JAKIE RADIO DO 600zl?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

proch82

Post autor: proch82 » pt wrz 30, 2005 16:25

ok dzieki,to w zasadzie juz wiem co kupic,ostatnie pytanko,duza jest roznica miedzy Alpine CDA 9843RM, CDE-9843 a CDE-9845,jesli juz to ktory z tych modeli?

[ Dodano: Pią Wrz 30, 2005 17:59 ]
tzn,ktory z tych 3 modeli alpine warty kupna?



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt wrz 30, 2005 18:01

W cd 45 posiadasz dodatkowo play liste na pliki w formacie WMA + wejście układu wyciszania dźwięku audio z funkcji dzxwiękowych niczym innym się nie rózni czyli proponuje ci 43 bo i tak zapiszesz w szystko w MP3 a nie w WMA


TUTENHAMON

proch82

Post autor: proch82 » pt wrz 30, 2005 18:04

wielkie dzieki za rzeczowe odpowiedzi i cierpliwosc:],mam nadzieje ze ten alpine bedzie udanym zakupem.pozdro



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt wrz 30, 2005 18:05

Jaki byś nie wybrał z alpaina to będziesz zadowolony


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt wrz 30, 2005 19:28

Pawel Golf II - nic nie szkodzi, że nie masz o tym pojęcia :hmm: ... Ja nie mam pojęcia o tysiącu przeczy o których Ty wiesz dużo :bajer: ... Syczki, tweteery - to głośniki wysokotonowe - odgrywają najwyższe tony :bigok: ... Midbasy - mid - od średnio - ich membrana przenosi tony średnie :bigok: , niskotonowe - wiadomo - niskie tony - głęboki bas :bigok: . W skrócie chodzi tu o to, żeby syczki nie grały w nogi, bo człowiek nie rozróżnia lokalizacji źródła tonów niski :hmm: ; wysokich - przeciwnie. Gdziekolwiek masz głośnik niskotonowy - wrażenie będzie to samo. Jeżeli wysokotonowy głośnik jest za nisko - to "wokal" leci w nogi :panna: ... Zauważ, że w głośnikowych zestawach komputerowych(czy w kinie domowym) subwoofer dajemy pod biurko, za kanapę - nie przed głową :chytry: . Źródła wysokich tonów ustawiamy mniej więcej na wysokości uszu (głowy). Źle rozstawione burzą scenę i nie gra to piknie :kac: . Jasne, że możesz mieć jeden głośnik w całym aucie i stare radio - to tez wyda jakiś tam dźwięk :helm: ... Ale skoro masz w kieszeni dość sporawa kwotę :bajer: (bo na nasze warunki, dla osoby nie lubiącej się w ca 500PLN to dość dużo :hmm: )to szkoda by było ją utop Nie chcemy z Ciebie zrobić maniaka CA - porostu jak można wydać kasę rozsądnie to czemu nie :pub: . Każdy (sprawny) głośnik wyda z siebie dźwięk, każde radio odtworzy ścieżkę... Ale niektóre lepiej - inne gorzej. RMS - moc skuteczna, nie chwilowa. Na badziewnym sprzęcie napisana maleńkimi literkami tuż pod ogromnymi cyframi prezentującymi moc chwilową, która nie ma dla nas takiego znaczenia :jezor: .
Te pudełeczko to zwrotnica - dzieli pełne pasmo - wyższe częstotliwości puszcza jednym kablem, niskie(średnie) drugim... Co do montażu w drzwiach - jeśli nie masz czasu - trudno :bajer: . Nie wiem co powiedzieć - jak go znajdziesz- zagra ładniej... Naprawdę warto. Ale skoro piszesz, zen nie da rady… 3730 a 4700 – z tego co wiem (proszę mnie poprawić jeśli się mylę :blush: !) różnica polega chyba tylko na tym, że 4700 jest ładniejsze, ma nieco więcej efektów i 4 x 50W a nie 4 x 40W.
Podsumowując – jeśli liczysz się z kasą i nie masz czasu na głuszenie drzwi – powyżej napisałem czym różnią się radia – spokojnie możesz kupić 3730(to nie znów jakiś bardziew, jakich za 100zł mniej na Allegro pełno :chytry: ). Jeśli stówka nie gra roli – bierz 4700… choć jeśli nie gra roli to czy nie warto pobawicie w porządny montaż :chytry: :chytry: :chytry: … Nie będę Ci już wałkował tego samego – zrobisz jak uznasz za stosowne odpowiednio do posiadanej kwoty i czasu, jakim dysponujesz :grin: . Wiedz jednak, że pospiech jest najgorszym doradcą i jeśli za 2 miesiące szykuje Ci się np. wolne w pracy – może warto pojeździć 2 miechy w ciszy a potem zrobić to porządnie :smoke: … Nie szkodzi, ze nie jest maniakiem CA – słysząc swoja ulubiona piosenkę w przyjemnej jakość odczujesz dużą radość :okej: :pub:
Jeśli masz jeszcze jakieś pytanka - pisz, bo nie wiem co jeszcze mogłoby Cię zainteresować...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

wejlantf

Post autor: wejlantf » sob paź 01, 2005 15:33

proch82 pisze:mam nadzieje ze ten alpine bedzie udanym zakupem.
napewno będziesz zadowolony



Pawel Golf II

Post autor: Pawel Golf II » pn paź 03, 2005 19:00

Witam

Kiler , jeszcze raz wielkie podziękowania za poświęcony czas i rozjaśnienie kilku podstawowych rzeczy. Na chwilę obencą poprzestanę na Twojej propozycji t.j. kupię radio. Głośniki zostawię bez zmian a może rzeczywiście znajdę czas na montaż , albo (co bardziej prawdopodobne ) kasę na profesjonalistów i wtedy zrobię to jak należy !!!!

Serdeczne dzięki za cierpliwość
Pozdrawiam
Paweł



Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » pn paź 03, 2005 19:49

Ja mam JVC KDLH 7R i jestem z niego bardzo zadowolony polecam!



Awatar użytkownika
luki58
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:25
Lokalizacja: Krakow
Auto: VW Passat B6 Variant 2.0 TDi CR CBDC+ ; Seat Cordoba 6L 1.9 ASZ+ ; VW Passat B5 Variant 1.9 TDI AHU+
Silnik: CBDC

Post autor: luki58 » pn paź 03, 2005 21:14

A co sadzicie o Blaupunkt-ach ?



Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » wt paź 04, 2005 07:02

ja generalnie uwazam ze kiepski sprzent....



Awatar użytkownika
guitarman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob sie 20, 2005 10:25
Lokalizacja: Zamość nad Łabuńką
Kontakt:

Post autor: guitarman » śr lis 02, 2005 02:39

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69181244 - to mam i wszystkim polecam.

[ Dodano: Sro 02 Lis, 05 01:40 ]
..oczywiscie nie za ta kase. ja kupilem na allegrgo za 400 zl.


GOLF. Connecting People (-:

Aktualnie:
Ford Sierra 1.8 TD GL

danielsan17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 00:51
Lokalizacja: Rumia

Post autor: danielsan17 » pn gru 26, 2005 20:09

Na allegro jak dobrze trafisz do za 600zł. dostaniesz nową Alpinke narka.;)



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » pn gru 26, 2005 20:34

hehe lubisz kopac widze kolejny perzeterminowany temacik :grin:
popatrz najpierw na date postu zanim napiszesz :jezor:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pn gru 26, 2005 21:57

...he he, po Barbórce górnicy na forum się pojawili i wykopują nam stare temaciki :grin: :grin: :grin: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości