Kenwood KDC-W6537U czy JVC KD-G731

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
tomciogar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 13:18
Lokalizacja: PSARY k/BĘDZINA
Kontakt:

Kenwood KDC-W6537U czy JVC KD-G731

Post autor: tomciogar » sob mar 08, 2008 00:42

Witam wszystkich

Tematów o wyborze radia przeczytałem w ostatnim tygodniu setki. Przejrzałem chyba wszystkie fora i wyciągałem już pewne wnioski które chciałbym z wami przedyskutować.

Radio ma być nowe, z przedziału cenowego do 700zł. Do niego będzie podłączony wzmak USAMPS x800.4. do wzmaka przód + zmostkowany sub.( ES-6C Evolution + RE-10). Słucham wszystkiego :bigok:

Praktycznie wszędzie są polecane 2 jednostki – Kenwood KDC-W6537U oraz JVC KDG 731. oba modele mają Burrbrown który z tego co czytałem znacząco poprawia dzwięk.
Na tą chwilę jestem zdecydowany na kenwooda, dla mnie ma wszystko co potrzeba czyli filtry HPF i LPF, 2 pary RCA sterowanie subem, i port usb. Dodatkowo jest czarny więc dużo lepiej będzie pasował do mk3.

Praktycznie na wszystkich poważnych forach są odradzane alpine z serii CDE, pionki(w tej cenie co mnie interesuje) i soniaki. Nie ukrywam że pod względem wyglądu najładniej wg mnie prezentują się właśnie pionki-ale wygląd nie gra i raczej zrezygnuję z pioneera.

Czy w cenie do 700zł znajdę coś ciekawszego od tego kenwooda?(a może jednak polecacie tego JVC).

Co sądzicie o JVC 821?-bardzo mi się podoba i na papieże wygląda super

Przypominam że interesują mnie tylko NOWE radyjka(wiem że w używce można w tej cenie dorwać niezły rarytas)

Pozdrawiam :pub:
Tomek



Hitm@n
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 17, 2006 19:34
Lokalizacja: Psary

Post autor: Hitm@n » sob mar 08, 2008 01:44

z tych JVC mialem okazje testowac kazdego i jesli chodzi o 821 to jak za taka cene jest rewelacyjny, bardzo duzo ustawien i bajerow, wyjscia platerowane zlotem, mozliwosc wgrania wlasnych animacji i duzo tam bajerow, oczywiscie filrty wszystkie ma wiec mysle ze to bedzie najlepszy wybor..

jesli cos chcesz wiedziec to pytaj..



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob mar 08, 2008 01:50

Zdecydowanie Kenwood, bo po prostu gra lepiej od podanych JVC. Nie ma się tu nad czym rozwodzić.



Hitm@n
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 17, 2006 19:34
Lokalizacja: Psary

Post autor: Hitm@n » sob mar 08, 2008 11:29

tylko ze Kenwood ma tylko filtr dolnoprzepustowy a 821 ma wszystkie filtry i jest duzo ladniejszym radyjkiem, a nie wiadomo jak Kenwood czyta mp3, bo z nim nie mialem doczynienia..



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » sob mar 08, 2008 13:58

Hitm@n pisze:tylko ze Kenwood ma tylko filtr dolnoprzepustowy a 821 ma wszystkie filtry i jest duzo ladniejszym radyjkiem, a nie wiadomo jak Kenwood czyta mp3, bo z nim nie mialem doczynienia..
No "TAK" przecież wygląd i filtry grają :panna: Czasami się zastanawiam po co to forum wogóle istnieje.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob mar 08, 2008 15:11

Hitm@n pisze:tylko ze Kenwood ma tylko filtr dolnoprzepustowy a 821 ma wszystkie filtry
Jest dokładnie na odwrót ,to JVC ma tylko LPF ,a Kenio ma i LPF i HPF ...........mam821 i brzmieniowo jest OK (jak na tę cenę -teraz są po 500zł ) ale Kenio gra ..........jak to określić .....przyjemniej ,naturalniej .....dla mnie lepiej .


PS: słuchałem 821 i 65xx ,ba nawet oba mam ........i w moim aucie jeździ kenio

(te xx to tylko oznaczenie "rocznikowe">co roku dają inne końcówki ale wyposażenie jest takie same .......tylko panele dają nowe :-) .



Hitm@n
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 17, 2006 19:34
Lokalizacja: Psary

Post autor: Hitm@n » ndz mar 09, 2008 06:55

nie bede sie klucil, bo nie mialem okazji sluchac tego Kenia wiec sie nie bede wypowiadal, swego czasu slyszalem duzo o Keniach ze to sa dobre radia, ale nie mialem okazji testowac..



Awatar użytkownika
tomciogar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 13:18
Lokalizacja: PSARY k/BĘDZINA
Kontakt:

Post autor: tomciogar » ndz mar 09, 2008 13:15

witam ponownie

a co sądzicie o pionku 6900IB. można go kupić poniżej 700zł. ma 3 pary RCA (wysokonapięciowe) ma filtry i przede wszystkim jest ładny:)-nie chodzi mi o animacje bo to wolałbym od razu wyłączyć(o ile się da). dodatkowo ten model stoi wysoko w zestawieniu czasopisma AUTO HIFI- jest na 6 miejscu w klasie bardzo dobrej(ze stosunkiem jakości do ceny 6/6). oto link do tej klasyfikacji http://www.audiophile.pl/n/13_jakie_radio_wybrac_?

myślicie że warto czy raczej zostać przy tym keniu?

pozdrawiam



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn mar 10, 2008 09:40

tomciogar pisze:co sądzicie o pionku 6900IB
jeśli bierzesz pod uwagę jakość dźwięku, to NIE (w porównaniu do JVC i Kenwooda)
tomciogar pisze:(o ile się da)
da się ;)

Jakość wykonania jest dobra, jednostka dobrze wyposażona, brzmienie Pioneerowe, ale lepsze od niskich serii, nie ma USB i Bluetooth - poza tym wszystko.



Awatar użytkownika
tomciogar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 13:18
Lokalizacja: PSARY k/BĘDZINA
Kontakt:

Post autor: tomciogar » wt mar 11, 2008 21:28

witam ponownie.

więc tak:)
tego kena 6537U na którego się zdecydowałem prawie nigdzie nie ma w sklepach(jest na allegro u jednego sprzedawcy po 600)-W normalnym sklepie znalazłem go ostatnią sztuke ale cena 849zł:).
jvc odpada ze względu na kolor(bardzo odznacza sie po zdjęciu panela-nie chcę kusić losu i pomagać amatorom cudzej własności).
pioneer 6900 tez drogi niestety w sklepach i jakoś po odsłuchu rezygnuję z niego
i chyba z tego wszystkiego co wcześniej pisałem kupię ......ALPINE CDE-9880R. Słuchałem ją i nawet przyjemne naturalne brzmienie(szczególnie w porównaniu do basowego pionka). cena przystępna(699zł - od autoryzowanego dystrybutora), wyposażenie wystarczające(usb, 3pary RCA, 2 kolory podswietlenia, nie najgorszy wygląd). I co najważniejsze to ALPINE(raczej nie słyszałem żeby zaliczali jakieś wielkie wpadki).Wiem że to nie seria CDA ale i tak już naginam budżet wydając tyle na radyjko.
Co myślicie o tym modelu? warto go kupić czy może jeszcze coś innego?
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt mar 11, 2008 23:43

tomciogar, ostatnia seria Alpine była największą wpadką tego producenta niestety.
Znajdź w googlach firmę Elco Exim i po prostu do nich zadzwoń z zapytaniem o kenia 6537
Ostatnio zmieniony wt mar 11, 2008 23:45 przez Kubus20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomciogar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 13:18
Lokalizacja: PSARY k/BĘDZINA
Kontakt:

Post autor: tomciogar » śr mar 12, 2008 00:28

a czy kupował ktoś z Was w firmie pixmania http://www.pixmania.com/pl/pl/541950/ar ... ePromo=oui
jakaś francuska firma ale ten ken jest w cenie 430zł czyli o połowę mniej niż u polskich dystrybutorów. wiadomo że nie dostanę polskiej instrukcji a poza tym w razie jakiejś usterki mogą być problemy z gwarancją(chociaż piszą że dają 2 lata gw).generalnie czytałem opinie o tym sklepie i były różne. w tej firmie co mi KUBUS podałeś ten ken jest wystawiony za 1099zł(ale jutro zadzwonię i spytam o aktualną cenę)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości