Jaka średnica w drzwi przednie w goferku mk3???

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
muszkin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 17:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Jaka średnica w drzwi przednie w goferku mk3???

Post autor: muszkin » czw mar 06, 2008 12:19

Cześć,

Mam 2 drobne problemy. Pod maskownicami nie znalazłem głośników więc postanowiłem je zakupić. Zmierzyłem i wyszło że 165mm wchodzi bez problemu. Po zakupie i próbie zamontowania okazało się że ni chu chu nie przykręcę ich bo przy po ściągniećiu maskownicy widać na obwodzie mały okrągły bolczyk a po przeciwległej stronie jest tak jak by prostokątny zatrzask do maskownicy. Głośnik na tym metalowym okręgu ma niby dziurki na ten bolczyk i prostokątny otwór w który ewentualnie ten zaczep mógłby wejśc ale jeżeli dopasuję bolczyk to nie zgram otowru z zaczepem i na odwrót. Poza tym wygląda na to że po przykręceniu głośnika maskownicy już nie założę bo się po prostu tam nie zmieści. Czyżby 16,5 cm były za duże??? Problem w tym że przy mniejszej średnicy np 13cm nie będe miał gdzie tego przykręcić bo głośnik się nawet nie oprze na plastiku.
HELP!!!

Druga rzecz - znalazłem w drzwiach kabel dwużyłowy (jedna żyła brązowa a druga niebieska). Sądziłem że to oryginalny kabel do głośnika ale chyba się pomyliłem bo nie ma na nich sygnału po zainstalowaniu radia i popodpinaniu wszystkich wtyczek głośnikowych jakie znalazłem we wnęce na radio. Górne (te pod szybą) głośniki działają a w drzwiach sygnału brak. Czy to są oryginalne kable do głośników w drzwi??? Jeśli tak to gdzie może być przyczyna braku sygnału (czy po drodze do radia jest jescze akaś wtyczka która mogła się rozpiąć)???

Z góry dzięki za pomoc ;)


Czarny gofer MK3 z mułkiem pod maską :P

Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » czw mar 06, 2008 13:19

1. Nie ma letko , ja także musiałem brzeszczotem wyciąć miejsce na bolec w MDF-ie i po problemie , profilowanie MDF-u to dość czasochłonne zadanie wymagające inwencji twórczej :lol
2.Jeśli kable pomiędzy dżwiami a karoserią są "w kostce" (na konektorach) to są one standardowe najprawdopodobniej. Zdejmij koszulkę i zobacz jak wygląda miedź na odległości 5cm od strony wnętrza dżwii.

p.s. oddychaj jak mówisz/piszesz (znaki interpunkcyjne)
Ostatnio zmieniony czw mar 06, 2008 13:21 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
muszkin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 17:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: muszkin » czw mar 06, 2008 14:51

Cookiemonster pisze:Zdejmij koszulkę i zobacz jak wygląda miedź na odległości 5cm od strony wnętrza dżwii
Czyli tu może być przyczyna braku sygnału jak roumiem ;)
Cookiemonster pisze:ja także musiałem brzeszczotem wyciąć miejsce na bolec w MDF-ie i po problemie
Z tym, że ja nie mam żadnych dystansów z mdf-u itp :crazy: Wyłamię ten bolczyk i będzie po problemie ale głośniki zostaną bez maskownic :(
Cookiemonster pisze:p.s. oddychaj jak mówisz/piszesz (znaki interpunkcyjne)
Looz :grin: Następnym razem postaram się zastosować do zaleceń ;)


Czarny gofer MK3 z mułkiem pod maską :P

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pt mar 07, 2008 08:41

muszkin pisze:Z tym, że ja nie mam żadnych dystansów z mdf-u itp :crazy: Wyłamię ten bolczyk i będzie po problemie ale głośniki zostaną bez maskownic :(
ten "bolczyk" nie jest do trzymania maskownicy tylko do pozycjonowania głośnika. jeśli kupił byś głośniki dedykowane do fabrycznych miejsc, to w pierścieniu wokól membrany miał byś i dziurkę na bolczyk i na zaczep.
Wytnij ostrym nożykiem ten bolczyk i zaczep to głośnik ci wejdzie bez problemu a w maskownicy (oryginalnej) musisz wyciąć ten pierścień wystający w kierunku membrany tak aby z tyłu była płaska, tylko uważaj żebyś nie wyciął zatrzasków mocujących i nie ukroił sobie palca :helm:
Co do kabli, to sprawdź, czy od podszybia (od głośników) idą kable w kierunku słupków drzwiowych i tej gumowej przelotki, bo jest szansa, że ich tam nie ma.



Awatar użytkownika
muszkin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 17:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: muszkin » pt mar 07, 2008 09:23

Slavwek.ie pisze:ten "bolczyk" nie jest do trzymania maskownicy tylko do pozycjonowania głośnika. jeśli kupił byś głośniki dedykowane do fabrycznych miejsc, to w pierścieniu wokól membrany miał byś i dziurkę na bolczyk i na zaczep
Slavwek.ie, sa w głośniku miejsca i na bolczyk i na zaczep ale nie są ze sobą zgrane. Myślałem że w dobie internetu, telefonów komórkowych i płatnych autostrad :grin: głośniki będą normowane i nie będzie problemu z montażem no ale widzę że się pomyliłem. Zrobię tak jak już wcześniej myślałem i tak jak radzisz a co do kabelków to sprawdzę czy jest coś tam gdzie piszesz ;)

Dzieki wielkie.


Czarny gofer MK3 z mułkiem pod maską :P

KIPPERek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 17:21
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Jaka średnica w drzwi przednie w goferku mk3???

Post autor: KIPPERek » śr mar 19, 2008 08:24

muszkin pisze: Druga rzecz - znalazłem w drzwiach kabel dwużyłowy (jedna żyła brązowa a druga niebieska). Sądziłem że to oryginalny kabel do głośnika ale chyba się pomyliłem bo nie ma na nich sygnału po zainstalowaniu radia i popodpinaniu wszystkich wtyczek głośnikowych jakie znalazłem we wnęce na radio. Górne (te pod szybą) głośniki działają a w drzwiach sygnału brak. Czy to są oryginalne kable do głośników w drzwi??? Jeśli tak to gdzie może być przyczyna braku sygnału (czy po drodze do radia jest jescze akaś wtyczka która mogła się rozpiąć)???
Tak jak napisał ___ Slavwek.ie ___ Od radia idą przewody do głośników wysokotonowych na podszybiu i od nich jest zmostkowany sygnał do głośników w przednich drzwiach. Sądzę, że nie masz podpiętego tego przewodu brązowo-niebieskiego (tego w drzwiach) do głośnika na podszybiu. Podłącz i sprzęt ma działać ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości