skrzynia basowa JBL 1200b oraz wzmacniacz JBL 75.4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

skrzynia basowa JBL 1200b oraz wzmacniacz JBL 75.4

Post autor: osiu21 » sob lut 16, 2008 14:41

Witam serdecznie potrzebuje fachowej pomocy w sprawie dobrania odpowiedniego okablowania zasilającego do mojego zestawu nagłosnienia w golfie 4.To co kupiłem w zetawie okazało sie po jakims czasie za słabe auto zaczeło mi szarpać obroty skakać i dziwne dźwieki zwary pod maska gdzie znajdują sie przekaźniki byłem u mechanika podłaczył auto pod komputer który wskazał bład jakiś otwarty przekaźnik od pompy paliwa mechanik stwiedził iż powinieniem wymienic kable zasilające ponieważ są za cienkie i dlatego sa takie objawy na chwile obecna jeżdze z odłaczona tuba poniewaz wówczas nie ma zadnych objawów nadmienił jeszcze że mógłbym zakupić również kondensator tylko jaki proszę o pomoc w mojej sprawie z góry dziękuje wszystkim za pomoc!!!



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » sob lut 16, 2008 16:50

20mm2 powinno wystarczyć do wzmaka, biorąc pod uwagę skrzynię i nie wiem co masz teraz z przodu to nawet mozna by się pokusić o 16mm2, ale mając kasę można również zastosować 35mm2 (kabli grubych nigdy za wiele ;) ). Kondek zbędny- jak masz ok 500rms wtedy mozna mysleć o 1F.

Z drugiej strony coś ten mechanik zciemnia. A jakie masz przewody teraz?



osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: osiu21 » sob lut 16, 2008 18:06

kabelki firmy boschmann
http://www.allegro.pl/item309586831_bos ... _wawa.html
jezeli chodzi o przód to mam głośniki marki hertz esk 165 ale one sa podłaczone do radyjka



Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » sob lut 16, 2008 19:01

arti.sa pisze:20mm2 powinno wystarczyć do wzmaka
naprawdę trzeba aż tak grube kable??
Mi instalacje zakłodano w firmie CA, (nawiasem mówiąc uznanej przez wielu za najlepsza w mojej okolicy) i stwierdzili,ze jeśli to nie bedzie hiper mega mocny zestaw to nie ma potrzeby takich kabli i zaproponowali mi 10mm2 za to dobre jakosciowo. Stwierdzili,ze takie kable wystarcza do zestawu jaki posiadam jak i do ewentualnej rozbudowy.

Czy zostałem wprowadzony w błąd?? Nie wydaje mi się, ale może....


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » sob lut 16, 2008 19:48

Bossman, 16, 20mm2 to nie są grube kable. Co do twojego zestawu to z pewnoscia dobrze dobrali jak to profesjonalisci. Ciekawe jaki masz wzmacniacz - wzmacniacze. Lecz myśląc o rozbudowie to nie bardzo widzę już 10mm2. Kable trzeba wybierać zawsze dobrej jakości (nawet na allegro dietz to kicha - nie rzeczywisty przekrój i mniej miedzi).

A co robiłeś w "dobrym tonie"? ;)

edit: Co do samego 1200b to 10mm2 spokojnie, lecz gdybyś chciał wykorzystać 75.4 to 16mm2 wskazane lub przyszlościowo 20mm2 - oczywiscie przy dł. 5m.
Ostatnio zmieniony sob lut 16, 2008 20:00 przez arti.sa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » sob lut 16, 2008 19:51

arti.sa pisze:A co robiłeś w "dobrym tonie"?
A skąd wiesz, ze w "dobrym tonie" ???? Jasnowidz jestes?? :chytry:

[ Dodano: Sob Lut 16, 2008 6:54 pm ]
arti.sa pisze:Lecz myśląc o rozbudowie to nie bardzo widzę już 10mm2
pisząc "rozbudowa" miałem na myśli wymianę obecnych podzespołów na inne, bo ilościowo się już nic nie zmieni

przpraszam za ot


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » sob lut 16, 2008 20:08

A skąd wiesz, ze w "dobrym tonie" ?
Bo nie znam innej dobrej ;)
Bossman pisze:pisząc "rozbudowa" miałem na myśli wymianę obecnych podzespołów na inne
I tu się zazwyczaj chce więcej, a moc ma w tym przypadku znaczenie. Mozna tak ja mówisz lepsze jakościowo klocki bez zmiany mocy.



Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » sob lut 16, 2008 20:20

czyli kontynuując OT ( za co jeszcze raz przepraszam :( ) na takich kablach zasilajacych (10mm2) mozna sie do jakiego stopnia posunąć jesli chodzi o moc ? W tej chwili jest 4x90 , a tak jak Panowie z Dobrego Tonu stwierdzili kable te wystarcza na spokojne zwiekszenie powera, oczywiscie nie ma mowy o konfiguracji PRO na jakies zawody, ale o przyzwoitym, a nawet bardzo przyzwoitym systemie dla przeciętnego zjadacza chleba.
Dobra, juz wiecej nei napisze w tym temacie, przepraszam autora :)


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: osiu21 » sob lut 16, 2008 20:41

powracając do tematu napisz mi jakiej firmy i gdzie doradziłbys mi zakup kabelkków



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » sob lut 16, 2008 21:07

Kable renomowane i u normalnego dystrybutora- z dala allegro (to moje zdanie).
Np. Sound quest, stinger (w essa lub caraudioreda).



osiu21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn lis 20, 2006 23:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: osiu21 » sob lut 16, 2008 21:46

OK przejże tam ofertę narazie bardzo ci dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości