proste car audio, help :)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

proste car audio, help :)

Post autor: RedmaN » wt paź 25, 2005 23:00

Witam!, jestem świeżo upieczonym właścicielem 3 drzwiowego golfa z 89 roku :))
Pomyślałem ze dobrze by mieć coś w autku co miło gra.

Zakupiłem radio, PIONEER DEH-3730MP na wiecej mnie stać nie było.:)

Teraz w golfiku są 4 głośniki, z tyłu jakieś 2 bez firmowe charczące 60siątki na półce, a z przodu, w samych rogach pod szybą buczą jakieś dwa inne :) nie wiem co to jest bo jeszcze nie zabierałem sie do otwierania nawet.

Chciałbym stworzyć cos, może nie dla melomana, ale chociaz dla jakiegoś tam słuchania :)
Nie myśle narazie o wytłumianiu drzwi itp,
Myślałem o kupieniu 4 głosników jakiejs lepszej firmy o niezlych osiagach i wzglednie dobrej mocy 2 przod 2 tył, ale troche poczytałem tautaj no i sie dowiedzałem ze tak sie nie robi? 'dresem', nie urażajac nikogo, nie jestem :)

Tak wiec, co i w jakim miejscu mogłbym podpiać pod to radyjko żeby było miło? :)
(w gre wchodzą na prawde najprostrze systemy, ponieważ niedość ze jestem świeżo upieczonym włąscicielem 1sszego samochodu to do tego całkowitym laikiem w sprawach car-audio, i elektryce, chociaz mogłbym znalesc kogos do pomocy w sprawach podstawowych :))

Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedzi :)
(mam nadzieje że sie nie zbłaźniłem az tak :D)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr paź 26, 2005 11:02

Zbłaźnić sie aż tak nie zbłaźniłeś, bo przeczytałeś FAQ i napewno dowiedziałeś się, że głośniki z półki out!
Wiesz już pewnie, że:
1. Wypadałoby włożyć zestaw odseparowany na przód, czyli woofery w drzwi, a syKi najlepiej w słupki, ostatecznie na podszybie.
2. Montaż wooferów w drzwi wiąże sie koniecznie z porządnym wygłuszeniem drzwi. Jak nie chcesz wygłuszać to lepiej tam głośników nie wkładaj!

A teraz konkretnie.
Pytanie 1- Jaki budżet przeznaczasz na głośniki?
Pytanie 2- Czy będziesz rozbudowywać w przyszłości audio, czyli planujesz kiedyś dokupienie wzmaka i ewentualnie subwoofera, czy głośniki mają byc tylko i wyłącznie pod radio i na tym koniec?



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr paź 26, 2005 11:51

Heh... - tak jak napisał Kubus20 - czytając FAQ :pub: przed pisaniem postu przebiłeś 3/4 zadających tu pytania użytkowników :jezor: . Cieszy, że rozsądnie i racjonalnie podchodzisz do tego tematu :bajer: . Jak pisał przedmówca - do przodu wszyscy zgodnie polecą Ci któryś z ogóle zachwalanych zestawów odseparowanych :hmm: . Napisz ile masz $$$ i co planujesz na przyszłość - wzmak, skrzynia... Nie chcę potarzać Kubus'a20 - ale montaż to ponad połowa sukcesu a różnica w jakości odsłuchu jest znaczna. Zaznaczyłeś, że nie jesteś wielkim melomanem, ale myślę, że jeśli tak rozsądnie do tego(tematu CA) podeszłaś, do weźmiesz pod uwagę porządny montaż :smoke: . Nie chodzi bynajmniej o to, żebyś muzą budził pół miasta :jezor: :kac: ... Radyjko masz oki, dobry zestaw na przód, głuszenie, ciut grubsze kable ...i może w przyszłości skrzynka ze wzmakiem :okej: .
Ale najważniejsze - napisz co Ty masz w planach i ile kasy...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr paź 26, 2005 12:31

No chłopaki może ten FAQ zaczną czytać w końcu skoro RedmaN go przeczytał to nie jest już tak żle. Kolego podaj przede wszystkim kwotę o jakiej myślisz, następnie jakiej muzyki słuchacz, czy w przyszłości planujesz rozbudowe audio o wzmacniacz (wóofer w bagazniczku). Szczerze ci powiem że podstawa jakiego kolwiek audio w aucie to głuszenie a następnie przetworniki i kable. Więc pomyśl o tych drzwiach.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » śr paź 26, 2005 13:22

Kasa jaką moge wydać, hmm :)) w zasadzie ją mam, bo pracowałem cieżko:P przez wakacje całe(w anglii), teraz studiuje dziennie, wiec moje zarobki sa praktycznie zerowe. Tak wiec kupiłem niedawno radio, tego pionka za niecałe 400 a chce zostawić jakas kase jeszcze na powiedzmy 'obsługę' auta, ew naprawy, benzyke itp
wiec chciałbym wydać po prostu najmniej ile sie da ale nie tak mało zebym poźniej bił sie w pierś krzyczać,: ''na hu.. ja zmarnowałęm kase na ten szajs'' :)
wiec mysle o czyms z sensem.

Jeszcze wiecej poczytałem i znalazłem to
http://powe.pl/golf.html mogłbym zakupić takie panele i włożyć do tego głosniki
pytanie, jakie?
na podszybie chciałbym znaleść takze jakies sensowne 87ki, jakie?
do tego jak mówicie przydałoby sie wytłumić drzwi przynajmniej, o czym nie znalazłem zbyt wielu informacji :) znaczy wiem ze trzeba kupic maty bitumiczne rozkrecic tapicerke, posprzatac tam i poprzyklejac ale nie wiem jak to ma wygladac wogole :)

O wzmacniaczu i subie z tyłu raczej nie mysle wogole, przynajmniej narazie

btw mozna wogole by podlaczyc 6 glosnikow do takiego radia jak mam?
2 na podszybiu 2 w drzwiach no i cos z tyłu moze w przyszłosci

a wracajac do tej kasy to czasem jakis grosz jeszcze mi wpasc moze,
narazie chcialbym chyba wytlumic drzwi i wstawic tam w panele mdf glosniki
co o tym myslicie? jak kasa pozwoli to cos na podszybie
pozdrawiam , ale ise napisałem :D

__________________________
na przód znalazłem http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67956808 co o nich myślicie? cieżko znaleść cos o wymiarach 87mm :smoke:

[ Dodano: Sro Paź 26, 2005 22:00 ]
chociaż jakaś mała sugestia? :-) :jezor:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr paź 26, 2005 22:31

ściągnij sobie te fotki http://ghnet.pl/~salyk/vwgolf.pl/fotki.zip opis znajdziesz w dziale FAQ u TUTENHAMONA kiedyś tam były ale coś się spiepszyło tak wygląda głuszenie na przykładzie mk3 NIe szukaj głosników o wymiarze 87 mm robi się to inaczej szukamy zestawu dwodroznego odseparowanego 2 tweetery i dwa midbasy. W twoim przypadku trzeba zakupić taszki są na alegro do mk2 poszukaj. Boczki nie muszą być z mdf ponieważ obciązają drzwi poza tym do tych boczków nawet ja wstawisz głosnik to i tak będą latać. lepiej zakupić taszke do tego dystans MDF przykręcony do karoseri drzwi a taszka to tylko maskownica głosnika. pierw obejrzyj fotki poczytaj FAQ dla zrozumienia i wal z nowymi pytaniami.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » śr paź 26, 2005 23:42

hm, :) twoja odpowiedz strasznie mi w głowie namąciła, co to sa taszki>?,
NIe szukaj głosników o wymiarze 87 mm robi się to inaczej szukamy zestawu dwodroznego odseparowanego 2 tweetery i dwa midbasy
zamiast 87 ten zestaw ale ja wogóle nie wiem jak mialoby to wygladac
:/
wiedza null ;-(
lepiej zakupić taszke do tego dystans MDF przykręcony do karoseri drzwi a taszka to tylko maskownica głosnika.
chyba lepiej zaczne montować audio(dzwonek) w rowerze bo tutaj nic nie rozumiem

nie wiem czy sie smiac czy płakać :grin: :jezor: :grrr: :blush:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw paź 27, 2005 09:08

Spokijnie zaraz ci pokaże co to jest taszka http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=69756149 pod nią wkładasz dystans z mdf-u tak jak na fotkach zestaw dwudrozny odseparowany wygląda tak http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=69680408 te małe głosniczki tweeterki montujesz na podszybiu albo na desce rożdzielczej w naroznika albo w słupkach albo w miejscu fabrycznym duże midbassy w drzwo zwrotnice te kwadratowe puszeczki w miejscu dowolnym gdzieś blisko głosnika.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » czw paź 27, 2005 10:25

Ok, a ile w takim razie moglyby kosztować takie taszki do mojego mk2? cena zawsze oscyluje kolo 300zl chyba? :>
Co rozumiez mowiac wkladaszdystans z mdf?
:)



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw paź 27, 2005 10:48

Czy ściagnołeś moje zdjęcia http://ghnet.pl/~salyk/vwgolf.pl/fotki.zip dystans to ten który jest zamocowany do karoseri drzwi ten pierścień jest na fotkach. Co do ceny taschki to spytaj się sprzedającego te rzeczy jesli bedzie drogo to niestety musisz wziąść powe na bazie mdfu tylko że one są ciązkie ale nie masz innego wyjścią są tańsze. Możesz również zastosować wkładki na głośniki 13. mocuje się je w miejsce tych kwadratowych schowków jednaj 13 cm midbas to nie tradycujna 16.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » czw paź 27, 2005 13:53

aha :) dystans to ten pierścien do ktorego sie mocuje głośnik :-)
chyba juz mniejwiecej kumam jak ma to wygladac
dzieki wielkie :)
btw czy firma Pyle buduje dobre głośniki?

[ Dodano: Czw Paź 27, 2005 14:02 ]
i tak jeszcze na marginesie,
co w zasadzie znaczy ze jakies głosniki sa 2 3 lub jakis inny numerek, drożne? głupio mi pytac ale i tak juz wiesz ze jestem totalnym laikiem :P



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw paź 27, 2005 15:18

Pyle budije dobre głosnik ale cięzko dostać amerykańskie u nas dostepna jest tylko made in china zestaw dwudrożny odseparowany http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=69680408 współosiowy dwudrożny tak http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=68705212 analogicznie wygląda zestaw trójdrożny, odseparowany oznacza że każdy głośnik jest osobno a współosiowy w jednym głosniku 2 lub 3 lub 4 a nawet 5.


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 47 gości