Głośniki DLS R6A w drzwi

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

tomlie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 14:49
Lokalizacja: Śląsk

Głośniki DLS R6A w drzwi

Post autor: tomlie » wt lut 26, 2008 23:34

Witam.

Właśnie nabyłem system głośników przednich DLS R6A i wkrótce mam zamiar montować je w przednich drzwiach MK4. W związku z tym mam pytania do bardziej doświadczonych kolegów:

- gdzie zamocować zwrotnice (są dość duże), czy zmieszczą się gdzieś wewnątrz drzwi?
- czy tweetery T25 z tego zestawu dają się bez kombinowania wpasować w miejsce oryginalnych syczków?
- jakie ewentualne modyfikacje są wymagane do montażu tych tweeterów?

Dzięki z góry za pomoc.


Tomek
[url=http://golf.ppuatom.com/]Golf "Roman"[/url]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt lut 26, 2008 23:41

tomlie pisze:Witam.

Właśnie nabyłem system głośników przednich DLS R6A i wkrótce mam zamiar montować je w przednich drzwiach MK4. W związku z tym mam pytania do bardziej doświadczonych kolegów:

- gdzie zamocować zwrotnice (są dość duże), czy zmieszczą się gdzieś wewnątrz drzwi?
- czy tweetery T25 z tego zestawu dają się bez kombinowania wpasować w miejsce oryginalnych syczków?
- jakie ewentualne modyfikacje są wymagane do montażu tych tweeterów?

Dzięki z góry za pomoc.
W MK4 jest sporo miejsca na zwrotnice pod tapicerką.
Co do tweeterów to po to kupowałeś zestaw tej klasy, ze by tweetery wpakować w fabryczne miejsca :?:



tomlie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 14:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: tomlie » wt lut 26, 2008 23:45

Kubus20 pisze: Co do tweeterów to po to kupowałeś zestaw tej klasy, ze by tweetery wpakować w fabryczne miejsca :?:
Widziałem instalacje hi-end z tweeterami w tym miejscu, wydaje mi się że akurat w MK4 to miejsce jest nienajgorsze, ew. przydałoby się odpowiednio skierować osie tweeterów. No chyba że się mylę, chętnie przyjmę jakieś sugestie :D


Tomek
[url=http://golf.ppuatom.com/]Golf "Roman"[/url]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr lut 27, 2008 00:15

tomlie pisze:Widziałem instalacje hi-end z tweeterami w tym miejscu, wydaje mi się że akurat w MK4 to miejsce jest nienajgorsze, ew. przydałoby się odpowiednio skierować osie tweeterów. No chyba że się mylę, chętnie przyjmę jakieś sugestie
Ciekawe co to za Hajendy były :D

Jak dla mnie tylko słupki, ale Twój cyrk, Twoja sprawa :P



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » śr lut 27, 2008 01:11

W G4 montaż tweeterów w trójkątach (oczywiście odpowiednio ukierunkowanych) wcale nie jest taki głupi. Z własnego doświadczenia wiem, że po wyrzuceniu ich na słupki robi się jakoś tak "wąsko" na scenie, gra od słupka do słupka nic poza. To samo tyczy się np. Polo 6n2 ;)

Co do "hajnendowych" instalacji z tweeterami w trójkątach, popatrz np. na BMW Kwiatka, tegorocznego mistrza europy w klasie expert. Ma wrzuconego Scana 7000 (w wersji alpine F1) właśnie w trójkącik ;)


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr lut 27, 2008 08:26

iNTELL pisze:W G4 montaż tweeterów w trójkątach (oczywiście odpowiednio ukierunkowanych) wcale nie jest taki głupi.
iNTELL w G4 tweetery są w tapicerce drzwiowej w okolicy klamek, stąd:
Kubus20 pisze:po to kupowałeś zestaw tej klasy, ze by tweetery wpakować w fabryczne miejsca :?:



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » śr lut 27, 2008 08:54

Slavwek.ie pisze:w G4 tweetery są w tapicerce drzwiowej w okolicy klamek
:-k a mi się wydaje, że w trójkatach lusterek (przynajmniej większość) bo i w borze mam w trójkątach.



tomlie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 14:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: tomlie » śr lut 27, 2008 09:49

Kubus20 pisze: Ciekawe co to za Hajendy były :D
Ano np. taki golfik i taki montaż tweeterów. Co o tym myślicie?
Kubus20 pisze: Jak dla mnie tylko słupki, ale Twój cyrk, Twoja sprawa :P
Oczywiście. Nie mam doświadczenia i właśnie dlatego pytam, aby poznać różne opinie i wybrać dla siebie optymalne rozwiązanie.


Tomek
[url=http://golf.ppuatom.com/]Golf "Roman"[/url]

iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » śr lut 27, 2008 10:47

Slavwek.ie pisze:iNTELL w G4 tweetery są w tapicerce drzwiowej w okolicy klamek
Hmm, u mnie w G4 z 1998r, czyli jednym z pierwszych są w trójkątach. Kiedyś w G3 miałem w okolicach klamek, ale z G4 z tweeterami w klamkach się nie spotkałem.


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr lut 27, 2008 11:27

tomlie pisze:- czy tweetery T25 z tego zestawu dają się bez kombinowania wpasować w miejsce oryginalnych syczków?
Moim zdaniem jak wsadzisz te tweetery bez kombinowania, bo tak napisałeś, czyli bez odpowiedniego przygotowania trójkątów pod tweetery to nie będzie to grać tak jak grać by mogło.

Jeśli przygotujesz trójkąty porządnie pod montaż tweeterów to spox....
Ale z Twojej wypowiedzi wynika, że chciałeś je wepchnąć w trójkąty bez żadnych przeróbek.
Widzisz różnicę między fabrycznymi trójkątami a tymi z linków, które podałeś hehe



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » śr lut 27, 2008 11:38

Z przerobionymi trójkatami jak najbardziej poprawnie. Bez przeróbek to nie ma raczej mozliwości upchniecia (zależy jeszcze jaki tweter ale napewno nie DLS).
Zwróć uwagę na odpowiednie ukierunkowanie (najlepiej odsłuch zrobić).
W mk4 dużo roboty ze słupkami a tym samym koszty a porównywalny efekt do trójkątów.
:pub:



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lut 27, 2008 14:54

iNTELL pisze:BMW Kwiatka, tegorocznego mistrza europy w klasie expert. Ma wrzuconego Scana 7000 (w wersji alpine F1) właśnie w trójkącik ;)
Ja bym tego nie nazwał "trójkącik" ..............prędzej trójkącisko :-) .........Łukasz w Astrze też ma takie "maleństwo F1" ..........no i słupeczki ,też "maluczkie" nie są ...........ale jak chce się mieć Highendowe granie ,to trzeba cierpieć ...............no ale te T25 nie są aż takie duże jak F1 .......trochę inwencji twórczej i da się zrobić .



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » śr lut 27, 2008 20:53

powalla pisze: Ja bym tego nie nazwał "trójkącik" ..............prędzej trójkącisko :-) .........Łukasz w Astrze też ma takie "maleństwo F1" ..........no i słupeczki ,też "maluczkie" nie są ...........ale jak chce się mieć Highendowe granie ,to trzeba cierpieć ...............no ale te T25 nie są aż takie duże jak F1 .......trochę inwencji twórczej i da się zrobić .
Hehe, no tak, choć ja w audi w trójkąci(sku) mam jeszcze większe bydle :D


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

tomlie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 14:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: tomlie » czw lut 28, 2008 09:31

Macie pod ręką linki do jakichś fotek z tweeterami zabudowanymi na "trójkątach"? Chętnie obejrzałbym sobie jak to chłopcy zrobili.


Tomek
[url=http://golf.ppuatom.com/]Golf "Roman"[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości