2 woofery w drzwi a jedna zwrotnica?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
felga83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 16, 2007 09:51
Lokalizacja: kielce/okolice
Kontakt:

2 woofery w drzwi a jedna zwrotnica?

Post autor: felga83 » wt lut 12, 2008 18:48

witam
no tak jak w temacie czyli majac 2 woofery hertza czy moge podpiac jedna zwrotnice,korna caly czas sie zastanawiam, no oczywiscie woofery beda grac pod wzmakiem polaczone na 2 ohm, pomozcie mi bo stoje z robota?


ZAPRASZAM DO OCENY MOJEGO GROSZKA :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86906

POTRZEBUJESZ SPRZĘTU AUDIO DO SAMOCHODU, PRZERÓBKA BOCZKÓW POD GŁOŚNIKI, PROFILOWANIE SŁUPKÓW PISZ NA PRIV :)

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lut 12, 2008 19:19

Nie możesz ,bo zmniejszy się impendancja i zwrotka podzieli pasmo w innym miejscu . Jedynie co możesz zrobić (bez ruiny finansowej :-) ) ,to podłączenie tego dodatkowego woferka do wejścia IN na zwrotce (równolegle) ,czyli głośnik będzie grał na całym pasmie .......będzie głośniej .........tylko to się poprawi ,a cala reszta do kitu. Takie "poprawne" zabawy w "dwie i pół drogi" ,to już trochę kosztują ,bo praktycznie nie obejdzie się bez CLIO i "zbudowania" zwrotnic na nowo ........czytaj kasa,kasa,kasa .....

PS: co i jak i ile to kosztuje zapytaj iNNTELa .......ma w podpisie ,że się tym zajmuje .



Awatar użytkownika
felga83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 16, 2007 09:51
Lokalizacja: kielce/okolice
Kontakt:

Post autor: felga83 » wt lut 12, 2008 19:35

ok dzieks , tak jak myslalem ze to za proste zeby sie to sprawdzilo :( no nic poszukam zwrotek pod glosniczki a jak narazie bedzie gral jeden woofer,
pozdro


ZAPRASZAM DO OCENY MOJEGO GROSZKA :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86906

POTRZEBUJESZ SPRZĘTU AUDIO DO SAMOCHODU, PRZERÓBKA BOCZKÓW POD GŁOŚNIKI, PROFILOWANIE SŁUPKÓW PISZ NA PRIV :)

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lut 12, 2008 19:45

Tu nie pomoże nawet druga para zwrotek od Hertza ,bo wtedy nałoży się "granie" 4 woferków ..........będzie głośniej ale nie "lepiej" ......no chyba,że chodzi tylko o "głośniej" :-) .



Awatar użytkownika
felga83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 16, 2007 09:51
Lokalizacja: kielce/okolice
Kontakt:

Post autor: felga83 » wt lut 12, 2008 21:15

aha, to powiedz mi dlaczego niektore firmy montuja w ten sposob woofery 2 sztk na strone lub wiecej skoro mowisz ze bedzie kicha, pytam oczywiscie bo niewiem, ale jak wiadomo teoria i praktyka to calkiem rozbiezne sprawy. no chyba ze sa to juz klocki z wysokiej polki(bardzo wysokiej )


ZAPRASZAM DO OCENY MOJEGO GROSZKA :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86906

POTRZEBUJESZ SPRZĘTU AUDIO DO SAMOCHODU, PRZERÓBKA BOCZKÓW POD GŁOŚNIKI, PROFILOWANIE SŁUPKÓW PISZ NA PRIV :)

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lut 12, 2008 21:43

Nie ma przeciwwskazań do takiego montażu ale "te firmy" robią zwroty na nowo(potrzebne pomiary i doświadczenie) lub używają systemów opartych na 2 woferach (np.AudioSystem) ,które są już fabrycznie wyposażone w "odpowiednią" zwrotkę.



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » śr lut 13, 2008 03:41

Dwa woofery na strone to nie jest takie proste jakby się wydawało, a zwłaszcza w systemach 2,5drożnych. Ideą takiego systemu jest to, że jeden woofer gra kickiem i częścią średnich tonów za które odpowiedzialny jest woofer w systemie dwudrożnym, natomiast drugi woofer może już grać tylko kickbasem. W przeciwnym razie system będzie grał dziwnie nienaturalnie z mocno wycofanymi średnimi tonami. Pozatym, w niektórych przypadkach po dołożeniu drugiego woofera system nagle dziwnie tracił na dynamice i grał "flakowato".
Tak jak powalla stwierdził kilka postów wyżej, bez pomiarów nie ma co do tego podchodzić.


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
felga83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 16, 2007 09:51
Lokalizacja: kielce/okolice
Kontakt:

Post autor: felga83 » śr lut 13, 2008 13:14

teraz juz rozumiem wszystko, nie ma sensu tez regulowac na wzmaku filtr hp zeby dobre pasmo skrecic, czyli nie pozostaje mi nic innego jak zapytac Ciebie INTELL O koszt takich zwrotek bo powalla pisal ze tym sie zajmujesz, i czy moga sluzyc innym glosniczkom (np jak zmienie te co mam na inne) czy raczej juz sie robi pod oryginalne ?


ZAPRASZAM DO OCENY MOJEGO GROSZKA :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86906

POTRZEBUJESZ SPRZĘTU AUDIO DO SAMOCHODU, PRZERÓBKA BOCZKÓW POD GŁOŚNIKI, PROFILOWANIE SŁUPKÓW PISZ NA PRIV :)

iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » pt lut 15, 2008 01:46

Więc tak, koszt pomiaru + zwrotnic jest zależny od jakości zastosowanych elementów oraz akustyki samochodu - im mniej rezonansów do wycięcia tym mniej elementów w zwrotnicy użytych i mniej roboty, a co za tym idzie - niższa cena usługi :) Zwrotnice nie tylko projektuje się pod konkretne głośniki, ale i pod konkretne auto oraz rozmieszczenie głośników, także z podmiany głośników nici, a i do pomiaru są potrzebne nie tylko głośniki, a i auto w którym są one zamontowane :)


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
felga83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pt lut 16, 2007 09:51
Lokalizacja: kielce/okolice
Kontakt:

Post autor: felga83 » pt lut 15, 2008 12:30

no tak chetnie bym sie na to porwal, ale jest jedno ale .. wroclaw - kielce to kawal drogi + spanie i zarcie-= kasa, kasa na pomiar i zwroty sie znajdzie ale na droge nie bardzo heeh no tak chyba zostane przy hertzach jak narazie. pozdro


ZAPRASZAM DO OCENY MOJEGO GROSZKA :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86906

POTRZEBUJESZ SPRZĘTU AUDIO DO SAMOCHODU, PRZERÓBKA BOCZKÓW POD GŁOŚNIKI, PROFILOWANIE SŁUPKÓW PISZ NA PRIV :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości