Spadek brzmienia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Spadek brzmienia

Post autor: Grzebaluch » wt kwie 29, 2008 21:17

Witajcie. Pisze z takim problemem gdyz mam wzmacniacz 4 kanalowy JBL podpiety pod 2 glosniki z przodu i na mostku skrzynie basowa rowniez JBL. Ten sprzet smiga u mnie od nowosci jakies 5 miesiecy i mam taki problem gdyz zauwazylem ze bass stal sie mniej donosny tak jak by walil mlodkiem o kowadlo nie wiem jak to wytlumaczyc poprostu nie ma takiej sily uderzenia jak kiedys. Ta zmiane odczulem jakis tydzien temu i nadal jest bez zmain sprawdzielem ustawienia w radiu i na wzmacniaczu wszystko jest tak jak dawniej dodoam jeszcze ze mam kondesator rowniez w tym zestawie. Pomozcie fachowcy bo nie wiem czy oddawac na gwarancji ale nawet nie wiem co czy wzmak czy skrzynie nie mam pojecia o co chodzi(tak w nawiasie dodam ze z 3 razy sluchalem tak dlugo ze mi akumlator padl bo jest w nie najlepszym stanie moze to jest powodem uszkodzenia sprzetu) dzieki za wszelka pomoc.
Ostatnio zmieniony wt kwie 29, 2008 21:28 przez Grzebaluch, łącznie zmieniany 2 razy.


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt kwie 29, 2008 22:01

Ciężko coś wirtualnie powiedzieć, ale moze to wyglądać na brak pradu dla wzmaka, skoro aku jest słabawy...

Podjedź do ludzi, którzy Ci to montowali żeby obadali temat.

Generalnie jeśli na aku jest na wyłączonym silniku mniej niż 12,5V to szykuj się na wymianę.

Przydałoby się również żebyś napisał jaki to konkretnie wzmak, głosniki i sub...



Awatar użytkownika
rafal85rtc
...
...
Posty: 676
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:02
Lokalizacja: RATOVWICE
Kontakt:

Post autor: rafal85rtc » wt kwie 29, 2008 22:33

A czy przy odpalonym silniku tez sie to dzieje???jesli nie to nie stawiam na aku bo smiga wtedy alternator i da sobie rade napewno i nie bedzie spadku. a jesli dalej tak bedzie to wydaje mi sie ze glosnik jest przypalony albo koncowka mocy na piecu.

ps odlacz aku przy odpalonym silniku i zobacz na kondensatorze ile laduje?????


NOOO BAASS NOO FuNN!!!!
moje MK3 viewtopic.php?f=88&t=364418" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » wt kwie 29, 2008 23:18

na zapalonym silniku jest tak samo nie ma polepszenia a akumlator tylko po dluzszym sluchaniu siada. A ladowanie mam ok 14V. wiec jest prawidlowe i wlasnie nie wiem gdzie szukac przyczyny???A jak glosnik przepalony to co wtedy uznaja mi gwarancje??? A wzmaka mam JBL CS60.4 i skrzynie JBL GTO1260BR.
Ostatnio zmieniony wt kwie 29, 2008 23:24 przez Grzebaluch, łącznie zmieniany 2 razy.


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr kwie 30, 2008 08:22

jblpower pisze:ps odlacz aku przy odpalonym silniku i zobacz na kondensatorze ile laduje?????
i uszkodź sobie regulator napięcia!! Takie rady zostaw dla siebie..
Grzebaluch, poczyść sobie złącza zasilania przy wzmacniaczu, odkręć konektory, przeczyść drobnym papierkiem ściernym, przesmaruj i dokręć mocno. Tak samo z punktami podpięcia zasilania, czyli przy AKU i koniecznie masę.
Tak jak Kubus20 napisał wygląda mi to na braki w zasilaniu.



Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » śr kwie 30, 2008 12:09

Sprawdzilem zaciski na akumlatorze na wzmaku i kondesatorze wszystko w pozadku czyste. Zalozylem nowy akumlator i nadal sprzet gra slabo glosnik podlaczone pod wzmak graja poprawnie lecz ta skrzynie nadal nie wytwarza takiego basu jak wczesniej. Jak sadzicie chyba skrzynia siadla??? Bede mogl sie starac o uznanie gwarancji i na wymiane na nowa???
Ostatnio zmieniony śr kwie 30, 2008 14:19 przez Grzebaluch, łącznie zmieniany 1 raz.


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości