Podłączę wzmacniacz pod kiepskie radio?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Marek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt sie 21, 2007 02:28
Lokalizacja: PO & PZ
Kontakt:

Podłączę wzmacniacz pod kiepskie radio?

Post autor: Marek_ » pt kwie 18, 2008 22:24

Witam.
Jest to mój pierwszy post w dziale CA, więc liczę na zrozumienie.
Przed założeniem tego tematu przeczytałem regulamin i podwieszone tematy.
Podczas dzisiejszych porządków w aucie strzeliłem parę zdjęć sprzętu audio znajdującego się w moim aucie, (przepraszam za jakość zdjęć, ale sądzę, że to co ma być widać jest widoczne).
Czy pod to radio jestem w stanie podłączyć wzmacniacz?
Wiem, że to nie zależy od panelu radia tylko od wyjść na tyle, słyszałem, że musi być specjalne wyjście na wzmacniacz. Zrobiłem zdjęcie frontu bo nie chciałem demolki robić.
Pewnie mi odpowiecie, że to radio to padło i mam je zmienić, lecz na chwilę obecną mi wystarcza (później zastanowię się nad radiem CD/MP3).
Poprzedni właściciel miał lepsze radio, wzmacniacz w bagażniku pod który były podłączone głośniki widoczne na zdjęciu oraz tuba (którą sobie zostawił).
Wiem, że głośniki w półce to zły pomysł, ale skoro już je mam to chcę je podłączyć, żeby się nie marnowały.
Chciałbym aby 4 przednie głośniki (2 średnio tonowe w drzwiach i 2 wysoko tonowe na podszybiu) były napędzane z radia (tak jest obecnie) a 2 nisko tonowe na półce ze wzmacniacza.
Na tyle są jeszcze dwa mniejsze głośniki niewidoczne na zdjęciach, które są aktualnie podłączone pod radio, posiadają one osobna instalację (nie tą widoczną na zdjęciu)..
Na koniec, do czego służą te wszystkie kable?
Wiem, że czerwony to masa (bezpiecznik dostałem od poprzedniego właściciela, nie pamiętam ile A, muszę sprawdzić).
Do czego służy reszta i czy nie brakuje czegoś?
Oto zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno, jak coś jest niezrozumiałe to proszę pytać.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Marek_.


[2009.10.31 - 2010.09.13] Scirocco mk2 GTX 1986 Monza Blue Metallic (LD5Y) JH automatic (PB)
[2007.12.10 - 2009.09.30] Scirocco mk2 GTX 1989 Alpine White (L90E) JH manual (PB+LPG)

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt kwie 18, 2008 22:35

Zrób demolkę i daj fotę tyłu radia ..........to podstawa ....... bo może sprawa nie jest aż tak tragiczna jak Ci sie wydaje .


PS: czerwony to plus !!!! ..........radzę zapamiętać .......po co wzywać strażaków



Marek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt sie 21, 2007 02:28
Lokalizacja: PO & PZ
Kontakt:

Post autor: Marek_ » pt kwie 18, 2008 22:38

Ok, jutro albo pojutrze podeślę zdjęcie tyłu radia.
Czerwony to plus, już pamiętam - dzięki za uwagę.
Dzięki za odpowiedź.


[2009.10.31 - 2010.09.13] Scirocco mk2 GTX 1986 Monza Blue Metallic (LD5Y) JH automatic (PB)
[2007.12.10 - 2009.09.30] Scirocco mk2 GTX 1989 Alpine White (L90E) JH manual (PB+LPG)

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » pt kwie 18, 2008 22:42

hmm podaj marke i model radi? jesli nie ma wyjscia na wzmak a narazie nie chcesz zmieniac to mozesz kupic przejscie, adapter
http://www.allegro.pl/item344700514_ada ... kosc_.html


co do kabli czerwony ten co masz to jest + 12V
na zdjeciu trzecim tak jak pisalem czerwony + czarny masa zielone i niebieskie kable to sa RCA sygnalowe od radia poprzedni wlasciciel mial w radiu 4 wyjscia albo i wiecej


hmm jesli kupisz wzmak i ta przejsciowke to bedziesz musial zrezygnowac z przodu bo na adapterze musisz podlaczy przod lewy i prawy i tyl lewy i prawy(chyba ze sie myle i nie koniecznie trzeba tak podlaczac)
wtedy bedziesz mogl przod podlaczyc pod przod a tyl pod adapter i do wzmaka tylne glosniki tak jak wspomniales i suba o ile to bedzie 4 kanalowy wzmacniacz


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Marek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt sie 21, 2007 02:28
Lokalizacja: PO & PZ
Kontakt:

Post autor: Marek_ » ndz kwie 20, 2008 23:22

Sprawdziłem moje radio i jest to Philips 22RC228/80.
Co prawda nie mam zdjęć konkretnie mojego radia ale znalazłem kilka w sieci.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Posiada niby moc: 2x30 / 4x12.

PS: Sorry za pomyłkę z tym czerwonym kablem.
Jestem zielony w tych sprawach i musiałem mieć chwilowe "zaćmienie".
Znajomy mi tylko tłumaczył, żebym nie wkładał czasami bezpiecznika (przy akumulatorze), ponieważ koniec czerwonego kabla może przez przypadek spotkać się z masą i będzie nieciekawie.
Stąd ta pomyłka.


[2009.10.31 - 2010.09.13] Scirocco mk2 GTX 1986 Monza Blue Metallic (LD5Y) JH automatic (PB)
[2007.12.10 - 2009.09.30] Scirocco mk2 GTX 1989 Alpine White (L90E) JH manual (PB+LPG)

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz kwie 20, 2008 23:40

RCA nie ma ,czyli kupujesz http://www.allegro.pl/item344700514_ada ... kosc_.html

i następnie wzmacniacz 4 kanałowy ............jaka kasa ?



Awatar użytkownika
sampler
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 16:10
Lokalizacja: Bartoszyce/Kętrzyn/Korsze
Kontakt:

Post autor: sampler » wt kwie 22, 2008 16:50

Sądząc po zdjęciach wydaje mi się, że:

-gruby czerwony to +12v (zasilanie wzmacniacza)
- gruby czarny to minus także od zasilania wzmacniacza
- zielone i niebieskie RCA (te z wtyczkami) były podłączone do 4 kanałowego wzmacniacza
- jeśli chodzi o te pozostałe 2 cienkie to jeden może służyć do sterowania (włączania i wyłączania wzmacniacza, żeby ci aku za szybko nie wysiadł) ale drugi to już nie wiem.


Jak kupisz adapter to podłączasz go pod wyjście w radiu na tylne głośniki a jeden z tych cienkich kabli /np niebieski/ pod sterowanie zasilaniem anteny w samochodzie - będzie to kabel od sterowania wzmacniaczem. Później podpinasz np niebieskie kable RCA do adaptera i wskakujesz do bagażnika /jeśli tam masz zamiar zamontować wzmaka/ izabierasz sie za podlaczanie sprzetu tj.
czerwony - główne zasilanie +
Czarny - główne zasilanie -
kable rca do wejsc rca we wzmacniaczu (in)
cienki kabel niebieski podpinasz w miejsce przewodu sterującego wzmacniaczem


Jeśli nie wiesz który to kabel steruje anteną weź miernik i sprawdź, na którym przewodzie pojawi sie napięcie po włączeniu radia. Lub może ktoś na forum pamięta, który to kabel we wtyku był.

tyle od siebie mogę powiedzieć :)





aha - wyzej opisany schemat mowi o podlaczeniu takim ze przednie audio idzie z radia a tyl ze wzmacniacza (w tym wypadku kupujesz jeden adapter) ale mozesz tez kupic wzmacniacz 4kanalowy, 2 adaptery i tez bedzie dzialac :P

pzdr
Ostatnio zmieniony wt kwie 22, 2008 16:52 przez sampler, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt kwie 22, 2008 20:05

sampler pisze:aha - wyzej opisany schemat mowi o podlaczeniu takim ze przednie audio idzie z radia a tyl ze wzmacniacza (w tym wypadku kupujesz jeden adapter) ale mozesz tez kupic wzmacniacz 4kanalowy, 2 adaptery i tez bedzie dzialac
Lub zamiast 2x30zł +przesyłka 10zł za adaptery, kupujesz 4 rezystorki 470Kohm za 50 groszy ,podłączasz szeregowo pod wyjścia głośnikowe (na +) i podpinasz bezpośrednio pod wzmacniacz ........a za zaoszczędzoną kasę kupujesz ........już tam coś sobie wymyślisz :-)
Ostatnio zmieniony wt kwie 22, 2008 20:19 przez powalla, łącznie zmieniany 1 raz.



Gawin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 21, 2008 20:16
Lokalizacja: Gdańsk-Kiełpino
Kontakt:

Post autor: Gawin » śr kwie 23, 2008 10:17

Mam ten adapter i powiem szczerze ze chce go wykorzystac w swoim fabrycznym radiu moj kumpel ma je w BMW w fabrycznym radyjku z navi i dziala super wiec w kazdym innym tez da rade!!



martin911
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 20, 2008 13:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: martin911 » ndz lip 20, 2008 13:41

Witam,
Ja mam ten sam problem w BMW 7 i chciałbym kupić taki adapter a nie wiem gdzie go szukac bo na allegro w chwili obecnej go niema.
Z góry dzięki za pomoc.



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » ndz lip 20, 2008 18:31

martin911, coś kiepsko szukasz...
http://www.allegro.pl/item403899343_ada ... _rca_.html



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » ndz lip 20, 2008 19:16

Po jego zamontowaniu nie będziesz mógł spać przez kwartał ...gwarantuje. :rotfl:

Serio pisząc to on prazentuje znośny stosunek cena/jakość ,a jak będą zakłucenia to najwyżej utopisz niewielką sumę (praktycznie nic do stracenia) ... w każdym razie ,warto zaryzykować chociaż spotkanie z tym urządzeniem :chytry:

Szukaj na wycieczce rowerowej :grin: :)
Ostatnio zmieniony ndz lip 20, 2008 19:25 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » pn lip 21, 2008 09:56

martin911, zwróć uwagę na inny adapter "zealum" ok. 65pln. Znajdź sobie dystrybutora w Łodzi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości