Car Audio do Peugeota 206

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
mati102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt cze 24, 2008 00:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Car Audio do Peugeota 206

Post autor: mati102 » wt cze 24, 2008 05:17

Witam,

Jestem nowy, i nie jestem posiadaczem VW jednak zarejestrowałem się bo widzę że Forum żyje. Mam nadzieje że mnie nie wyrzucicie przez lwa w Awatarze ;) Więc kilka dni temu postanowiłem "włożyć" w autko [P206, 5drzwiowy 2005r] nagłośnienie - a dokładniej zlecić to Firmie zajmującej się tym. W sklepie CA dostałem taką propozycję:

Przód: Audio System MX 165 PLUS - 400zł - allegro

Bagażnik: PowerBass S10 - 250 + 100 zł

CarPower HPB-602 - 250zł allegro

Okablowanie + Montaż - 250zł


Moje pytanie brzmi czy zmienilibyście coś? czy to będzie dobrze współgrało. Zadałem sprzedającemu pytanie co z wygłuszeniem drzwi a on odpowiedział:
Tak wygłuszamy, ale w tym samochodzie nie ma to sensu - nie będzie żadnej poprawy w dźwięku, więc nie ma potrzeby, jest to zbędne.
Następnie zapytałem a jak z tym PowerBass, jak on zostanie przymocowany do czego? bo chyba nie luzem, a on odpowiedział:
luzem po prostu wkładamy do bagażnika i nie będzie latać no chyba ze Pan jeździ 200... :-/
Nie spytałem jak i gdzie bedzie zamocowany wzmacniacz więc proszę mnie oświecić jak to można zrobić najlepiej w P206.
Przeczytałem całe FAQ i jestem mądrzejszy nieco ;)

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Ostatnio zmieniony wt cze 24, 2008 05:41 przez mati102, łącznie zmieniany 5 razy.


Progsy, które używam: muza Winamp, foobar, film: ALLPlayer

Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » wt cze 24, 2008 09:09

Witam, co to za zakład , w którym tak Ci powiedzieli ze nie trzeba wygłuszać drzwi pewnie jakiś No name, mający swoją siedzibę w stodole. Nie wierze w to,że 206 jest tak dobrze wygłuszony fabrycznie (wygłuszanie to podstawa) najlepiej Ci radze żebyś przypatrywał się jak będą to montować i zwracać uwagę na detale np: czy zamontują Ci dystanse w MDF'u bo skoro drzwi wygłuszać nie trzeba to innych rzeczy też nie trzeba. Subwoofer mozna samemu zamontować np na rzepy, bądź pasami .lub jakąś linką do śruby od pasów bezpieczeństwa, wzmacniacz np: do oparcia siedzenia, moim zdaniem resztę komponentów masz w porządku


VW Golf mk 3 93r

Awatar użytkownika
mati102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt cze 24, 2008 00:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: mati102 » wt cze 24, 2008 12:28

Bobek pisze:co to za zakład , w którym tak Ci powiedzieli ze nie trzeba wygłuszać drzwi pewnie jakiś No name
zakład ogłasza się ze działa od 2000r - może w peugeot 206 nie ma to wiekszego znaczenia? samochod z 2005 z pazdzieernika moze w nowszych samochodach nie ma sie co bawic w takie rzeczy? co myslicie? czytalem tez ze jak sie samemu takie rzeczy robi to mozna sobie tylko pogorszyc sprawe, moze oni nie maja wprawy w wygluszaniu i tak mi powiedział??
Bobek pisze:najlepiej Ci radze żebyś przypatrywał się jak będą to montować i zwracać uwagę na detale np: czy zamontują Ci dystanse w MDF'u
Ciekawe czy bedzie taka mozliwosc w ogole patrzec sie?
Bobek pisze:Subwoofer mozna samemu zamontować np na rzepy, bądź pasami
hm no ale to nie jest dziwne ze gość powiedzial ze nie trzeba mocowac do niczego ze wystarczy polozyc? dla mnie to jest nie do pomyslenia - moze sie myle? taka firma chyba powinna powiedziec tak jak Pan chce mozemy zamocowac jakos estetycznie tak czy siak ... Bo teraz BOBEK bardziej podszedl profesjonalnie do sprawy niż gosc specjalista ze sklepu

Dzięki BOBEK za odzew...
Ostatnio zmieniony wt cze 24, 2008 12:29 przez mati102, łącznie zmieniany 1 raz.


Progsy, które używam: muza Winamp, foobar, film: ALLPlayer

Awatar użytkownika
X tomicher X
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 23:17
Kontakt:

Post autor: X tomicher X » wt cze 24, 2008 13:34

mati102 pisze: samochod z 2005 z pazdzieernika moze w nowszych samochodach nie ma sie co bawic w takie rzeczy? co myslicie? czytalem tez ze jak sie samemu takie rzeczy robi to mozna sobie tylko pogorszyc sprawe, moze oni nie maja wprawy w wygluszaniu i tak mi powiedział??
To czy samochód został wyprodukowany w 2005 czy 1985 nie zmienia faktu że konstruktorzy pewne elementy konstruują budżetowo, co oznacza że nie zawsze jest to wszystko wykonane tak jak by tego wymagał klient. Nie każdy ma ambicje wymieniać systemu dźwiękowego w samochodzie dlatego też większości to poprostu nie przeszkadza - nie widzą różnicy. Jeżeli ty jednak chcesz osiągnąć coś więcej musisz pogodzić się z wygłuszaniem drzwi.
mati102 pisze:Ciekawe czy bedzie taka mozliwosc w ogole patrzec sie?
To twój samochód, masz prawo cały czas widzieć co sie z nim dzieje. Jeżeli nie pozwoliłby ci oglądać autka to pierwszy krok żeby podejrzewać daną firme o jakąkolwiek nieuczciwość.
mati102 pisze: hm no ale to nie jest dziwne ze gość powiedzial ze nie trzeba mocowac do niczego ze wystarczy polozyc? dla mnie to jest nie do pomyslenia - moze sie myle? taka firma chyba powinna powiedziec tak jak Pan chce mozemy zamocowac jakos estetycznie tak czy siak ...
To już zalezy od wielkości skrzynki, wagi głośnika i stylu jazdy. Zawsze możesz w praktyce sprawdzić czy w bagażniku będzie ci wszystko jeździć. A później dopiero podjąć konieczne kroki aby temu zapobiec =)



tomlie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 14:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: tomlie » wt cze 24, 2008 23:10

mati102 pisze:zakład ogłasza się ze działa od 2000r
Nie masz daleko, odwiedź zakład CA w Dąbrowie Górniczej na Długiej 37 i skonsultuj to z nimi. Robiłem u nich wygłuszenie i wydaje mi się z obserwacji asortymentu i rozmów z klientami, że chłopaki znają się na rzeczy.


Tomek
[url=http://golf.ppuatom.com/]Golf "Roman"[/url]

Awatar użytkownika
mati102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt cze 24, 2008 00:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: mati102 » wt cze 24, 2008 23:13

tomlie, i jak ci zrobili to wygluszenie? ile dałes za to?? byles przy tym? napisz cos wiecej jak sie to odbyło


Progsy, które używam: muza Winamp, foobar, film: ALLPlayer

tomlie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 14:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: tomlie » wt cze 24, 2008 23:21

mati102 pisze:tomlie, i jak ci zrobili to wygluszenie? ile dałes za to?? byles przy tym? napisz cos wiecej jak sie to odbyło
Nie byłem przy tym, bo nie miałem czasu. Rano zostawiłem samochód i po południu odebrałem. Ale widziałem jak jest zrobione, bo chwilę potem montowałem głośniki i ciągnąłem instalację. Nie mam za bardzo z czym porównać, ale wydaje mi się że nie ma się do czego przyczepić. Maty przylegają dobrze do blach, wygląda na to, że - tak jak obiecali - były wygrzewane po oklejaniu. Mata jest na obu stronach blachy drzwiowej (tam gdzie podnośnik szyby), a na blasze zewnętrznej w środku drzwi i na wewnętrznej stronie tapicerki jest taka chropowata powierzchnia - zgaduję że to pasta głusząca. Za komplet przedniej pary drzwi dałem 300 zł.


Tomek
[url=http://golf.ppuatom.com/]Golf "Roman"[/url]

Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » wt cze 24, 2008 23:23

Kolego, myśle że wszystkich cieszy jak i mnie że piszesz na tym forum, to dzięki temu forum jest bardzo żywe.
Ale do rzeczy, nie prawdą jest że nie ma potrzeby wytlumiać drzwi, niedalej jak jakieś 3 tygodnie temu robilem 206 z tym że z 99 roku. wytlumienie zawsze poprawia jakość.
Co do zaoferowanego sprzętu to można skomponować dużo lesze klocki, powiedz tylko jaki budżet na to masz.
No i okablowanie + montaż za 250 zł? To pewnikiem dostaniesz przewody ze śmietnika i do tego rzucą po prostu napodłogę:)
Jeśli chodzi o podglądanie pracy, owszem masz takie prawo, przecież to Twoje auto, pytanie tylko czy lubicie jak inni patrzą Wam na ręce gdy pracujecie? ja tego bardzo nie lubie i prawdę mówiąc także odprawiam klientów, robie ewentualnie zdjęcia jak co wygląda, taka jest prawda nikt nie lubi jak zagląda się mu przez ramię podczas pacy.

Aha, no i skrzyneczka, zależy jakie ma obicie, ale nie powinna latać, mnie się to jeszcze nie zdarzyło, ale kiedy to potrzebne daje rzepy od spodu.
Ostatnio zmieniony wt cze 24, 2008 23:26 przez Audiofil, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mati102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt cze 24, 2008 00:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: mati102 » wt cze 24, 2008 23:25

tomlie, pytam bo w pierwszym moim poście to właśnie mowa o sprzedawcy z Długiej ... z tego samego serwisu. Hmm nie wiem czemu mi tak powiedział o tym wygłuszaniu.

Powiedz mi jeszcze ile czasu temu to robiłeś?
Mówisz że się sprawuje OK tak?

[ Dodano: 24 Cze 2008 23:29 ]
Audiofil pisze:Co do zaoferowanego sprzętu to można skomponować dużo lesze klocki, powiedz tylko jaki budżet na to masz.
budżet może się powiększyć na poczatku to chciałem na to przeznaczyć 1200 ale juz z radiem to widze ze bedzie lekko ponad 2 tysiaki... więc powiedz co mozna zmienic i wraz z cenami albo podaj sam model a cene sam znajdę i zobacze czy tyle wyłoże jeżeli będzie dużo lepiej grało to raczej wyłoże. Nie lubie robić czegos na odwal się. Dlatego słucham propozycji z góry wielkie dzięki.


Progsy, które używam: muza Winamp, foobar, film: ALLPlayer

tomlie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 14:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: tomlie » wt cze 24, 2008 23:32

mati102 pisze:pytam bo w pierwszym moim poście to właśnie mowa o sprzedawcy z Długiej ... z tego samego serwisu. Hmm nie wiem czemu mi tak powiedział o tym wygłuszaniu.
To jestem zaskoczony. Może dlatego że idąc do nich miałem sprecyzowane oczekiwania i nie pytałem o radę...
mati102 pisze:Powiedz mi jeszcze ile czasu temu to robiłeś?
Około 2 miesiące temu.
mati102 pisze:Mówisz że się sprawuje OK tak?
Generalnie tak. Przy niektórych kawałkach - zwłaszcza jazzowych - słychać lekkie skrzypienie w lewych drzwiach ale wydaje mi się że to w zamku (będę szukał).


Tomek
[url=http://golf.ppuatom.com/]Golf "Roman"[/url]

Awatar użytkownika
mati102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt cze 24, 2008 00:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: mati102 » wt cze 24, 2008 23:35

tomlie pisze:słychać lekkie skrzypienie w lewych drzwiach ale wydaje mi się że to w zamku (będę szukał).
tego sie najbardziej obawiam, auto nowe niecale 3 lata zebym nie narobil sobie tylko klopotu :( zamiast luxusu


Progsy, które używam: muza Winamp, foobar, film: ALLPlayer

Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » wt cze 24, 2008 23:40

hmm.. no to może nieco lepsiejszy zestaw:
Radyjko Alpine 9874 okolo 500 zł
głośniki przód TEC seria SQ około 1000 zł
wzmacniacz Rainbow iPaul 4.300 około 1200 zł
i subwoofer TEC TPL10 około 450 zł
wychodzi 3 tysie, ale to zestaw do którego na pewno nie bęziesz wracał :)
inny:
radyjo może zostać to samo
głośniki przód MTX Audio THS652 569
Wzmacniacz MTX TC4001 cena 1169
Subwoofer MTX seria 5500 25cm 550 zł
razem 2700 i na pewno będziesz bardzo zadowolony.

ma być jeszcze taniej?



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » wt cze 24, 2008 23:45

Potwierdzam , możesz się wybrać na Długą w szególności jeśli posiadasz 2k na sprzęt i nie masz zielonego pojęcia o głuszeniu drzwii albo czasu na to :)

p.s. to głuszenie za 300zł ,a nie pod zawody(kilka tysiaczków) ...więc nie ma co wybrzydzać .
Ostatnio zmieniony wt cze 24, 2008 23:47 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mati102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt cze 24, 2008 00:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: mati102 » śr cze 25, 2008 01:18

Audiofil, dzięki za propozycje, na pewno lepiej to będzie grać ale jednak ta cena mnie przerasta. Jedyne co to może wzmacniacz zmienić w tym moim zestawie tak żeby była możliwość również podłączenia go pod radio bo ten jest tylko 2-kan, a jak jest podpiety pod radio wzma to podobno efekt lepszy.
Ostatnio zmieniony śr cze 25, 2008 11:37 przez mati102, łącznie zmieniany 1 raz.


Progsy, które używam: muza Winamp, foobar, film: ALLPlayer

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości