Kieszeń na radio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
krzysvw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 14, 2007 08:37
Lokalizacja: Katowice

Kieszeń na radio

Post autor: krzysvw » sob lut 02, 2008 13:20

Witam. W najbliższym czasie chce kupić sobie radio (stare ukradli mi) i dać go w kieszeń. Niestety nie wiem czy będzie ona pasować bo we wnęce na radio nie ma u mnie żadnych szyn, ani czegoś gdzie można by przymocować te kieszeń. Jak w Waszych autach (szczególnie w MK2) jest to zamocowane ?? Byłbym wdzięczny za jakieś fotki, opisy.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » sob lut 02, 2008 13:31

w kieszeni jest sporo takich trójkątnych ząbków, wkładasz kieszeń na miejsce i wyginasz kilka z nich na zewnątrz, zależnie jak to pasuje do konsoli w aucie. Jest ich tam sporo, więc którymiś złapiesz :bigok:



lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » sob lut 02, 2008 14:22

dokładnie tak jak napisał kolega shift, na okolo kieszeni ma pełno blaszek do zaginania ..., po włożeniu kieszeni odginasz do środka te które beda pasowały u Ciebie i po robocie ;)



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » sob lut 02, 2008 14:29

Nie do końca się to sprawdzi. MK2 ma niestety to do siebie, że wnęka na radio jest dość płytka. Na początek trzeba by było wyciąć/wyłamać plastik, który służy za mocowanie fabrycznego radia.

A nawet jak już to zrobimy to po zamocowaniu kieszeni na tych odginanych blaszkach w kieszeni całą kieszeń będzie i tak chodziła góra/dół.

Swego czasu pamiętam, że miałem kieszeń przymocowaną zamiast fabrycznej śrubki na nakrętkę - blachowkrętem, który utrzymywał kieszeń w poziomie, a wkręcony był w plastikowy tunel doprowadzający powietrze na szybę przednią.

Z czasem dla swojej wygody przerzuciłem kieszeń w konsolę środkową wyrzucając popielniczkę.

Pozdrawiam Kamel :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
krzysvw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 14, 2007 08:37
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krzysvw » sob lut 02, 2008 15:18

Ma ktoś może zdjęcia zamontowanej kieszeni bez radia ?? Jak taka kieszeń sprawdza się w praktyce ?



calbaleth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 18, 2007 14:18
Lokalizacja: Powiat Radomszczański

Post autor: calbaleth » sob lut 02, 2008 15:20

Ja ostatnio montowałem radio do swojego mkII (bo wcześniej nie miałem). Zauważyłem że albo poprzedni właściciel albo może jakiś złodziejaszek obszarpał brzegi kieszeni (może jak chciał wymontować poprzednie radio a podejrzewam że był to philips bo znalazłem instrukcje obsługi. Bez problemu włożyłem w to miejsce pół kieszeń z mojego nowego radia i poodginałem te ząbki, niema najmniejszego luzu, wszystko świetnie się trzyma. Z kablami miałem problem, musiałem je jakoś pod radio wepchnąć, radio mi bardzo "ciężko", ale jest dobrze zamocowane. Pół kieszeń powinieneś dostać z radiem i zestaw kluczy do jego demontażu.

[ Dodano: 02 Lut 2008 14:39 ]
Zrobiłem ci kilka fotek jak wygląda kieszeń, trochę było ciężko bo nie mogłem radia wypiąć.
Klucze (bez nich to ciężko wyjąć radio z kieszeni)
Obrazek

Kieszeń:
Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
krzysvw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 14, 2007 08:37
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krzysvw » sob lut 02, 2008 15:56

Nie wiem czy dobrze rozumiemy sie, nie jestem specem w tej dziedzinie i może pisze niezbyt jasno.
Chce zakupić kieszeń taką jak ta http://allegro.pl/item305092454_kieszen ... _wawa.html
Tak żeby można było szybko wyjąć radio bez odpinania kabli, poprostu jednym pociągnięciem. Nie wiedziałem tylko czy taką kieszeń dam rade u siebie zamontować bo nie widziałem tam żadnych zaczepów.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » sob lut 02, 2008 22:16

No i tak jak pisałem o pełnej kieszeni na radio..
Masz dwa wyjścia..
Albo wyłamanie tego plastiku we wnęce na radio i przykręcenie do tunelu nawiewu szyby (ewentualnie montaż jakiegoś stelaża pod kieszeń, ale nie ma zbytnio jak tego tam wcisnąć i do czego przymocować).
Albo wycięcie popielniczki i montaż w konsoli środkowej.
Ostatnio zmieniony sob lut 02, 2008 22:17 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
szypowski1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 00:07
Lokalizacja: brzeg
Kontakt:

Post autor: szypowski1 » pt mar 21, 2008 02:02

tez zastanawiam sie nad tą kieszenia ktora ma wtyczki z tyłu i bez problemu wyjme sobie radyjko aoe czy da rade to zamontowac w MKII w miejscu gdzie ma byc radio bo popierlnczke jzu wyciołem na rzecz CB.....a taka kieszen zaoszczedziłą by mi pierdzielenia sie z kablami
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości