Potrzebna pilna pomoc w doborze głośników

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
BuganMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn lut 25, 2008 22:25
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Potrzebna pilna pomoc w doborze głośników

Post autor: BuganMKII » pt mar 07, 2008 23:10

Witam po raz kolejny. Piszę z prośbą o pomoc w doborze głośników do mojego bidnego Alpine CDE-9870RM. Jestem bardzo słabo obeznany w światku głośników i zanim dokonam ostatecznej decyzji bardzo uważnie rozpatrze i wczytam się w wasze opinie.
Po przeczytaniu paru dobrych postow na temat car audio na forum (za co tutaj wielu osobom dziękuje za pomoc) doszedłem do wniosku, że zaczynam od przodu. Wybór padł na odseparowany przód w zestawie: gwizdek + 16,5 woofer w drzwi ze zwrotnicami. Drzwi są już wygłuszone, na dniach doprowadzam nowe kabelki bo seryjne z tego co wyczytałem są nieodpowiednie do tych głośników. Następnym krokiem będzie zamówienie dystansów i dopiero montaż wszystkiego do kupy. (mam nadzieje, ze o niczym nie zapomniałem) Słucham muzyki różnorodnej ale musze podkreslic: zalezy mi na dobrym basiku i na tym zeby był dobrze oddawany przez głośniki. Lubie niskie i długie zejscia, a nie raz poprostu szybkie i krótkie. Co do samych głośników to niestety jestem ściśle ograniczony w wyborze z oferty:
--> JBL- CS2165C
--> Magnat xtr216
--> Magnat Classic 216
--> Hertz dsk165
--> Alpine SXE 1750S
W przyszłości na pewno wpadnie jeszcze jakis wzmacniacz i skrzynia w klasie nisko budzetowej jak w/w głosniki. Nie jest to za profesjonalne rozwiazanie ale puki co to wszystko musi troche popracowac bez wzmacniacza.
Dodatkowe pytanie: jakie okablowanie wybrac do tych głosnikow?
Z góry dziekuje za wszelką pomoc i opinie.
pozdrawiam


Obrazek

viewtopic.php?f=87&t=375332" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt mar 07, 2008 23:18

BuganMKII pisze:zalezy mi na dobrym basiku i na tym zeby był dobrze oddawany przez głośniki. Lubie niskie i długie zejscia, a nie raz poprostu szybkie i krótkie.
Tego się nie da uzyskać .......po pierwsze na radiu ,a po drugie ........na tych zestawach co podałeś .

PS: dlaczego tylko takie zestawy .........poczytaj forum ,a dowiesz się jakie głośniki są "polecane"



Awatar użytkownika
BuganMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn lut 25, 2008 22:25
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: BuganMKII » sob mar 08, 2008 08:28

powalla, a jeżeli już miałbyś wybierać właśnie z tych... co byś wybrał?


Obrazek

viewtopic.php?f=87&t=375332" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
caligator
Waters of Nazareth
Waters of Nazareth
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:11
Lokalizacja: Lubin / Wrocław
Kontakt:

Post autor: caligator » sob mar 08, 2008 11:10

jak chcesz bas to nie bierz jbl'a... ja miałem i grały płytko...



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob mar 08, 2008 15:14

BuganMKII pisze:powalla, a jeżeli już miałbyś wybierać właśnie z tych... co byś wybrał?
Zostawiłbym serię ,a za zaoszczędzoną kasę kupiłbym ..........paliwa . :grin:

Serio pisząc , te co podałeś "jakością" nie odbiegają od serii , dlaczego akurat tylko te modele ?



Awatar użytkownika
BuganMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn lut 25, 2008 22:25
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: BuganMKII » sob mar 08, 2008 22:59

powalla pisze:dlaczego akurat tylko te modele ?
odp. poniewaz kupuje glosniki z Media
...jezeli jest cos innego wartego zachodu - moze byc w troche wyzszej cenie - zainwestuje.


Obrazek

viewtopic.php?f=87&t=375332" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
caligator
Waters of Nazareth
Waters of Nazareth
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:11
Lokalizacja: Lubin / Wrocław
Kontakt:

Post autor: caligator » sob mar 08, 2008 23:07

jesli juz chcesz wymienic to może phonocary? tutaj swoje mało używane za 90zł sprzedaje klubowicz HAPCIO http://www.allegro.pl/show_item.php?item=325042241

mysle że grałyby lepiej niż seria a i nie kosztują zbyt wiele...

Poza tym jesli nie bedziesz ich podpinał pod wzmacniacz to nie ma sensu dawac jakichs "wypasnych" bo i tak radio będzie je ograniczało...:)

a co do niskiego zejscia to uzyskasz je tylko dzieki skrzynce w bagazniku:P
Ostatnio zmieniony sob mar 08, 2008 23:11 przez caligator, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
BuganMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn lut 25, 2008 22:25
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: BuganMKII » sob mar 08, 2008 23:16

caligator pisze: co do niskiego zejscia to uzyskasz je tylko dzieki skrzynce w bagazniku:P
Wzmacniacz wraz z skrzynka pojawia sie na pewno.
...Ale na to potrzebuje troche czasu. zastanawiam sie tylko jaki z tych kompletow bedzie najlepszym rozwiazaniem i jaki dysponuje najlepszymi mozliwosciami i czystoscia dzwieku. Dzisiaj słuchałem Hertz dsk165 i jestem pozytywnie na niego nastawiony. W porownaniu z Alpine wypadl lepiej - takie odnioslem wrazenie...


Obrazek

viewtopic.php?f=87&t=375332" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
caligator
Waters of Nazareth
Waters of Nazareth
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:11
Lokalizacja: Lubin / Wrocław
Kontakt:

Post autor: caligator » sob mar 08, 2008 23:19

BuganMKII pisze:Dzisiaj słuchałem Hertz dsk165 i jestem pozytywnie na niego nastawiony. W porownaniu z Alpine wypadl lepiej - takie odnioslem wrazenie...


No to keiruj sie własnymi spostrzezeniami:) bo to przeciez Ty bedziesz tego słuchał:P

rób tak zebys był zadowoony a nie tak jak mysla inni:P



Awatar użytkownika
BuganMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn lut 25, 2008 22:25
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: BuganMKII » sob mar 08, 2008 23:52

caligator pisze:No to keiruj sie własnymi spostrzezeniami:) bo to przeciez Ty bedziesz tego słuchał:P

rób tak zebys był zadowoony a nie tak jak mysla inni:P


chyba tak zrobie - jestem do tego zmuszony poniewaz pomocy tutaj raczej nie znajde.


Obrazek

viewtopic.php?f=87&t=375332" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz mar 09, 2008 00:01

W MM mają Helixy DB62.1 ,nie są "suuuuper" ale i tak biją na łeb te co podałeś . ......no chyba ,że uDimension el6 ,PBes6c ..........tylko w MM nawet o nich nie słyszeli .



Awatar użytkownika
caligator
Waters of Nazareth
Waters of Nazareth
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:11
Lokalizacja: Lubin / Wrocław
Kontakt:

Post autor: caligator » ndz mar 09, 2008 00:23

powalla, te uDimension są naprawde takie dobre? jak z brzmieniem? tzn. czy jest w miare czysty dzwiek i odczuwalny basik? bo za jakis czas sam bede sie rozgladał za zestawem na przód...



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz mar 09, 2008 00:37

Od początku pytam o to "dlaczego tylko te co podałeś w 1 poście" nie dlatego ,żeby sie przekomarzać z Tobą ,tylko dlatego ,że na rynku są lepsze zestawy za podobna kasę ,a Udimension do takich należy . Oczywiście na samym radiu nie pokażą "na co je stać" (wzmacniacz !) ale i tak zagrają najlepiej .
caligator pisze:odczuwalny basik
Odczuwalny bas ,to się z suba uzyskuje ,a z kicka ,to mogą najwyżej "polatać nogawki" . Oczywiście są zestawy z "super basem" ale masz ze 3 x za mało kasy i wzmacniacz do nich też ze 100w rms na kanał musiałbyś mieć ......,a dalej brakowało by "odczucia basu na ciele" .

PS: nie zapominaj ,że 165 powinny grać przez HPF (60-80hz),bo możesz je zamęczyć grając na całym paśmie



Awatar użytkownika
caligator
Waters of Nazareth
Waters of Nazareth
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:11
Lokalizacja: Lubin / Wrocław
Kontakt:

Post autor: caligator » ndz mar 09, 2008 00:45

powalla pisze:Od początku pytam o to "dlaczego tylko te co podałeś w 1 poście" nie dlatego ,żeby sie przekomarzać z Tobą ,tylko dlatego ,że na rynku są lepsze zestawy za podobna kasę ,a Udimension do takich należy .
chyba pomyliłes sie bo to nie ja temat zakłądałema jedynie się pod niego podpiąłem:P

a jeśli chodzi o bas to u mnie zajmuje sie nim (a raczej bedzie bo jeszce nie podpiąłem) sub i wzmak jbl w bagażniku:)... a odczuwalny basik dla mnie z 16cm to tak jak wspomniałes - że nogawki mogą polatac...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 84 gości