dls vs. alpine czy moze cos innego

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

MR_Piterr^
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 28, 2008 23:45
Lokalizacja: Wilkowisko
Kontakt:

dls vs. alpine czy moze cos innego

Post autor: MR_Piterr^ » wt lut 19, 2008 09:19

Witam

Jak się okazało nie sprzedaje mojego autka :D i mam zamiark włożyć do niego 2x16,5cm głośniczki do przodu i wyciszyć. Obecnie mam z przodu Alpine SXE - 1750S ale zamierzam je wżucić na tyły.

OKI pytania:

1. Jakie głosniki wybrać Alpine SPE - 17CS czy moze wybrać coś z innej półki i włożyc DLS RS 6,a ostatnio słyszałem ze Hertz też jest dobrą formą i też ludzie polecaja ją tylko ze tak od 300zł w zwyż robi dobre gośniki. Nie chcem takich firm jak pioneer, jbl itp. ponieważ uważam że te firmy juz tak nie muszą sie starać żeby utrzymać się narynku i robią gorszy sprzęt.

2. Chodzi mi o jakoś dzwięku ale też jak przygłośnie żeby mi nie brakowało mocy . Podkreślam że nie będe miał skrzynki w samochodzie bo mi jest potrzebny bagażnik tak ze tte głośniki muszą robić za woofer :P.

3. Wyciszenie drzwi oczywiście musi być (tył-przód). I właśnie nie wiem jakie maty wybrać odrazu pisze na wstepie że nie stać mnie na strasznie drogie maty tak zeby mnie para drzwi wygłuszenia nie wyniosła więcej niż 250zł.

4. Kable jakie wybrać do autka moze ktos ma doświadczenie. Myślałem zeby dać takie kabelki do przodu KABLE

5. Wzmacniacz tym dls będzie potrzebny bo dosyć dorgi to wydatek ;)

I co dobrze myśle czy coś źle, i lepiej coś innego dać...pozdro


Lubie mojego golfika
www.burdek-kop.com

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt lut 19, 2008 10:11

ok, ok, ok, ale ile masz pieniędzy na to wszystko ? bo chcesz głośniki z wyższej półki, ale nie chcesz dużo wydać na wygłuszenie... a to sie kłóci. I nie pisz, że nie za dużo, tylko podaj konkretne kwoty, bo inaczej temat będzie musiał polecieć...



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » wt lut 19, 2008 11:11

Jeśli chcesz, żeby głośniki z przodu zastąpiły Ci subwoofer, to mam taką jedną propozycję, ale nie wiem czy zmieści się ona w Twoim budżecie ;)


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » wt lut 19, 2008 14:15

Przewody dobre a nawet powiedziałbym, że profesjonalne. Jak zaoszczędzasz na wygłuszeniu to kup tańsze przewody.
Wygłuszenie to np. maty STP (Standartplast) tańsza alternatywa dynamat czy stinger ale też kosztują. Do takiego sys. daruj sobie APP czy Boll.
iNTELL, potrafi :) Zapewne sys. aktywny.



MR_Piterr^
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 28, 2008 23:45
Lokalizacja: Wilkowisko
Kontakt:

Post autor: MR_Piterr^ » wt lut 19, 2008 15:03

arti.sa pisze:Przewody dobre a nawet powiedziałbym, że profesjonalne. Jak zaoszczędzasz na wygłuszeniu to kup tańsze przewody.
Wygłuszenie to np. maty STP (Standartplast) tańsza alternatywa dynamat czy stinger ale też kosztują. Do takiego sys. daruj sobie APP czy Boll.
iNTELL, potrafi :) Zapewne sys. aktywny.
Mata fajna a w 250zł będzie się ciężko zmieścić ale jak takie głośniki to i sprzę musi być dobry za drogie kable wybrałem, a mata to mogła by być ta
MATA
do alpine moich co będą w tyle dałbym tańszą mate :p tej samej forym ale np do 70zł

iNTELL ale chcem w pełnym zakresie Hz, no ale wyżej to już nie pujde bo szkoda mi

A wzmacniacz na te dls dawać czy nie bo kurcze wzmacniacze to droga sprawa

A ile wchodzi mb na jedne drzwi np. ile musiał bym kupić mat zeby wygłuszyć drzwi tą matą co wyżej jest link


Lubie mojego golfika
www.burdek-kop.com

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » wt lut 19, 2008 15:13

MR_Piterr^ pisze:A wzmacniacz na te dls dawać czy nie bo kurcze wzmacniacze to droga sprawa
a jest takie radio co spokojnie pociągnie dls i przy tym uzyskać niskie pasmo?
MR_Piterr^ pisze:A ile wchodzi mb na jedne drzwi np. ile musiał bym kupić mat zeby wygłuszyć drzwi tą matą co wyżej jest link
Na parę żeby dobrze zrobić ok. 16 szt.

Coś trochę źle mierzysz, wygłusz drzwi, pogadaj z intel'em - odnośnie zestawu i dobierzecie jakiś kulturalny piecyk w używce pod ten przód.
Po co z tyłu glosniki pozbądź się ich. Jak nie wierzysz przeczytaj Faq. <------ 3 razy ;)
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2008 15:24 przez arti.sa, łącznie zmieniany 2 razy.



MR_Piterr^
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 28, 2008 23:45
Lokalizacja: Wilkowisko
Kontakt:

Post autor: MR_Piterr^ » wt lut 19, 2008 16:43

[quote="arti.sa"]
Na parę żeby dobrze zrobić ok. 16 szt.
[quote]

Aż tyle, rany a ja chciałem się zmieścić z wygłuszeniem do 300zł za pare, ale postanowiłem tak że z tyłu dam te alpine co mam i nie będe dawał tam wygłuszenia ( na radyjku ustawie ciszej zeby se tam grało a radyjko to mam takie ALPINE CDE-9881RB --przynjamniej tym moge się pochwalić i co myslicie uciagnie DLS

A ta mata przecież jak kupie 119sz x 16 to jejciu ale drogo wyjdzie nie można jakos taniej wygłuszyć ;p;p chcem miec sprzęt ale nie chcem jedynej kasy w niego walić


P.S.
Co mi jak sprzedam te alpine wezne za nie moze 100zł a dałem 200zł tak że lepiej dac je do tyłu i ściszyć na radiu zeby nie szła tam moc taka sama co na przód :)


Lubie mojego golfika
www.burdek-kop.com

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » wt lut 19, 2008 17:07

16 szt mat a tam masz chyba z tego co pamietam w paczce 6szt. - wiec ok 3x116pln ;)
MR_Piterr^ pisze:le postanowiłem tak że z tyłu dam te alpine co mam i nie będe dawał tam wygłuszenia
Będzie brzęczeć, rezonansy będzie sie gryzło z przodem i inne - zepsuje cały system.
MR_Piterr^ pisze:mam takie ALPINE CDE
Gdyby to było CDA to się można chwalić, CDE to już nie to - radio jak innej firmy tylko że droższe ok. 200zł ;)
MR_Piterr^ pisze:i co myslicie uciagnie DLS
Uciągnąć uciagnie ale nic pozatym. Alpine może ma 20.. kilka rms a Dls?? ;)



MR_Piterr^
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 28, 2008 23:45
Lokalizacja: Wilkowisko
Kontakt:

Post autor: MR_Piterr^ » wt lut 19, 2008 17:18

arti.sa a chyba że tak to jak w paczce 6 sztuk to lux, na droższego alpine nie było mnie stać, a przecież ten nowszy wcale nie ma takich dużych różnic od mojego :D:D, to co ja mam zrobić z tymi głośnikami alpine sprzedać za grosze

Zapomniałem spytać czy zna ktoś kogoś kto robi napisy na autko, znaczy takie naklejki nie duże rozmiar maksymalnie to 15cm x 5cm bo chciałbym se na golfie z tyłu na klapie pod napisem golf dać Alpine & DLS i na przednich drzwiach z boku nad listwą dać też taki napis tylko nie chcę żeby to wieśniacko wyglądało i jakiś fajny wzorek :) zna ktoś kogoś kto umie coś takiego zrobić i ile by to kosztowało
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2008 21:26 przez MR_Piterr^, łącznie zmieniany 2 razy.


Lubie mojego golfika
www.burdek-kop.com

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lut 19, 2008 18:07

Wiek: 18


Ja rozumie młody wiek ale czy wy mieliście w szkole "Język Polski" ...........człowieku takie błędy jakie Ty robisz to rzadko się widuje :
MR_Piterr^ pisze:chcem
MR_Piterr^ pisze:A i
MR_Piterr^ pisze:kalspie
itd .


Naklejki > http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=88262 5 sekund szukania .
MR_Piterr^ pisze:nie chcem zeby to wieśniacko wyglądało i ajkiś fajny wzorek

Takie naklejki ,to właśnie wiocha na maxa (oprócz forumowej :-) ).
MR_Piterr^ pisze:chcem miec sprzęt ale nie chcem jedynej kasy w niego walić
Tak się nie da ,bo żadne ,powtarzam żadne nie da rady "ciągnąć" głośników........dobrych głośników .


PS : popraw błędy !!! (polskie znaki też )
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2008 18:08 przez powalla, łącznie zmieniany 1 raz.



dziulek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 20:57
Lokalizacja: Janówek I k\Warszawy

Post autor: dziulek » wt lut 19, 2008 20:48

arti.sa pisze:16 szt mat a tam masz chyba z tego co pamietam w paczce 6szt. - wiec ok 3x116pln
Mi wyszło tak około 1 m^2 na drzwi (chyba nawet troche mniej), czyli 2 m2 na parę.
3 komplety po 6 sztuk spokojnie powinno wystarczyć (trzeba przecież pamiętać o wadze i nie ma co nadmiernie przeciążać drzwi)
arti.sa pisze:le postanowiłem tak że z tyłu dam te alpine co mam i nie będe dawał tam wygłuszenia
Ja mam z tyłu głośniki ale tylko na wypadek jakejś awarji wzmacniacza (tzn. w tym radiu jest funkcja pozwalająca wyłączyć sygnał idący na głośniki bezpośrednio z radia i na codzień napędzam przód wzmacniaczem, ale w razie czego to moge wzmak odłączyć i bez żadnych przeróbek napędzać tył przez końcówki z radia) :grin:


[b]1000000[/b] postów za mami :D
I ciągle mało ;)

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » wt lut 19, 2008 21:19

MR_Piterr^ pisze:chciałbym se na golfie z tyłu na kalspie pod napisem golf dać napis Alpine & DLS i na przednich drzwiach z boku nad listwą dać też taki napis
O rany... ale wiocha.
Golf to nie ściana na tapety. Słuchaj powalla w sprawie naklejki i styknie.



MR_Piterr^
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 28, 2008 23:45
Lokalizacja: Wilkowisko
Kontakt:

Post autor: MR_Piterr^ » wt lut 19, 2008 21:49

słuchajcie, słuchajcie...spokojnie nie zamierzam niewiadomo jak oklejać autka poprostu chcę

taki napis na drzwi
"/////Alpine & DLS"

a taki na tylnią klape
"/////Alpine
& DLS"

Tylko ten alpine to taki jaki jest orginalny na stronie producenta i nie chcę dużego napisu nie dłuższy niż napis "GOLF" na tylnije klapie jeśli ma 10cm to ten mój napis będzie krótszy na jakieś 7cm tak żeby to wyglądało i wysokosc liter 1,5 cm więc chyba to nie będzie wygladało wieśniacko :)

Bardzo przepraszam za te błędy, pisałem szybko i właśnie jakos z rozmachu narobiłem ich...naprawdę czapka z głowy ](*,)


Lubie mojego golfika
www.burdek-kop.com

iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » śr lut 20, 2008 04:07

arti.sa pisze: iNTELL, potrafi :) Zapewne sys. aktywny.
Ależ absolutnie, jestem wielkim zwolennikiem systemów czysto pasywnych ;) Chodziło mi bardziej o głośniki jak o rozwiązanie podziału między tweeterem a wooferem. Takim głośnikiem jest Scan Speak 18W4531G00 jedna sztuka na stronę i mamy załatwioną sprawę subwoofera, głośnik nie wymaga żadnego odcięcia od dołu pod warunkiem poprawnego montażu i wytłumienia drzwi, dla niedowiarków zapraszam do mnie ;) Jednak cena 700zł za szt. głośnika może trochę odstraszać, jednak nie jest też specjalnie wygórowana :))

[ Dodano: 20 Lut 2008 03:11 ]
MR_Piterr^ pisze:słuchajcie, słuchajcie...spokojnie nie zamierzam niewiadomo jak oklejać autka poprostu chcę

taki napis na drzwi
"/////Alpine & DLS"

a taki na tylnią klape
"/////Alpine
& DLS"

Tylko ten alpine to taki jaki jest orginalny na stronie producenta i nie chcę dużego napisu nie dłuższy niż napis "GOLF" na tylnije klapie jeśli ma 10cm to ten mój napis będzie krótszy na jakieś 7cm tak żeby to wyglądało i wysokosc liter 1,5 cm więc chyba to nie będzie wygladało wieśniacko :)
To ja z innej beczki. Chyba Ci jeszcze nic z auta nie zaj.... ..... ukradli. Taki napis tylko przyciągnie amatorów cudzego mienia.


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości