Proszę o pomoc w wyborze subwoofera

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » śr paź 15, 2008 10:45

Cookiemonster pisze:Raadek - co polecasz w rozmiarze 12' lub ew 10' o mocy ~250 WRMS na poziomie tego AS
MediaX pisze:Również jestem ciekaw.
Niestety czym większy głośnik tym wolniejszy,HX08 w zamkniętej jest bardzo szybki.Nie znam(nie spotkałem) 12'',10'' tak szybkiego głośnika.Zazwyczaj jest tak że wychodząc z auta zamyka się drzwi a głośnik jeszcze gra [-(


Natural Sound

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » śr paź 15, 2008 15:08

Raadek pisze:
Cookiemonster pisze:Raadek - co polecasz w rozmiarze 12' lub ew 10' o mocy ~250 WRMS na poziomie tego AS
MediaX pisze:Również jestem ciekaw.
Niestety czym większy głośnik tym wolniejszy,HX08 w zamkniętej jest bardzo szybki.Nie znam(nie spotkałem) 12'',10'' tak szybkiego głośnika.Zazwyczaj jest tak że wychodząc z auta zamyka się drzwi a głośnik jeszcze gra [-(
Kiedyś czytałem wypowiedź pewnego forumowicza , że są wzmaki dysponujące DF-em ~2k :chytry: Więc przy kablach głośnikowych/prądowych (od kędzia) o romiarze praktycznie najkrótszym (5-15cm) oraz naturalnie takim wzmaku do napędu sub-a ,chyba można byłoby osiągnąć praktycznie tą samą prędkość pomiędzy 08 vs 10 romiarami HX-ów , dla oczywiście potężniejszej głębi subniskotonowych tonów ?

Kurcze ,muszę wzbogacić wiedzę o DF-ie ;)

Tak z ciekawości spytam, ile DF-u ma Twój (Genesis albo Zapco) wzmak do napędu Suba ? :)
Ostatnio zmieniony śr paź 15, 2008 15:41 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » śr paź 15, 2008 15:54

Cookiemonster pisze:Tak z ciekawości spytam, ile DF-u ma Twój (Genesis albo Zapco) wzmak do napędu Suba ?
mój piecyk:
http://ampguts.realmofexcursion.com/Zapco_Studio_500/
Niestety HX10 nie ma w ofercie u polskiego dystrybutora-a szkoda bo chętnie bym go przetestował.W niedalekiej przyszłości(jak znajdę czas)sprawdzę jak zagrają 2szt. HX08.


Natural Sound

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » śr paź 15, 2008 16:32

Trzeba byłoby zgłębić teorię zapotrzebowania współczynnika tłumienia w stosunku do generowanej mocy , a raczej do wymaganej "na głośnik" w stosunku do wielkości membrany/głośności naturalnej/natężenia w danym samochodzie/litrażu skrzynki biorąc pod uwagę reszte zależności i sam głośnik , pomijając subtelność gustu ... chyba.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości