Dodatkowy Odtwarzacz CD

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Mniamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 04, 2006 09:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dodatkowy Odtwarzacz CD

Post autor: Mniamek » pn wrz 15, 2008 14:03

Witam.

Przejrzałem sobie tematy związane z Gammą i podłączeniami. Może mi gdzieś umknęło, ale nie widziałem za wiele co by mi pomogło - oczywiście czytałem o wymianie oryginalnego radia na to docelowe z założenia, ale... chciałbym się dowiedzieć czy to co sobie wymyśliłem jest możliwe tudzież kosztowne, o sensowności mam jakieś pojęcie.

Do rzeczy. Mam Golfa IV z oryginalnym radyjkiem i kaseciakiem. Nie jest to idealne rozwiazanie, a podłączenie transmitera radiowego mp3 (zwłaszcza że głównie przenoszą się niskie tony) nie cieszy mnie niestety. Oczywiście mogę zainwestować w jakąś kasetkę z kabelkiem, ale to kolejne ustrojstwo latające mi w okolicach konsolety. Ponieważ oryginalne radio mi się podoba i nie chciałbym psuć wyglądu konsolety bardziej niż muszę to chciałbym je zostawić. Ze starego golfa zostało mi radio CD mp3 Blaupunkta (chyba Vennice), które jest w przyzwoitym stanie. Chciałbym je jakoś podłączyć jako odtwarzacz CD/mp3 bez używania funkcji radia (to będę miał z oryginału). Pytanie czy zrobię to w schowku czy w miejscu gdzie mam jakąś totalnie nie funkcjonalną półeczke nad radiem jest mniej ważne, ważne jest to czy jest to technicznie skomplikowane, jakie "przerzutki" należy kupić (plus ewentualnie koszt) oraz jak się do tego zabrać (czyli gdzie zamontować i co mi będzie do montażu potrzebne (narzędzia).

Dzięki wielkie.

Mniamek



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn wrz 15, 2008 19:56

Czytałeś > http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=187833 ? Masz tam adapter AUX (kolega z forum robi) . Sygnał z dodatkowego CD wychodzi poprzez RCA i następnie podpinasz pod ten adapter (zamiast małego "dżeka" ....napisz to zrobi Ci wtyczki RCA).



Awatar użytkownika
Mniamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 04, 2006 09:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Mniamek » śr wrz 17, 2008 19:34

Dzięki wielkie.

Rozpocząłem rozmowy, ale okazuje się, że nie mam Gammy tylko Betę (w sumie zawsze miałem dokładane radio, więc jestem jak widać w tych sprawach lajkonikiem). Nie wiem czy to coś zmienia w moim pytaniu. Jeśli tak, to dzięki z góry za inne uwagi. :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości