Problem z czystym odbieraniem stacji FM

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
skuchol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 20:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Problem z czystym odbieraniem stacji FM

Post autor: skuchol » wt wrz 02, 2008 19:53

Witam, mam radio Pioniera 5900 i jakos zle odbierane sa stacje FM....tzn problem wyglada tak:

jak np dam na wyszukanie najsilniejsyzch stacji to jest ok gra bardzo czysto ale np jade 1000metrow i juz sa szumy...nie gra czysto...przyklad stacja RMF stoje w miejscu ustalam czestotliwosc...i gra czysto i jak jade czesto sa szumy i nie do konca wyraznie..i tak ze wszystkimi stacjami...nioe wiem czy to wina radia czy anteny...mysle ze anteny nie bo na starym kenwodzie radio gralo ok. w radiu mam tam ustawienia typu AF, LOCAL, TA, TP i teraz pytanie co ma byc wlacozne o co wylacozne...a moze radio jest uszkodzone..? prosze o pomoc



Awatar użytkownika
dziii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 30, 2008 09:59
Lokalizacja: Ciołkowo :)
Kontakt:

Post autor: dziii » wt wrz 02, 2008 21:38

z tego co napisałes mozliwe ze wina kabli.. niebieksi przewód zazwyczaj jest o zasilania radia ja mialem podobny problem i podłoczyłem niebieski przewód pod plus raidia czyli do rpzewodu zasilajacego i problem znikł wiec sprubuj u siebie tak samoj jesli to nie pomoze mozesz jeszcze pobrubowac z wzmacnizaczem antenowym bo w ustawieniach niczego tam nie zmieniasz w odbieraniu stacji musisz popatrzec czy wszystko ok nic wieciej nie jestem ci w stanie doradzic na czas dzisiejszy pozdro :)



Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » wt wrz 02, 2008 21:56

niebieski kabel masz na mysli remote?



Kuba007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob paź 28, 2006 16:05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: Kuba007 » śr wrz 03, 2008 08:13

Niebieski przewód to REMOTE, jest to przewód do sterowania el. anteną, wykorzystuje się go np. przy podłączeniu wzmacniacza, sprawdź dobrze podłączenie anteny i jej stan. Nie podłączaj remote do zasilania, bo w nim już jest napięcie...



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » śr wrz 03, 2008 08:40

skuchol, nie wiem, czy w 5900 też tak jest, ale w wielu pionkach na wyłączonym radiu trzeba przytrzymać dłużej przycisk funkcje i tam w menu włączyć automatyczne podążanie za sygnałem pilot (bodajze opisane "auto-pi") - w deh-p6400 pomogło :P


Obrazek

Awatar użytkownika
skuchol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 20:19
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: skuchol » śr wrz 03, 2008 19:55

ogladalem dzis jak to wyglada w kablach i niebieski przewod remote byl podlaczony do czarnego...obwiniete tasma..jak odlaczylem je to radio sie swiecilo ale nie bylo nic slychac....na kostkach od radia...w kostce od zasilania...byl kabelek niebiesko - bialy a na nim napis auto remote...podlaczylem tam kabel od wzmacniacza remote...i bylo to samo co poloczenie z kabelkiem czarnym..wiec juz nie wiem co zrobic...do czego podlaczyc kabel remote od wzmacniacza..

[ Dodano: 03 Wrz 2008 22:07 ]
aha i co chodzi z ta masa...uziemieniem itp?? jesli chodzi o mase to wzmacniacz jest kabel do karoserii auta pociagniety...

kabel remote powinien byc podpiety pod neibieski kabelem z kostki iso..a ja mialem pod czarny..a czarny to ponoc masa ;/
Ostatnio zmieniony śr wrz 03, 2008 23:08 przez skuchol, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 79 gości