[Głośniki, mk4] Jak dostanę się do głośnika - drzwi tył

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
LortG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 21, 2008 16:22
Lokalizacja: śląsk

Post autor: LortG » sob cze 21, 2008 20:13

No wlasnie mam to samo pytanie... Po przeczytanieu powyższych postów zastanawiam sie nad montażem ( raczej nie montażem) głośników w tylnych boczkach ( wersja 3drz ) ... pytanie... czy musze zdejmować całą boczną tapicerke czy tylko osłonki na głośniki ( choć z tego co wiem ciężko je wytargać :crazy: ) .. drugie ważneijsze... czy do tych głośników fabrycznie są już pociągnięte kabelki?

Sorry za banalne pytania, ale może ktos poprostu zdejmował już te tapicerke i wie jak to wygląda od kuchni...nie chce mi sie jej zdejmować po to by przeoknać sie że kabli tam nie ma... ( 3 śrubki na dole... (...) 3min roboty - tylko że to nie drzwi niestety)

z góry dzieki za info, sorry za banalne pytania.



mateusz2312
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 15:38
Lokalizacja: Damaslawek

Post autor: mateusz2312 » ndz cze 29, 2008 15:43

siema mam golfika 3-drzwi;D i tylną tapicerkę sie bardzo łatwo zdejmuje. Jest ona na takie "zatrzaski". I są tam kable do głośników. No ale żeby wymienić głośnik to musisz zdjąć cała tapicere
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2008 15:44 przez mateusz2312, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
apoc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt cze 24, 2008 15:40
Lokalizacja: Płock

Post autor: apoc » wt lip 01, 2008 09:26

dlugimike pisze:hmm czytam to co piszecie odnosnie glosnikow z tylu...
i rozumiem ze posiadacze golfow do tylnych drzwi nie montuja nic... tylko na polke...
ja mam kobmbi- vw variant;] IV golfik;]
hmm i tak sobie mysle ze mimo wszstko tylne drzwi zaaatakuje w weekend z jakims sympatycznym glosnikiem rowniez... bo tylna polka odpada bo niemialbym bagaznika a zalezy mi na jego uzytecznosci itp. tuba... nigdy nie mialem.. ale system audio z volvo mi odpowiadal.. 4 glosniki przod.. 2twetery i 2 ... , tyl to samo.. pod fotelem wzmacniaczi subwoofer.


ale... hmm co moge powiedziec czy zawsze ? w wersji z fabrycznym zamontowaniem na glosniki przod... (radio jest pioniera od nowosci) tylne drzwi maja zaslepki zamiast maskownic glosnikow i nie ma kabli?
poprostu szkoda mi zabawy jesli mam sie przekonac po zdjeciu boczkow ze ... nie ma .. kabli -wtedy olewam i przecierpie jakos;] moze zmienie tylko przod doloze cos.
ew czy mozecie powiedziec... pod uszczelka drzwi tyl... widze ze przelatuje tam conajmniej kilka przewodow... (miedyzzawiasami) to oznaka ze cos tam leci;] kwestia ile jest w wersji bez instalacji glosnikowej .. bo nie ma tam szyb elektrycznych -jest central ale do tego chyba nie potrzeba kilku kabli....
pomocy - oczedzicie mi czas...
a przy okazji witam wszystkich bo to pierwszy post;]

Nie ma kabli, musisz przeciagnac samemu :(

[ Dodano: 01 Lip 2008 09:30 ]
mateusz2312 pisze:siema mam golfika 3-drzwi;D i tylną tapicerkę sie bardzo łatwo zdejmuje. Jest ona na takie "zatrzaski". I są tam kable do głośników. No ale żeby wymienić głośnik to musisz zdjąć cała tapicere
Faktycznie, łatwo się zdejmuje, tez pare minut roboty, ale ja kabli nie mialem, musialem przeciagac. Widocznie ktos juz u ciebie wczesniej probowal zakladac glosniki.
Ostatnio zmieniony wt lip 01, 2008 09:31 przez apoc, łącznie zmieniany 1 raz.



fiszmen9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob maja 17, 2008 14:59
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: fiszmen9 » wt lip 01, 2008 09:50

A nikt nie pokusi sięo fotorelację z wyjmowania tapicerki z tyłu?


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt lip 01, 2008 12:40

fiszmen9 pisze:A nikt nie pokusi sięo fotorelację z wyjmowania tapicerki z tyłu?
nie czekaj na gotowca tylko sam może pomyśl o tym ;)



fiszmen9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob maja 17, 2008 14:59
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: fiszmen9 » wt lip 01, 2008 17:42

Tak więc jak radziłeś zrobiłem i zlokalizowałem jakąś puszkę(?) po rzuceniu foteli. Próbowałem ją wyjąć delikatnie ale po chwili usłaszałem trzask i trachę plastiku wyleciało z niej więc dałem sobie spokój. Teraz tylko czekam na Was chłopaki ;-)


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » sob lis 29, 2008 15:57

Witam,

Ja również chciałbym założyć głośniki w tylnich drzwiach, bo mam dość głóśników na tylnej półce w poprzednim aucie - ciągle przeszkadzają. Dodam, że mój brat ma w Golfie IV w każdych drzwiach oryginalne głośniki a grają całkiem nieźle.

U mnie na półce tak i tak głośniki odpadają bo mam Bore.

-Wiem, że trzeba zdjąć cały boczek i dodatkowo dokupić coś takiego, czy to podejdzie jak oryginał?
- A co z tym adapterem, jest on taki jak oryginalny, bo wydaje mi się, że oryginalnie jest kostka szeroka prostokątna?

Dystanse Allegro

Teraz podłączenie, wyczytałem, że trzeba ciągnąć kable do tyłu... ja natomiast przy "rączkach" mam chyba głośniczki wysokotonowe.

Co jeżeli mam rozwaloną jedną maskownice w boczkach? Wiem że jest nytowana na ciepło do boczku ale da sie to dokupić w VW?

Pozdrawiam
Wojciech



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » ndz lis 30, 2008 14:42

-Wiem, że trzeba zdjąć cały boczek i dodatkowo dokupić coś takiego, czy to podejdzie jak oryginał?
Musisz miec dystanse i w zaleznosci od wersji wyposazenia pociagnac do głasników przewody(lub kupic ori kostke w service,u mnie wystarczyła by taka kostka bo miałem wyprowadzona instalacje do słupka)). Gwizdki z tyłu trzeba kleic.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123167
wtct pisze:Co jeżeli mam rozwaloną jedną maskownice w boczkach? Wiem że jest nytowana na ciepło do boczku ale da sie to dokupić w VW?
zostały mi dwie maskownicw od ori głosników jbl jak chcesz to za pare groszy Ci wysle lub poprostu zadzwon do aso i zapytaj.
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2008 14:44 przez mariosol, łącznie zmieniany 1 raz.



mewacz-26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 20, 2008 18:34
Lokalizacja: mieroszów

Post autor: mewacz-26 » ndz gru 14, 2008 20:41

Witam.
czy przy montażu głośników z tyłu w boczkach (3 drzwi), potrzebne są dystanse?



januszo81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 15, 2008 19:36
Lokalizacja: okolice olsztyna
Kontakt:

Post autor: januszo81 » wt gru 16, 2008 17:58

a ja mam głośniki i z tyłu w drzwiach i w półce i gra bardzo dobrze :bigok:


janusz

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt gru 16, 2008 20:52

januszo81 pisze:a ja mam głośniki i z tyłu w drzwiach i w półce i gra bardzo dobrze
To bardzo subiektywne odczucie :P



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » wt gru 16, 2008 21:28

januszo81,
a ja mam głośniki i z tyłu w drzwiach i w półce i gra bardzo dobrze :bigok:
No to chłopie polowa sukcesu w CA już za tobą jeszcze Ci tylko TUBY brakuje :green_fuck:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
piter krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 30, 2008 23:34
Lokalizacja: kraków

Post autor: piter krk » ndz gru 21, 2008 21:44

Witam wszystkich mam golfika 4 3d i moge conieco powiedziec o głosnikach montowanych do boków,ostatnio założyłem sobie takie okolo 100zł za pare blaupunkty jakieś tam ,grają sobie tylko niech nikt sie niespodziewa koncertu w srodku powiem tak szału niema,do normalnego słychania wystarczy,przod orginalny czyli 2 na dole + 2 dzykacze graja naprawde fajnie razem z tyłami radza sobie,ja orginalnie niemiałem kabli trzeba było wszystko ciagnąc i odrazu mowie ze jak ktos ma niby maskownice z tyłu to trzeba i tak je wywalić oi zakładac te co sa dołączone z głosnikami,mam jeszcze pytanie czy zakładanie do boków do tyłu jakiejs lepszej klasy głośników da coś lepiej,czy niekąbinowac na siłke???ja zakupiłem takie:

http://allegro.pl/item502833042_blaupun ... sklep.html



Aris019
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 24, 2009 21:23
Lokalizacja: Częstochowa/okolice:)
Kontakt:

Post autor: Aris019 » wt lis 24, 2009 21:30

Hey:P bylem tu u was juz kilka razy aby zasiegnac ciekawych i przydatnych informacji dzis pisze po raz pierwszy:p
i dopisujac sie do tematu "tez chcialbym glosniki w tylnych drzwaich (dwo/trojdrozne)"
zdania sa podzielone a ja nadal zielony:/
bede bardzo wdzieczny za info:)
pozdrawiam :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości