MEGA PROBLEM Z PODŁACZENIEM RADIA DO GOLFA 3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

bartek20044
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 04, 2005 10:48
Lokalizacja: Lublin

MEGA PROBLEM Z PODŁACZENIEM RADIA DO GOLFA 3

Post autor: bartek20044 » pn sie 15, 2005 16:08

mam, golfa 3 z 93 roku i za cholere nie moge podłaczyć do niego radia KENWOOD MD cos tam, zreszta nieważne jakie to radio, w kazdym razie golfika kupiłem z jakims bardzo starym radiem PHILIPS na kasety, wyciągnąłem je podłaczyłem
to drugie podziałoło dopóki nie wziołem głośności na full i od tamtej pory nie dziła i ani mysli zadziłac (RADIO DZIAŁA SPRAWEDZAŁEM U KUMPLA), gdy podłaczam inne radia tez nie działaja, działa tylko ten stary PHILIPS, co to moze byc, z bezpiecznikami sie cos bawiłem,
kostki od tych kabli sa ok, naprawde.... płacz i lament

[ Dodano: Pon Sie 15, 2005 18:39 ]
pomóżcie, bo strasznie sie podrajcowałem, nie wiedziąłem ze radio ma aż tak duży wpływ na dźwięk, cały czas myslałem ze głośniki mam do bani, a tu jak podłaczyłem to nowe to masakra :bajer:



Awatar użytkownika
TaOa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt sie 09, 2005 23:41
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: TaOa » pn sie 15, 2005 21:29

A powiedz glosniki masz oryginalne ? Bo ja tez myslalem nad zmiana glosnikow/radia i sie ciagle zastanawiam... PS: nieraz robi mi sie tak ze przestaja mi dzialac prawe glosniki i dzialaja tylko lewe ale o wiele glosniej niz mam to ustawione w radiu, a nieraz lewe dzialaja a prawe nie... no i czasami (jak ma chec :P) to dzialaja i prawe i lewe :P wie ktos co to moze byc ?

DO tematu: jak na moj gust moze cos sie stalo z bezpiecznikami w samochodzie ? albo cos przepaliles ? Lepiej niech sie wypowiedza fachowcy bo ja jeszcza malo wiem o tym samochodzie :P



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn sie 15, 2005 22:45

to mowisz tak radio dziala ale ne islychac go na twoich glosnik bo u kumpla dziala na innych. a glosniki dzialaja na tym starym radiu?? hmmm a te glosniki jaka maja rezystancje?



bartek20044
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 04, 2005 10:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek20044 » wt sie 16, 2005 10:46

głośniki są ok, tylko radio wcale nie działa, nic sie nie wyswietla na wyswietlaczu.., bezpieczniki
wymieniałem, ale chodzi o to ze stare radio dziąła bez problemów, a dwa nowe nie a u kumpla dziąłają wszystkie 3,
taoa głosniki sa orginelne nokii,



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt sie 16, 2005 11:21

a dobrze je podpinasz mzoe zle masz te kabelki. bo jak u kumpla dziala to cos dziwnego sie dzieje



bartek20044
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 04, 2005 10:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek20044 » wt sie 16, 2005 11:29

normalnie podpinam do kostek, właśnie mówie że za pierwszym razem dziłało bez problemów a teraz za cholere, czy to moze byc cos z instalacją bo stare radio działa bez problemó wiec wydaje mi sie ze chyba nie, a i jak je podłaczyłem za pierwszym razem
to zeby działało to musiałem miec kluczyki w stacyjce, da sie to jakos onminąc??



Awatar użytkownika
TaOa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt sie 09, 2005 23:41
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: TaOa » wt sie 16, 2005 13:01

podepnij odrazu do zasilania :P a nie przez stacyjke, ej a moze jak masz te radja wlaczone to wlacz stacyjke/zapal samochod :D ej no glupie ale moze tak byc :P

Poza tym moze te 2 radia nie maja sily pociagnac glosnikow ? (choc to malo prawdopodobne :P)



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » wt sie 16, 2005 20:31

Dziwne rzeczy sie dzieją myślę i myśle i zerknąłbym do kostki czy kable nie są obluzowane kostka która wychodzi z golfika przyjrzyj się brązowemu kabelkowi chyba że nie jest orginalna to przewodzikowi masowemu. NA poczatku sprawdź na krótko pod akumulator.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
marekos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:48
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: marekos » ndz sie 21, 2005 10:51

Dokładnie tak jak radzi TUTENHAMON. U mnie tak jest poprostu kostka stacyjki nie daje napięcia na tym brązowym kabelku i radio nie działa. Jak masz woltomierz (lub małą zaróweczke) to posprawdzaj napięcia na poszczególnych kablach zwłaszcza na przewodzie który doprowadza stałe napięcie +12V i ze stacyjki. Sprawdz tez czy masz "solidną" mase. A jak nie to puść dodatkowy przewód do minusa akumulatora.


[img]http://img113.imageshack.us/img113/6610/img23312uz2.jpg[/img]

Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » ndz sie 21, 2005 11:38

miernik w garść i trzeba sprawdzic czy jest napięcie na przewodach zasilajacych radio i na których przewodach - czasami w kostkach moga byc innaczej podlączone kable


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » ndz sie 21, 2005 12:32

A stare radio dziala bez kluczyka czy trzeba miec przekręcony w stacyjce?To nowe potrzebuje pewnie dwa plusy jeden staly i jeden po stacyjce a jesli gralo wczesniej i ty pusciles na maxa jeden z bezpiecznikow mógl nie wytrzymac.Poszukaj w kostce z auta +12 i podepnij tam zlączone czerwony i zolty z kenwoda.Nic innego mina mysl nie przychodzi.


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości