podłączenie zestawu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

podłączenie zestawu

Post autor: papaj » pn lut 04, 2008 19:52

witam mam takie pytanie, mianowicie kupilem zestaw odseparowany firmy HERTZ i wq ty zestawie sa 4 zwrotnice, po dwie na kazda strone, i teraz tak: jak pod prawy kanał w radiu podepne dwie zwrotnice i pod lewy to czy radio da rade to pociagnac? czy nie popala sie koncowki mocy? dodam ze juz mam dwa tylne glosniki podlaczone


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » pn lut 04, 2008 19:58

papaj, jak juz masz takie hertze to pooszczedzaj troche i kup wzamcniacz bo pod radiem to z tego nic nie bedzie


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: papaj » pn lut 04, 2008 20:04

wzmacniacz bedzie ale nie teraz, a puki co che zeby to jakos grało


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn lut 04, 2008 20:30

Masz dwa wyjścia :
1-odpiąć tylne głośniki i podpiąć system Hertza tak jak napisałeś(każdy głosnik pod inny kanał ale przez swoją zwrotkę)
2-podpiąć zestaw pod przednie wyjścia na radiu (tył zostaje podpięty pod tylne wyjścia)



PS: ja jestem za 1 ,bo będziesz miał regulację głośności tweeterów Faderem ......,a przy Hertzach ,to się może przydać :-)



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » pn lut 04, 2008 20:30

Zwrotnica to tylko element pasywny nie obciążający bezpośrednio stopnia wyjściowego, więc to ile zwrotnic sobie podłączysz nie będzie miało znaczenia, pewnie masz po prostu jedną zwrotnicę pod woofer i tweeter rozdzieloną na dwie części każda osobno na każdy głośnik (niestety nie miałem zbytnio doczyniena z produktami hertza stąd też nie wiem dokładnie co tam siedzi). Także z powodzeniem możesz je podłączyć równolegle pod wyjście z radia.


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: papaj » pn lut 04, 2008 20:50

dzieki chlopaki, to narazie sprobuje tak jak pisał iNTELL i zobacze jak bedzie grac jak mi sie nie spodoba to odepne tylne glosniki bo i tak bardziej bedzie te z przodu slychac wiec tylnych nie bedzie za bardzo szkoda.


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » pn lut 04, 2008 21:23

papaj pisze:dzieki chlopaki, to narazie sprobuje tak jak pisał iNTELL i zobacze jak bedzie grac jak mi sie nie spodoba to odepne tylne glosniki bo i tak bardziej bedzie te z przodu slychac wiec tylnych nie bedzie za bardzo szkoda.
Przy rezygnacji z tylnich głośników zyskujesz jeszcze to, że będziesz mógł faderem regulować głośność tweeterów względem wooferów, co może okazać się bardzo przydatne i o wiele zwiekszyć przyjemność słuchania muzyki :)



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » pn lut 04, 2008 21:51

papaj pisze:to odepne tylne glosniki bo i tak bardziej bedzie te z przodu slychac
i to jest dobra myśl, wyreguluj jeszcze tweterki i będzie sii... oczywiście do czasu bo z radia pokażą może 20% możliwości



Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » śr lut 06, 2008 01:02

papaj taka moja uwaga niewiem czy wystepuje ona we wszystkich przypadkach,jesli glosniki bardzo sie roznia moca od radyjka to nie dawaj poziomu glosu na full bo jesli twoje radyjko daje duze znieksztalcenia to moze(zalezy z czego wykonany jest korektor fazy) ci szlak trafic glosniki.Ja mialem dwudrozne magnaty z tylu i przy dlurzszym czasie sluchania glosno korektor fazy sie stopil,jednak niewiem jak sie to ma do odseparowanych zestawow



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » śr lut 06, 2008 01:30

pies86 pisze:papaj taka moja uwaga niewiem czy wystepuje ona we wszystkich przypadkach,jesli glosniki bardzo sie roznia moca od radyjka to nie dawaj poziomu glosu na full bo jesli twoje radyjko daje duze znieksztalcenia to moze(zalezy z czego wykonany jest korektor fazy) ci szlak trafic glosniki.Ja mialem dwudrozne magnaty z tylu i przy dlurzszym czasie sluchania glosno korektor fazy sie stopil,jednak niewiem jak sie to ma do odseparowanych zestawow
Dwudrożne i korektor fazy ?? Coś mi tu nie gra, albo mylisz pojęcia :)


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » śr lut 06, 2008 01:42

tak dwodrozne i korektor fazy z glosniku wysokotonowym(ta kopulka w srodku membrany)



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » śr lut 06, 2008 02:04

Kopółka to nie korektor fazy, a membranka głośnika wysokotonowego, i jeśli zostały one uszkodzone, to nie ze względu na zniekształcenia końcówki mocy, a kiepskie zabezpieczenie sekcji wysokotonowej głośnika dwudrożnego. W takich konstrukcjach zwykle zamontowana jest zwrotnica 6db/oktawę (czyt. kondensator w torze tweetera) co nie zabezpiecza go wystarczająco przed podaniem większej mocy na głośnik, pozatym bardzo często się spotkałem z tym, że kondensatory te były słabej jakości i po przebiciu zaczęły przewodzić co jest pewną śmiercią dla sekcji wysokotonowej ;) Jeśli takie rzeczy dzieją się z głośnikiem to świadczy to tylko o klasie jaką sobą reprezentuje.


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » śr lut 06, 2008 02:13

pomylilem pojecia;/ samo za soba mowi magnat:)te opinie wystawili "znawcy" z serwisu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości