tweetery - montaż [mk3]

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » pt mar 21, 2008 13:48

Viteq pisze:Czyli samo zdjęcie głośników z tapicerki na dystanse powinno wystarczyć (?)
Tylko pozornie, moga sie pojawiać rezonanse przenoszone z blachy ponieważ drzwi nie bedą wygłuszone i nie będa miały swojej sztywności. Również dźwięk będzie "pusty" może Ci zabraknąć średnich tonów i nie będą woferki oddawały swojego potencjału.
Rada jest taka - jak nie zamierzasz wygłuszyć drzwi choć gorąco do tego zachęcam, to kup watolinę taką nie chłonącą wody i daj pod tapicerkę (nie żałuj).
Viteq pisze:Jednak mnie bardziej gnębi ten problem z tweeterami...
Kupujesz takie "plastiki" forma jak głośnik w podszybie z otworem i ukierunkowaniem właśnie pod te philipsy. Gdzieś to widziałem może nawet na allegro - poszukaj albo ktos tutaj podpowie jak miał styczność. Co do podłączenia to najlepiej połącz sobie pod 4 kanały będziesz mógł regulować twetery wobec woferów. Są to twetery z kondensatorem więc nie potrzeba zwrotnic. Czyli z radyjka do woferów i z radyjka do tweterów. Jak wtyczki nie pasują to ucinasz i lutujesz. Przy okazji wymień sobie na nowe kabelki 1,5mm2 koszt niewielki.



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pt mar 21, 2008 13:53

Zestaw za tą kase bdb.

MDF połącz z >5-cioma matami APP/BOLL na stronę umiejętnie przyklejonych , wtedy "całe drzwii zaczną grać".

Tweet musisz wdrożyć samemu ... patent opracowany przy :kufel:


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » pt mar 21, 2008 14:04

arti.sa pisze:Co do podłączenia to najlepiej połącz sobie pod 4 kanały będziesz mógł regulować twetery wobec woferów. Są to twetery z kondensatorem więc nie potrzeba zwrotnic. Czyli z radyjka do woferów i z radyjka do tweterów.
bo teraz oryginalnie jest z radia do tweeterów, i z tweeterów do wooferów? stąd te dwie wtyczki w tweeterach?

pod 4 kanały, znaczy coś takiego że przy regulacji na radiu tweetery będą jako głośniki przednie a woofery jako tylne?

Cookiemonster pisze:MDF połącz z >5-cioma matami APP/BOLL
chodzi o głuszenie całych drzwi czy jakoś przy dystansie tylko? I dobrze zrozumiałem? chodzi o co najmniej 5 warstw maty??
Cookiemonster pisze:umiejętnie przyklejonych
tego się właśnie boję :/


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pt mar 21, 2008 14:37

TAK, każdy głośnik zasilany z osobnego kanału (front na tweet i rear na woofer) wtedy masz :możliwość regulacji woofer/tweet "na RADIU" i zniekształcenia pojawią się przy większym podgłośniniu niż przy zasilaniu z 2-ch kanałów.

Nie pięć warstw , tylko pięć mat na stronę (lepiej więcej , w zależności od ambicji i mocy nominalnej wooferów) . Połóż tak aby uzyskać KOMORĘ ZAMKNIĘTĄ , i masz absolutną racje co do sztywności w obrębie samego woofera (kombinuj ..podwójna mata w tym rejonie,maź bitumiczna, impregnacja MDF itp) !
Ostatnio zmieniony pt mar 21, 2008 14:39 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » pt mar 21, 2008 15:12

Cookiemonster pisze:Nie pięć warstw , tylko pięć mat
heh... dla mnie to to samo
Cookiemonster pisze:Połóż tak aby uzyskać KOMORĘ ZAMKNIĘTĄ
czyli jak dobrze rozumiem wystarczy tylko w okolicach dystansu?

bo przeraża mnie jak widzę całe drzwi powygłuszane na fotoporadach tutaj. po pierwsze to grzebanie po zakamarkach po drugie to kompletne oklejenie, wolałbym tego uniknąć, żeby choćby mieć dostęp choćby do elektryki szyb jakby się coś skopało...

a dystanse są już zaimpregnowane.

aha przypominam że to ma służyć to zwykłego słuchania radia i jakichś tam mp trójek... więc chodzi mi o zminimalizowanie zabiegów do absolutnego minimum.

no i jeszcze mam pytanie z innej beczki... teraz podoba mi się to że mój golfik jest dosyć dobrze wytłumiony z zewnątrz tzn. nawet jak się włączy muzykę dosyć głośno (nie zważając na trzeszczenie tapicerki wewnątrz auta) z zewnątrz praktycznie nic nie słychać... chyba że przy otwartym oknie ale to normalne... czy jak zamontuje głośnik na dystansach bezpośrednio do drzwi a nie tak jak jest teraz auto będzie głośniejsze z zewnątrz?


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » pt mar 21, 2008 15:32

jesli nie chcesz wygluszac calych drzwi to moze poloz z 2-3 warstwy za samym glosnikiem


tak bedzie glosniejszy niz teraz (jesli nie wygluszysz drzwi to bedzie)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pt mar 21, 2008 15:35

Uzyskaj komorę zamkniętą + watolinę pomiedzy drzwii i boczki na mdf-ie. Opłaca sie nawet przy mp3 ! Z zewnątrz będzie praktycznie to samo co "UM-cyk" lub wcześniej (przy close window). :)
Ostatnio zmieniony pt mar 21, 2008 15:36 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » pt mar 21, 2008 15:45

Ok, na razie dzięki wielkie za wszystkie rady i cierpliwe odpowiedzi... niestety to nie mój temat więc punkcików nie będzie ;) patrząc za okno chyba i tak będę musiał parę dni poczekać z rozbebeszaniem drzwi i w ogóle wszystkiego z braku garażu.

wracając jeszcze do poprzedniej strony:
arti.sa pisze:połącz sobie pod 4 kanały będziesz mógł regulować twetery wobec woferów.
arti.sa pisze:Przy okazji wymień sobie na nowe kabelki 1,5mm2
czy bardzo trzeba wybebeszać deskę żeby przeciągnąć nowe kabelki?


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » pt mar 21, 2008 18:50

czy bardzo trzeba wybebeszać deskę żeby przeciągnąć nowe kabelki?
Zanurkuj z latarką porozglądaj się - nic trudnego i nie ma dużo roboty. Pociągnij którędy bedzie wygodniej i zarazem da się przymocować żeby pod nogi czasami nie wypadły ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 48 gości