Przejście kablazasilajacego z komory silnika do wnetrza auta

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
bbartasswlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 14:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Przejście kablazasilajacego z komory silnika do wnetrza auta

Post autor: bbartasswlkp » ndz cze 15, 2008 14:39

Witam posiadam VW golf4 1.9TDi mam go od 2tygodni i teraz musze zainstalowac kabel zasilajacy do wzmacniacza znajdujacego sie w bagazniku.Natrafiłem na spory probel poniewaz wszytko jest tak zabudowane ,że niemoge odszukac gdze sie znajduje taka gumowa zaślepka dzieki której mozna przejśc z komory silnika do przedziału pasażerskiego.Pewnie niejeden z Was juz instalował swoje Caraudio w aucie i juz Wie gdzie sie takie miejsce znajduje.Z góry dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz cze 15, 2008 15:13

Ja nie mogę "bartas" u nas ..........witamy witamy !


Tylko dodam ,że znając Twoje zapędy (nawet avatar) ,to ten kabek będzie spory :-)


PS: panowie klikać foty i wklejać jak macie pociągnięty ten kabelek ,bo "bartas" na pewno będzie się udzielał na naszym forum i chętnie się zrewanżuje w doborze ,ba a nawet w produkcji skrzynki do suba ........a ma w tym spore doświadczenie .



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » ndz cze 15, 2008 16:08

powalla pisze:Ja nie mogę "bartas" u nas ..........witamy witamy !
Powitać również.

Przelotki (wolnej) szukał bym powyżej pedału sprzęgła, mniej więcej 7-10cm powyżej niego. Nie ma bata, zawsze jest jakaś wolna "dziura"



Awatar użytkownika
bbartasswlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 14:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: bbartasswlkp » ndz cze 15, 2008 16:50

Heh dzieki za miłe przywitanie :) Napewno postaram sie aktywnie udzielac na forum w dziale car audio bo w tym siedze od ponad 2lat ;] Slavwek.ie niestety szukałem i nic niemoglem znaleść :/ i własnie dlatego pytam Tu na forum VW bo napewno juz ktos w soim aucie instalował sprzet,licze na konkretna odpowiedz co do miejsca gdzie przejdzie kabel 50mm2 :] pozdrawiam


[size=75] RE AUDIO MX18 :]
skrzynia 160L @33Hz in progress wieksza do auta niewejdzie :[
radio JVC KD-G821
przody Mds 06 + zwrotka tweeter helix 62.1
wzmak Axton impact C500x4
wzmak sub Orion HCCA D5000
kabel zas wzmaka 50mm2,
Kabel sub 4x16mm2 X]
[/size]

Awatar użytkownika
felga83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 16, 2007 09:51
Lokalizacja: kielce/okolice
Kontakt:

Post autor: felga83 » ndz cze 15, 2008 18:58

dokladnie nad pedalami jak kolega wyzej napisal.
a to widok od silnika mala szczelinka mi ledwo weszlo 20mm2 (patrzac na serwo prosto to na prawo od niego korwa sie mi napisalo )
Obrazek '
kabel to to cos co widac na czerwono w peszlu tak mi sie na szybkosci fotke udalo zrobic mam nadz ze pomoze co nie co :P
Ostatnio zmieniony ndz cze 15, 2008 19:01 przez felga83, łącznie zmieniany 1 raz.


ZAPRASZAM DO OCENY MOJEGO GROSZKA :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86906

POTRZEBUJESZ SPRZĘTU AUDIO DO SAMOCHODU, PRZERÓBKA BOCZKÓW POD GŁOŚNIKI, PROFILOWANIE SŁUPKÓW PISZ NA PRIV :)

Awatar użytkownika
bbartasswlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 14:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: bbartasswlkp » ndz cze 15, 2008 20:24

Ja miałem poprzednio seata cordobe 94r i w niej była taka gumowa zaslepka o średnicy około 5-7cm i takie coś miałem nadzieje ze jest też w golfach bo to co kolega felga83 pokazał ze ledwie kabel 20mm2 przechodzi to gdzie z 50mm2 :/ dosłownie wygladało to tak jak u Ciebie zaznaczylm na fotce
Obrazek

A silniczek umnie jest bardzo mocno zabudowany i nic niewidac :/
Obrazek
kto potrafi mi wskazac taka gumowa zaslepke?? z góry dziekuje za fatyge
Ostatnio zmieniony ndz cze 15, 2008 20:43 przez bbartasswlkp, łącznie zmieniany 2 razy.


[size=75] RE AUDIO MX18 :]
skrzynia 160L @33Hz in progress wieksza do auta niewejdzie :[
radio JVC KD-G821
przody Mds 06 + zwrotka tweeter helix 62.1
wzmak Axton impact C500x4
wzmak sub Orion HCCA D5000
kabel zas wzmaka 50mm2,
Kabel sub 4x16mm2 X]
[/size]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz cze 15, 2008 23:40

bbartasswlkp, musisz szukać od środka.
Ale ciężko będzie kabel 50mm2 przepchnąć.
Chyba tylko wiertarka z odpowiednim wiertłem Cię ratuje :grin:
A w TDI napewno jest miejsce nad pedałami wolne. Może być na początku ciężko znaleźć, bo jest tam wygłuszenie fabryczne.
Może poprostu je rozwiercić.

P.S. Fajny subik :D Chyba jesteś jednym z nielicznych w Polsce, którzy mają MX'a.



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn cze 16, 2008 09:12

bbartasswlkp, przede wszystkim ściągnij osłonę silnika (montowana bez wkrętów, ściągana do góry) będzie miał więcej miejsca na manewrowanie.
Tak jak Kubus20 mówi, musisz szukać od środka, ale nieraz uda się odnaleźć zaślepkę od strony komory silnika a później zlokalizować ją wewnątrz kabiny. Niewykluczone jest, że trzeba będzie coś rozwiercić (50mm2).
Miałem taki problem w Seacie Alhambra 2003r w silniku 1,9TDI PD, wersja full wyposażona, kabli pod kokpitem całe wiadro :) A wiadomo jaki jest dostęp do silnika w takim aucie.
Zeby znaleźć przelotkę, zdjąłem pokrywę silnika, wymontowałem osłonę podszybia, wymontowałem zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego.... i była!! Okazało się że przelotka prowadzi do kabiny w miejscu bezpieczników, gdzie jak wspomniałem kabli było całe mnóstwo, dodatkowo w samym rogu ściany grodziowej.. Co ciekawe kabel przekładałem od spodu, czyli pod autem, wkładając ręce nad sanki i przekładnię kierowniczą. 1,5 godz. walki i akrobacje zakończone sukcesem!



Awatar użytkownika
bbartasswlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 14:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: bbartasswlkp » pn cze 16, 2008 20:56

No l lipa prawie 1h szukania i tylko znalazłem przejście na cieńki kabel około max16mm2 na środku auta :/ ogólnie lipa szukac od środka bo w golfie wszytko jest bardzooo zabudowane do tego dochodzi wugłuszenie które juz całkowicie zasłania cokolwiek.Jednak jak mus to mus sam zrobiłem sobie przejście na kabelek :] miejsce jakie mi najbardziej pasowało to okolice nad nogami pasażera około 25cm od podłogi,moze w benzyniakch jest łatwiejszy dostep ale w dieslu to tylko od strony pasażera szło dojrzec w silniku gdzie sie wiertło przebije.pozdrawiam i dziekuje za chec pomocy w mojej sprawie.
P.S.Kubus20 z tego co sie orientuje to napewno 2szt RE Audio MX18 niema jest jedna 15 i 3x12,wiec póki co jestem posiadaczem jedynej sztuki polsce :)


[size=75] RE AUDIO MX18 :]
skrzynia 160L @33Hz in progress wieksza do auta niewejdzie :[
radio JVC KD-G821
przody Mds 06 + zwrotka tweeter helix 62.1
wzmak Axton impact C500x4
wzmak sub Orion HCCA D5000
kabel zas wzmaka 50mm2,
Kabel sub 4x16mm2 X]
[/size]

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » pn cze 16, 2008 21:07

Niezle :) niezla ta 18 szacunek :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

tomlie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 14:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: tomlie » śr cze 18, 2008 01:49

bbartasswlkp pisze:kto potrafi mi wskazac taka gumowa zaslepke?? z góry dziekuje za fatyge
Może to ci pomoże: zdjęcie. Co prawda benzynowy, ale otwór pewnie taki sam. Ja mam tam pociągnięty kabel 20mm2 w peszlu i dodatkowo w taśmie. Myślę że 35mm2 przejdzie.


Tomek
[url=http://golf.ppuatom.com/]Golf "Roman"[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości