BOSCHMANN >> PIONEER>> może coś innego

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
aadasiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: wt maja 22, 2007 12:18
Lokalizacja: Dęblin/Barbarówka
Kontakt:

BOSCHMANN >> PIONEER>> może coś innego

Post autor: aadasiek » sob paź 04, 2008 15:04

wiatm mam pytanie
chcę kupić głośnik pod zabudowę (do skrzyni basssowej) i na ten cel chcę wydać max 150 zł
OPCJA 1
BOSCHMANN http://www.allegro.pl/item449797014_now ... _wawa.html

DANE TECHNICZNE:
- Pasmo przenoszenia 35 Hz - 2000 Hz
- Max moc muzyczna 400 W
- Moc RMS 200 W
- Pasmo przenoszenia 35 Hz - 2000 Hz
- Revc 3,62
- Fs 29,53
- Zo 32,26
- Sd 1,35
- Dia 25
- BL 8,80
- no 0,18
- SPLo 88,19
- Qms 5,52
- Qes 0,7
- Qts 0,62
- Vas 51,58
- Cms 361,22
- Mms 80,41
Obrazek

OPCJA 2
PIONEER http://www.allegro.pl/item451916992_vul ... d_a_z.html


DANE TECHNICZNE:
-Qts 0,237
-Qms 4,488
- Qes 0,29- SPL 87,6dB
- Vas 67,798 I
- Fo 25,798 Hz
- Md 85,510 g
- BL 13,652 Tm
- Sd 34,636 cm2
- Revc 3,4 Ohm
- Cms 397,992 uM/N

Obrazek

wiem że kwota którą przeznaczam nie jest powalająca także proszę nie pisać że ża takie pieniądzem to mogę sobie ...... :green_fuck:

również przyjmę inne sugestie jedeyne dwa warunki to właśnie cena i średnica 25 cm
z góry dzięki



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob paź 04, 2008 15:42

Jaki masz wzmacniacz?



PS: parametry Boschmana mogłeś sobie darować ,bo i tak są z księżyca



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » sob paź 04, 2008 16:54

Odp. na pytanie powyżej.
Czego słuchasz? i jaki masz sprzęt sąsiadujący?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz paź 05, 2008 00:35

Za 150zł lepiej zalej auto na stacji benzynowej.
Pozdro :pub:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz paź 05, 2008 01:33

Kubus20, nie kazdy musi mieć wypasiony sprzęt audio zeby szybami ruszało w uszczelkach :)
kolega chce mieć po prsotu troche bassu :) i ja go rozumiem wiec jak możesz to pomóż :)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz paź 05, 2008 01:52

To_mas pisze:Kubus20, nie kazdy musi mieć wypasiony sprzęt audio zeby szybami ruszało w uszczelkach
kolega chce mieć po prsotu troche bassu i ja go rozumiem wiec jak możesz to pomóż
"Wypasione" Car Audio nie znaczy bynajmniej dla mnie sub, który targa szybami.
A kolegaaadasiek dostał ode mnie bardzo dobrą radę uważam, bo nie warto na taki sprzęt kłaść 150zł i mieć kupę w aucie. Lepiej zalać auto i cieszyć się z zawirusowanego dieselka. Naprawdę.
Miałem już kilkunastu klientów, którzy przyjeżdżali do mnie na podłączenie super tuby, czy mega wzmacniacza z allegro, które miały mega grać za 300zł. I każdy z nich chwalił się jaki to dobry zrobił interes i ile kasy zaoszczędził, bo nie rozumie po co kupować system przedni za 300zł, wzmacniacz za 500zl i jeszcze drzwi za 300zl wygłuszać- bez sensu, bo ile ja tym autem pojeżdżę i tego typu bzdety ale na spojler za laminatu, końcówę wydechu i żarówki pseudoksenonowe było go stać i nie zastanawiał się ile wydał.
Tylko najczęściej po podłączeniu wszystkiego padało takie zdanie:"zapytam sprzedawcy, czy towar można zwrócić". Piszę najczęściej, bo zdarzali się tacy melomani, że syki za 4zł na desce rozdzielczej i tuba prosonic, czy jakoś tak, zaspokajały ich potrzeby.

Nasłuchałem się już tego g***a za dużo i wiem, że nie warto wtapiać kasy, żeby tylko coś z tyłu buczało.
Ja mam proste podejście. Nie stać Cię na wszystko to rób powoli, etapowo i konkretnie, bo biednego nie stać na to by kupować dwa razy. Ja na swoje pierwsze głośniki za 379zł zbierałem rok czasu i nie przechodziłem przez ten okres przez Boschmany, alpierdy itd.
A produkty Boschmann nadają się co najwyżej na bazar, a nie na forum Car Audio.

Dobranoc :pub: :okej:
Ostatnio zmieniony ndz paź 05, 2008 01:54 przez Kubus20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » ndz paź 05, 2008 17:49

Kubus20 pisze:I każdy z nich chwalił się jaki to dobry zrobił interes i ile kasy zaoszczędził, bo nie rozumie po co kupować system przedni za 300zł, wzmacniacz za 500zl i jeszcze drzwi za 300zl wygłuszać- bez sensu, bo ile ja tym autem pojeżdżę i tego typu bzdety ale na spojler za laminatu, końcówę wydechu i żarówki pseudoksenonowe było go stać i nie zastanawiał się ile wydał.
Kubus20 pisze:nie warto wtapiać kasy, żeby tylko coś z tyłu buczało.
w pełni się z tym zgadzam.
Kubus20 pisze:Nie stać Cię na wszystko to rób powoli, etapowo i konkretnie, bo biednego nie stać na to by kupować dwa razy.
A to jest złota myśl która sprawdza się niemal za każdym razem.


Natural Sound

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » ndz paź 05, 2008 19:51

To_mas pisze:Kubus20, nie kazdy musi mieć wypasiony sprzęt audio zeby szybami ruszało w uszczelkach :)
kolega chce mieć po prsotu troche bassu :) i ja go rozumiem wiec jak możesz to pomóż :)
wypasiony sprzęt raczej nie służy do potrząsania szybami, tudzież do targania nogawek spodni (pomijam sprzęt pod zawody dBdragu), a raczej do słuchania muzyki. Ale to taka uwaga na marginesie. :grin:

Rozumiem kolegę aadasiek, nie chodzi nam tu, żeby kupować sprzęt za xxxx zł tylko dlatego, że daje lepszy dźwięk... Trochę sprzętu grającego Buszmana mi przeszło przez ręce, głównie były to uszkodzone (popalone) wzmacniacze. I niestety muszę powiedzieć, że ta marka to tandeta jakich mało. Pod elegancką obudową kryje się baaardzo tania elektronika, uproszczona do granic możliwości - tylko po to, aby ciąć koszty produkcji. Jakość wykonania też pozostawia wieeeeele do życzenia. To co tam się znajduje nie warte jest tych pieniędzy, które za to "coś" wołają.

Jak się ma to do głośników, nie wiem... ale czy warto ryzykować wydania 150zł na coś, co może się okazać bublem... i nie chodzi tu nawet o jakość brzmienia, ale o zwykłą jakość wykonania, solidność i trwałość.

Mnie kolega Kubus20 doradził swego czasu ReAudio 10 S4 i mogę powiedzieć, że jestem w 101% zadowolony z wyboru. Sprzęt solidny i dokładnie wykonany, parametry które podaje producent są pewne... i wcale nie był to taki drogi interes, w sumie tylko niecałe 60zł drożej niż Ty masz do wydania...

Wiem że wybór należy i tak do Ciebie, a to co tu napisałem nie jest krytyką, tylko radą. Po prostu czasami lepiej dołożyć niewielkie pieniążki i mieć coś solidnego, sprawdzonego.... niż "zaoszczędzić" a potem narzekać, że źle gra/buczy/spalił się/cewka się odkleiła/itp


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
aadasiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: wt maja 22, 2007 12:18
Lokalizacja: Dęblin/Barbarówka
Kontakt:

Post autor: aadasiek » pn paź 06, 2008 20:23

powalla pisze:Jaki masz wzmacniacz?
jeszcze nie mam ale chcę kupic coś ze starszych modeli
MediaX pisze:Czego słuchasz? i jaki masz sprzęt sąsiadujący?
muzy hmm w sumie to wszystkiego po trochu począwszy od disko polo a skoczywszy na rocku
a radio to navi mfd z podłączonym zestawem dvd
Za 150zł lepiej zalej auto na stacji benzynowej.
naprawdę nie chcę byc jakiś upierdliwy ale napisałęm poyżej taki teks aby nie pisac że za tą kase to ja mogę ....
hayperekpo pisze:Wiem że wybór należy i tak do Ciebie, a to co tu napisałem nie jest krytyką, tylko radą. Po prostu czasami lepiej dołożyć niewielkie pieniążki i mieć coś solidnego, sprawdzonego.... niż "zaoszczędzić" a potem narzekać, że źle gra/buczy/spalił się/cewka się odkleiła/itp
każda nawet krytyka może byc odebrana jako pomoc

panowie ja nie muszę miec basssu aby szyby mi szyby drżały tak jak piszecie
na audio się nie znam także zadałem to pytanie
słuchajcie a może sami coś mi doradzicie



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn paź 06, 2008 20:48



Kłamca z dwumetrowymnosem !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 69 gości