problem z pionkiem

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt sty 22, 2008 23:47

Może być nawet od spawarki .....serio ......liczy sie tylko "grubość" .



dziulek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 20:57
Lokalizacja: Janówek I k\Warszawy

Post autor: dziulek » śr sty 23, 2008 20:54

Od spawarki to chyba nawet zagruby może być XD


[b]1000000[/b] postów za mami :D
I ciągle mało ;)

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw sty 24, 2008 15:08

Nie wiem czy już odesłałeś radio ale cos takiego znalazłem na innym forum :

"Weź do ręki miernik - ustaw go na zwarcie ( ma piszczeć przy zwartych końcówkach), wyciągnij radio z samochodu - odepnij go od zasilania.

Następnie jedną końcówką dotknij obudowy radia - a drugą masy wyjść RCA-Chinch. Na każdym złączu - ma być przejście - czyli piszczenie. Jeśli nie - masz uszkodzone radio i to jest przyczyną twojego problemu. "

Jeśli twój Pioneer nie piszczy to wysyłaj z papierami do sprzedawcy ,bo radio jest uwalone.



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » pn sty 28, 2008 16:23

pies86, powiem ci tak mam pioniera deh-2920mp i bylo tak na poczatku jak u ciebi, z tym,ze jak gain zrobilem na minimum to bylo ladnie nic nie piszczalo nic, ale jak sie zrobilo gain na pol albo na max to bylo slychac,jak czyta cd w radiu a jak silnik sie odpalilo,to bylo slychac obroty silnika w glosnikach masa na radiu robilem tak samo jak mi doradzali kiedys i teraz jak ci powalla, doradza,ale nic a usiadlem raz i poryszalem wtykami rca na wzmaku wyszlo,ze wzmak nie mial masy na rca wzielem kawalek blaszki i scisnolem 4rca do siei tak ze dotknely obudowy wzmaka i teraz czy na mini czy na maksa to nic nie trzeszczy nic nie slychac,

nie iwem czy to ma znaczenie ale moze ci pomoze


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » pt lut 01, 2008 16:55

Mediax-chcesz powiedziec ze zrobiles to samo co mi powalla napisal zebym zrobil na radiu?tylko ty to zrobiles na wzmaku?co do gainu to tez tak mam ze jak dam prawie na minimum to nic nie slychac,odpiolem tez chinche od radia i tez cichutko. Ja radio wyslalem ale skabinowalem pionka od kumpla model p5900 i poprawilem cala instalacje na 16mm wg tabeli i jak sie okazuje nic sie niezmienilo;/mysle nad tym zeby wywalic fabryczne zasilanie od radia i pociagnac nowe ( + i - pociagnac od aku) co myslicie?
Ostatnio zmieniony pt lut 01, 2008 17:30 przez pies86, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt lut 01, 2008 17:31

Podmień na jakieś radio innej firmy (nie Pioneera) ,żeby być pewnym ,że ten "pożyczony" Pioneer również nie ma tego problemu .


PS: dałeś też minus od aku ?



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » pt lut 01, 2008 17:38

hmm powiem ci tak mi akurat trafil sie pionek z dobymi chinchami :) zasilanie radia mam orginalne ale wzmak mam do dupy jaki peying;/ (nie mam kasy na wymiane niestety szkoda :( ) i na nim na wejsciu chinch nie bylo masy a jak wsadze chincha i przycisne cala wtyczke do obudowy wzmaka to wtedy lapie mase i nie ma nic chalasu :)


pruboj wszystkiego kazdy elemt przetestoj :)

pozdro


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » pt lut 01, 2008 19:33

powalla prubowalem ja jvc jeszcze przed zmiana przewodow na grubsze i bylo ok.masy z aku nieprowadzilem bo ktos okreslil to jako ostatecznosc ale jutro chyba kupie kabel i puszcze dodatkowa masez aku



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pt lut 01, 2008 19:49

jeszcze jedna rzecz nasuwa mi się na myśl: jak masz przymocowany wzmacniacz? do czego jest przykręcony?



Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » pt lut 01, 2008 22:37

wiem o czym myslisz ale mam go przykrecony do wiurowej plyty a plyta na osobnych wkretach do tylniego oparcia



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » sob lut 02, 2008 08:10

powalla pisze:Nie wiem czy już odesłałeś radio ale cos takiego znalazłem na innym forum :

"Weź do ręki miernik - ustaw go na zwarcie ( ma piszczeć przy zwartych końcówkach), wyciągnij radio z samochodu - odepnij go od zasilania.

Następnie jedną końcówką dotknij obudowy radia - a drugą masy wyjść RCA-Chinch. Na każdym złączu - ma być przejście - czyli piszczenie. Jeśli nie - masz uszkodzone radio i to jest przyczyną twojego problemu. "

Jeśli twój Pioneer nie piszczy to wysyłaj z papierami do sprzedawcy ,bo radio jest uwalone.
Otóż właśnie nie zawsze :) Niektóre radia mają odseparowaną masę RCA od masy radia. Powiem więcej, to może być przyczyną szumów w Twoim systemie, wzmacniacz nie potrafi sobie poradzić z tak odseparowaną masą i do swojego wzmacniacza możesz podpiąć tylko jednostkę ze wspólną masą dla RCA i radia. Dla pewności sprawdź jeszcze radio w innym systemie (z innym wzmakiem).



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob lut 02, 2008 10:40

Te słowa napisał CASKP ,a ja tylko zacytowałem ...........,a "czary mary" z drucikiem do masy ,to już z mojej praktyki .

PS: mała uwaga dla forumowiczów ,kolega iNTELL zna się na radyjkach (i nie tylko) jak mało kto w Polsce. Sam napisał ,że pewnie nie zagości u nas na forum długo ,więc..........wykorzystajcie go na MAXA zanim jest :-) .

PS 2 : iNTEL nie mając Golfa wcale nie musisz się "wyrejestrować" z forum ............,bo kto raz Golfika miał .........ten "ma" go już na zawsze !!!!! (w sensie ,że w sercu :-) )



Awatar użytkownika
pies86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:24
Lokalizacja: Wodzislaw Sl

Post autor: pies86 » sob lut 02, 2008 12:26

INTEL to by sie kupy trzymalo bo raz podlaczylem inny model pionka 5900i to samo(jednak obydwa te radia byly od tego samego goscia kupione)prubowalem jvc i nic cisza.tylko teraz pytanie ewentualnie ktore modele pionka maja wspulna mase?badz czy idzie przerobic radio aby mialo wspulna mase bez konsekwencji? O przypomnialo mi sie jeszcze ze jak zalaczam czy wylaczam radio to w glosnikach slychac takie pukniecie niewiem czy objaw tego samego czy to z koleji kolejny problem
Ostatnio zmieniony sob lut 02, 2008 12:44 przez pies86, łącznie zmieniany 1 raz.



iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » pn lut 04, 2008 20:25

pies86 pisze:INTEL to by sie kupy trzymalo bo raz podlaczylem inny model pionka 5900i to samo(jednak obydwa te radia byly od tego samego goscia kupione)prubowalem jvc i nic cisza.tylko teraz pytanie ewentualnie ktore modele pionka maja wspulna mase?badz czy idzie przerobic radio aby mialo wspulna mase bez konsekwencji? O przypomnialo mi sie jeszcze ze jak zalaczam czy wylaczam radio to w glosnikach slychac takie pukniecie niewiem czy objaw tego samego czy to z koleji kolejny problem
Większość starszych pionków, miało nieodseparowaną masę (np. deh-P835R), nie spotkałem żadnego nowego pioneera (produkowanego przez ostatnie 2 lata) z nieodseparowaną masą. Co do przeróbki, to jest to możliwe, ale moim zdaniem bez sensu. Spróbój jeszcze podać masę na obudowę radia, bo możliwe że radio pobiera sobie masę poprzez coś innego i wtedy objawy mogą być podobne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości