tweetery - montaż [mk3]

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

tweetery - montaż [mk3]

Post autor: Forester » wt sty 10, 2006 10:51

jak najlepiej zamocowac gwizdki, zeby jka najmniej uszkodzic tapicerke.
Zeby dobrze graly powinny byc z tego co sie juz zorientowalem w slupkach gdzies na wysokosci glowy kierowcy - mozna je tam przykleic np. tasma 2-stronna? dodam ze nie mam dostepnego warsztatu ani za duzych zdolnosci manualnych :grin: ... ale jak by byl jakis w miare prosty sposob na to to chetnie bym poprobowal :hmm:
pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » wt sty 10, 2006 16:11

A może w miejsce w którym, oryginalnie montowane są tweetery w mk3, chodzi mi o miejsce w desce(w biedniejszych tam jest głośnik 10 cm). Domyślam się że ktoś zacznie tu pisać że jest to złe miejsce bo nie można dobrze go ustawić itp.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » czw sty 12, 2006 10:57

1 6 D pisze: Domyślam się że ktoś zacznie tu pisać że jest to złe miejsce bo nie można dobrze go ustawić itp.
no wlasnie, dobrze beda w podszybiu tweetery gwizdaly??


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » czw sty 12, 2006 12:09

lepiej jakby były umieszczone na tej siatce skierowane na słuchacza, ale nieciekawie by to wyglądało



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » czw sty 12, 2006 19:35

Ja mam zestaw rainbowa, czyli dwa głośniki 13 cm w drzwi i 2 tweetery właśnie w desce. Przynajmniej moim zdaniem dobrze grają.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » czw sty 12, 2006 20:13

1 6 D pisze:Ja mam zestaw rainbowa, czyli dwa głośniki 13 cm w drzwi i 2 tweetery właśnie w desce. Przynajmniej moim zdaniem dobrze grają.
Sam kupowales i zakladales, ile kosztowaly :?: w ciagu najblizszego miesiaca beda zakladal glosniczki i wydaje mi sie, ze na tweetery najlepszm miejscem jest trojkat przy lusterkach :)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw sty 12, 2006 21:34

Tweetery najlepiej umieścić na słupkach na wysokości uszu słuchacza i nakierować je w taki sposób, żeby prawy był skierowany nna kierowcę a lewy na pasażera. Wtedy uzyskuje się odpowiednią scenę dźwiękową.
Jeżeli nie chcesz ingerować zbytnio w tapicerkę to możnaa umieścić tweeterki w zaślepkach lusterek tak jak radzi Goofi, pamiętając o ich odpowiednim nakierowaniu.
Można również zamontować je w desce rozdzielczej, to najmniej korzystne rozwiązanie, ale wystarczające do normalnego słuchania.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » pt sty 13, 2006 10:03

Kubus20 pisze:T
Jeżeli nie chcesz ingerować zbytnio w tapicerkę to możnaa umieścić tweeterki w zaślepkach lusterek
a co dokladnie znaczy umiescic?
przykrecic je do tej zaslepki czy
wlozyc do srodka zaslepki?
pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt sty 13, 2006 13:24

Forester pisze:a co dokladnie znaczy umiescic?
przykrecic je do tej zaslepki czy
wlozyc do srodka zaslepki?
pozdro!!
Wiercisz małą dziurkę i przykręcasz, albo robisz taką dziurkę żeby cały tweeter dało się w nią wpasować. Popatrz pokombinuj i zamotuj jak uważasz. jak będziesz chciał w przyszłości wyciągnąć te głośniki to taką zaślepkę z śmieszne pieniądze dokupisz, albo wyciągniesz ze szrotu.



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » pt sty 13, 2006 17:18

Nie wiem ile ten zestaw kosztował bo nie ja płaciłem i ich nie montowałem. Wiem, że dziury są za głośnikami zrobione w tapicerce i wygląda jak fabrycznie wszystko.



Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » czw mar 20, 2008 23:11

trochę odgrzeję ten temat....

zaopatrzyłem się ostatnio w taki zestaw:

Allegro ;P

wiem że to nic wspaniałego, ale jak dla mnie, do przysłowiowego słuchania kazań ojca dyrektora w radiu myślę że wystarczy.

Znalazłem już przejściówki z wtyczek głośników fabrycznych w MK3 na te wsówki co są normalnie w głośnikach... zamontowałem to na razie w miejscu fabrycznych głośników (bez dystansów) i jest ok.

Pytanie mam odnoście tweeterów... chcę je wstawić w kratki na desce w miejsce fabrycznych... ale nie wiem jak je podłączyć bo jest w nich wtyczka tak jak na zdjeciach na aukcji a te fabryczne w moim golfie mają doprowadzone inne wtyczki i to po dwie, każda z dwoma kablami... jak zamienić jedne głośniki na drugie? i w jaki sposób je przymocować bo są sporo mniejsze od tych oryginalnych i utoną w otworach.


No i jeszcze jedno pytanie na koniec... czy samo umieszczenie wooferów na dystansach zamiast na tapicerce (bez wygłuszania drzwi i żadnych innych zabiegów) wystarczy żeby tapicerka przestała trzeszczeć przy głośniejszym słuchaniu muzyki?

z góry dzięki za odpowiedź



delphiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: delphiak » czw mar 20, 2008 23:45

Viteq pisze:No i jeszcze jedno pytanie na koniec... czy samo umieszczenie wooferów na dystansach zamiast na tapicerce (bez wygłuszania drzwi i żadnych innych zabiegów) wystarczy żeby tapicerka przestała trzeszczeć przy głośniejszym słuchaniu muzyki?
Tapicerka trzeszczec nie powinna, ale woofery moga przesterowywac na wyzszych glosnosciach bez wygluszenia drzwi.



Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » pt mar 21, 2008 12:30

ale woofery moga przesterowywac na wyzszych glosnosciach bez wygluszenia drzwi.
nie wiem dokładnie na czym polega przesterowanie, ale domyślam się chodzi o to że coś się wtedy z dźwiękiem dzieje. Jak sprawdzałem podłączenie tych głośników to przy maksymalnych głośnościach przy jakich mi się czasem zdarza słuchać muzyki, dźwięk był ok tylko przy uderzeniach beatu słychać połączony z nimi trzask tapicerki. Czyli samo zdjęcie głośników z tapicerki na dystanse powinno wystarczyć (?)

Jednak mnie bardziej gnębi ten problem z tweeterami...


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości