Jr 4-300 czy USAmps XT800.4?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Jr 4-300 czy USAmps XT800.4?

Post autor: hayperekpo » sob wrz 06, 2008 12:41

Który z tych wzmacniaczy bardziej byście polecali? Jr 4-300 czy USAmps XT800.4? A może jeszcze coś innego? Cena na essa.pl obu klocków jednakowa - 699zł (choć tu i uwdzie czytam, że da się taniej :grin:) . Sporo dobrego przeczytałem/usłyszałem o obu tych wzmakach i ciężko mi się zdecydować. A teraz troszkę info:

Przód: PB ES-6Cv2 na dystansach MDF 50mm, drzwi głuszone matami polimerowymi, gwizdki w miejscu oryginalnych z mk4. Zwrotnice z przyczyn technicznych - w bagażniku.

Tył: <puste> :grin:

Jednostka sterująca: Alpinka 9812.

Okablowanie: woofery przód - 2,5mm2, gwizdki - 1mm2, zasilanie do tyłu 20mm2 SoundQuest (masa i plus z klem akumulatora), sygnałowe Hama 2xRCA + remote.

Dodam, że do zestawu planuję dołożyć subwoofer zabudowany w lewym boczku (mała obudowa obudowa closed). I tu też prosiłbym o propozycję do 500zł. Skrzynkę sam wykonam z MDFu. Nie zależy mi w tym miejscu na ilości dB i niskim zejściu, ale bardziej na jakości i szybkiej odpowiedzi impulsowej. Celowo pytam o przetwornik do suba, ponieważ te wzmacniacze dysponują stosunkowo niewielką mocą w mostku, a poganianie głośnika w zamkniętej skrzynce wymaga jej jednak dużo więcej.

USAmps wydaje mi się mocniejszy. Ma też lepszy wsp. tłumienia, czyli można wnioskować, że lepiej będzie kontrolował głośniki. Nie wiem tylko jak się prezentuje jakość odtwarzanego dźwięku na tle Juniorka.

Słucham głównie cięższej muzyki: rock, metal. Zdarza się electronic i nu metal. Dotychczas zestaw grał na "pożyczonym" Glowie 2075, ale miałem mieszane odczucia jeśli chodzi o jakość dźwięku.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob wrz 06, 2008 13:38

Co Ci nie pasowało w Glow'ie ?


PS: Ciężko coś radzić ,bo z jednej strony US ma taką żywiołowość (do twojej muzy idealnie ) ale z drugiej strony Junior ma to "coś" (przestrzeń i lekkie złagodzenie góry (pomocne przy 9812 i tweeterach PB) ) ale ..nie ma serca do suba (czytaj mocy ,chociaż parę dobrych systemów na nim zbudowano ) .



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » sob wrz 06, 2008 14:13

powalla pisze:Co Ci nie pasowało w Glow'ie ?
gra dynamicznie i czuje się moc... Ale na dłuższą metę miał (jak dla mnie) zbyt "męczący" dźwięk. Może to jego wina, może wina sprzętu towarzyszącego... Miałem okazje przejechać się prawie 4h mk2 kolegi, zestaw ma identyczny, z tym że z Juniorkiem i bez subwoofera (przód gra w mostku). I mimo tego, że grało głośno (gusta muzyczne podobne - metal i rock) po tych 4h z hakiem wcale nie czułem się jakoś "zmęczony" i :przytłoczony" brzmieniem.

Po tej jeździe w zasadzie byłem zdecydowany na Jr, ale potem zaprzątał mi głowę subwoofer. O ile dobrze pamiętam na essie dawali w zestawach u-PB-pack juniorka z S10 (275W RMS) - ale jak to grało? Ew. jakieś propozycje jakiegoś innego przetwornika...

USAmps'a nie słuchałem, sugeruje się jedynie opiniami no i parametrami. A jak by on się sprawdził w zestawieniu z PB i Alpinką? Jak bardzo jego dynamika jest lepsza niż Juniorka? (inaczej: czy Juniorek przy nim gra jak "ciepła klucha" Audisona?)

Czyli sumując:
za juniorkiem - dopasowanie do zestawu przedniego i radia, to "coś" :grin:
za xt800.4 - dynamika gry, moc i dobra kontrola subwoofera

przeciw juniorkowi - mała moc do napędu subwoofera
przeciw xt800.4 - brak tego "czegoś"

Tak czy inaczej mam niezłego klina teraz. :panna:
(i pomyśleć, że jeszcze niedawno był JBL z przodu i magnat w bagażniku :rotfl: )


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob wrz 06, 2008 16:11

No, wreszcie jakiś konkretny czlowiek z konkretnym tematem :bigok:
A nie ciągle "jak zrobić do 300zł żeby napier*** i czemu nie Blaupunkt i JBL" :panna:
Trochę mnie poniosło :grin: ale do rzeczy.

Mam na miejscu wszystkie wymienione wzmacniacze i słuchałem ich wielokrotnie w różnych konfiguracjach. Właściwie to wszystkie je miałem jakiś czas u siebie w aucie.
I powiem tak, do Twoich wymagań i do wymagań co do suba również Junior i nic nie trzeba dodawać.
Piszesz, że nie potrzebujesz mocnego zejścia tylko szybkości suba, a GLOW Cię troszkę zmęczył, więc tylko Juniorek.
A suba do niego idealnie da się dobrać: http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 7&pid=1638
Kiedys nie było wersji 4 omowej i Juniorek miał z nim w 8 omach deczko ciężko.
Teraz jest wersja 4 ohm RE10 i dopasowuje się on z Juniorkiem idealnie.
Do tego potrzebuje małej skrzynki, więc montaż w boczku jak najbardziej.

Jednym słowem wszystko pasi. Nie wspominając już o cenie RE 10, albo o tym, że jak chce coś innego to z subem JR1004 Juniorek też świetnie się prezentuje.

A u kogo kupictaniej, to chyba dobrze wiesz :grin:

Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » sob wrz 06, 2008 17:39

Ok, Kubus20, dzięki za poradę. Z resztą piszę na priv.
:pub:


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob wrz 06, 2008 20:04

Junior to nie jest panaceum na wszystko i nie jest super hiper wzmacniaczem ale ........w swej klasie jest OK i właśnie jest takim środkiem na złagodzenie brzmienia ale bez zamulenia dźwięku i braku detaliczności .Glow i 9812 zrobiły swoje i zmęczyły cię skutecznie ,a co do suba pod juniora ,to nie jest tak źle bo do normalnego słuchania muzyki można dobrać kilka głośników ,które idealnie pasują pod te 150w rms (jakie nie piszę ,bo wielokrotnie pisałem) .



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » sob wrz 06, 2008 23:05

Z przetworników na subwoofer to nasuwa mi się jeszcze obok RE10 i Jr1004 takie coś jak IT08 :grin:
powalla pisze:Junior to nie jest panaceum na wszystko i nie jest super hiper wzmacniaczem ale ........w swej klasie jest OK i właśnie jest takim środkiem na złagodzenie brzmienia ale bez zamulenia dźwięku i braku detaliczności
święta racja. Jakiś Hi-end to nie jest, ale jak na swoją cenę prezentuje wysoki poziom i zrównoważoną charakterystykę.

Poza tym wygląd juniorka (choć trochę mi zalatuje BRAXem :grin:) jest niepowtarzalny...


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

pepis2007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 07, 2007 18:43
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: pepis2007 » pn wrz 08, 2008 16:07

Kubus,a ja to co nie konkretny;-) Tyle ze pisalem od razu na priv. Czekam na pake od Ciebie i sie pochwale jak dzialac bedzie U.S Amps XT800.2 wraz z RE SR12D2 w closed. Na przodzie PB ES-6C,Alpine V12 i jednostka sterujaca Kenwood KDC-6537. Jak jutro przyjdzie paka to w srode wszystko bedzie zamontowane i zobaczymy co potrafi ten sprzecik;)



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » pn wrz 08, 2008 20:05

pepis2007 pisze:Czekam na pake od Ciebie i sie pochwale jak dzialac bedzie U.S Amps XT800.2 wraz z RE SR12D2
Pochwal sie pochwal , mnie też interesuje jak gra RE SR 12 :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

pepis2007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 07, 2007 18:43
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: pepis2007 » wt wrz 09, 2008 21:41

Dzisiaj wszystko dotarlo jutro na 9 jestem umowiony na montaz,takze popoludniu bede juz sluchał sprzetu:)

[ Dodano: 10 Wrz 2008 11:41 ]
...a wiec sprzecik zamontowany i powiem,ze jestem normalnie w szoku. Gra wysmienicie,Kubus miales racje,ze jakbym wzial tego RE w BR to by chyba bylo za duzo basu w aucie. Polaczenie RE SR12D2 i U.S. Amps XT800.2 to rewelacja. Jakies pytania to pisac;););)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości