Radio + wzmacniacz i głośniki? same głośniki? ~1000zł

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
dudaka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sty 15, 2008 00:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dudaka » czw sty 17, 2008 00:24

No dobra już myśle, że moge wydać więcej niż te 1000zł jeśli to ma dobrze grać ;] więc radyjko jakieś za około 600zł kupie (alpine) i wzmaka u-dimension 4 300 za 550zł. I chyba będzie si ;]



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw sty 17, 2008 00:47

dudaka pisze:No dobra już myśle, że moge wydać więcej niż te 1000zł jeśli to ma dobrze grać ;] więc radyjko jakieś za około 600zł kupie (alpine) i wzmaka u-dimension 4 300 za 550zł. I chyba będzie si ;]
Jeżeli masz zamiar kupić nowe radio to daruj sobie Alpiny, bo niestety ostatnia seria tego producenta to najgorsza seria od kilku lat.
Warto rozejrzeć się za Kenwoodami, bo mają wszystko i grają dobrze.

Jeśli jednak w grę wchodzi używane radio, to jest dużo większe pole do popisu.



delphiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: delphiak » czw sty 17, 2008 04:23

Kubus20 pisze:Jeżeli masz zamiar kupić nowe radio to daruj sobie Alpiny, bo niestety ostatnia seria tego producenta to najgorsza seria od kilku lat.
Warto rozejrzeć się za Kenwoodami, bo mają wszystko i grają dobrze.
moglbys rozwinac te wypowiedz? dlaczego? na pewno wiem ze maja ten minus ze w stanie czuwania pobieraja strasznie duzo prądu, a przy wylaczonym standby nie trzymaja pamieci (nie wiem czy wszystkie radia tak maja), wiec dla slabszych aku to troche problem. ale czy cos jeszcze z nimi nie tak ?



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » czw sty 17, 2008 08:23

dudaka pisze:i wzmaka u-dimension 4 300 za 550zł. I chyba będzie si
Będzie si.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw sty 17, 2008 15:16

delphiak pisze:moglbys rozwinac te wypowiedz? dlaczego? na pewno wiem ze maja ten minus ze w stanie czuwania pobieraja strasznie duzo prądu, a przy wylaczonym standby nie trzymaja pamieci (nie wiem czy wszystkie radia tak maja), wiec dla slabszych aku to troche problem. ale czy cos jeszcze z nimi nie tak ?
Co tu rozwijać ? Posłuchaj serii7xxx ,a potem 9xxx i już nie trzeba nic dodawać . Te kłopoty o jakich piszesz ,to tylko nic innego jak złe podłączenie samego radia .Prawidłowe podłączone radio nie ma prawa rozładowac aku ,no i nie ma prawa tracić pamieci po wejsciu do pozycji standby .



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw sty 17, 2008 19:19

delphiak pisze:moglbys rozwinac te wypowiedz? dlaczego?
Dlatego, że sypią wysokimi, aż uszy więdną. Szczególnie te najnowsze.
delphiak pisze:na pewno wiem ze maja ten minus ze w stanie czuwania pobieraja strasznie duzo prądu, a przy wylaczonym standby nie trzymaja pamieci (nie wiem czy wszystkie radia tak maja), wiec dla slabszych aku to troche problem. ale czy cos jeszcze z nimi nie tak ?
To wszystko prawda i miałem taki przypadek w firmie. Ale podłączenie radia tak, żeby nie wyłączało się z kluczyka załatwiło sprawę. Dlaczego przy podłączeniu z wariantem wyłączającego się radia przy wyjęciu kluczyka pobierał od groma prądu (ok. 1,5A) nie wiem i nie mogłem rozszyfrować.
A jeśli chodzi o nie trzymanie pamięci, to po prostu trzeba zamienić 2 kabelki i po sprawie.



delphiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: delphiak » czw sty 17, 2008 20:56

powalla pisze:Prawidłowe podłączone radio nie ma prawa rozładowac aku ,no i nie ma prawa tracić pamieci po wejsciu do pozycji standby
co do pierwszej czesci zdania sie oczywiscie nie zgodze. radio podlaczone poprawnie, pobieralo ok 0,6 A jak dobrze pamietam, przy leciwym aku wystarczalo 3 dni postoju na rozladowanie.

co do drugiej oczywiscie prawa, po wejsciu w standby nie traci pamieci. natomiast nie moglem podlaczyc radia tak, aby caly czas pracowalo w trybie czuwania (patrz wyzej).

no i tu pytanie do Kubusia - juz drugi raz je na forum zadaje, moze ktos odpowie. jak w takim razie mam podlaczyc to radio by bylo w trybie czuwania tylko po przekreceniu kluczyka, a w pozostalym czasie bylo wylaczone z trybu czuwania, ale jednak caly czas trzymalo prad ??

w tej chwili wyglada to tak ze mam + i - radia bezposrednio pod aku (przez bezpiecznik oczywiscie), standby radia podlaczony pod jeden z bezpiecznikow przy stacyjce, ktory dostaje prad po przekreceniu stacyjki.

wszystko bylo by super, gdyby nie ten brak pamieci teraz :/


edit: przeczytalem Twojego posta jeszcze raz i jesli dobrze zrozumialem to u Ciebie w wylaczonym standby pobieralo od groma pradu, a W standby bylo wszystko ok ? to u mnie jest dokladnie na odwrot :)
Ostatnio zmieniony czw sty 17, 2008 20:59 przez delphiak, łącznie zmieniany 1 raz.



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » czw sty 17, 2008 21:43

A czy masz pewność że jest dobrze podłączone , sprawdz po raz "setny" wzgledem instrukcji obsługi. Wzmaki mocne i tandetne pobierają niekiedy do 100mah ... a radio praktycznie nic.

Nie ma obejścia typu "jestem cwaniak" , bo poprzez każdorazowe ustawianie w radiu odreagujesz na bliskich :grin:

Można podłączyć to konkretne radio do innego samochodu na jedną noc itp


Kłamca z dwumetrowymnosem !

delphiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: delphiak » czw sty 17, 2008 22:06

na pewno sprawdzalem setki razy, inaczej nie potrafie podlaczyc, jest jedna sluszna droga. sprobuje jeszcze najwyzej zmierzyc prad w trybie czuwania przy odlaczonym remote do wzmaka, ale jaka jest szansa ze to to? skoro wzmak jest teoretycznie odlaczany (gasna na nim lampki)



Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » pt sty 18, 2008 01:09

kurcze, jeśłi to faktycznie prawda to by wiele wyjaśniało, moj aku nawet po miesiecznym postoju odpalał bezproblemowo. Nagle zaczął niedomagać, wystarczyło,ze 5 dni postał sobie nieodpalany w garazu a już była taka padaka, że nawet centralny nie działał. Zastanawiałem się czemu tak nagle mi pada bateria skoro przez 3 lata nie było żadnych problemów. A ta skrócona zywtnosc aku nakłada się dokładnei na termin zakupu i montażu nowej Alpine :(


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
dudaka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sty 15, 2008 00:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dudaka » pt sty 18, 2008 19:59

Okej chłopaki sorry, że się wtrące w rozmowe :p zakupiłem sobie wzmacniacz, radio i kable, więc wygląda to teraz tak:

DEGO PO 650
ALPINE CDE 9881RB
u-dimension 4 300
kable DIETZ 20mm

zobaczymy jak to gra, może te głośniki co mam teraz standardowo z przodu, podłącze do tyłu przy kanapie bo się okazało, że tam pusto jest ;] i jak będe czuł niedosyt bassu to dokupie skrzynke jakąś, a powiedzcie mi o co chodzi z tymi radiami alpine ? ;p jak zapobiec temu co pisaliście, że aku siada szybko, pozdrawiam



dziulek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 20:57
Lokalizacja: Janówek I k\Warszawy

Post autor: dziulek » pt sty 18, 2008 21:08

Ja mam ALPINE CDE 9881RB i nie zauważyłem żadnych problemów z aku. Mam ją zainstalowaną jakieś 4 miesiące. Jeżdze raz na 2, 3 dni ale przeważnie na dłuższe trasy po jakieś 2 godzinki więc aku zdąży sie podładować :grin:
Najdłuższa przerwa to było jakieś 8, 9 dni i odpalił bez problemu.
P.S. Też mam u-dimension 4 300 i do tego głośniki PB ES 6Cv2. O wzmaku słyszałem sporo dobrego ale nie powiem Ci jak sie sprawuje bo z braku czasu już z niesiąc leży na półce., ale myśle że będziesz zadowolony.
Pozdrowienia


[b]1000000[/b] postów za mami :D
I ciągle mało ;)

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob sty 19, 2008 00:10

no i tu pytanie do Kubusia - juz drugi raz je na forum zadaje, moze ktos odpowie. jak w takim razie mam podlaczyc to radio by bylo w trybie czuwania tylko po przekreceniu kluczyka, a w pozostalym czasie bylo wylaczone z trybu czuwania, ale jednak caly czas trzymalo prad ??
Po prostu zamień miejscami przewód żółty i czerwony przy radiu. W przypadku VW bardzo często to pomaga.
Okej chłopaki sorry, że się wtrące w rozmowe :p zakupiłem sobie wzmacniacz, radio i kable, więc wygląda to teraz tak:

DEGO PO 650
ALPINE CDE 9881RB
u-dimension 4 300
kable DIETZ 20mm

zobaczymy jak to gra, może te głośniki co mam teraz standardowo z przodu, podłącze do tyłu przy kanapie bo się okazało, że tam pusto jest ;] i jak będe czuł niedosyt bassu to dokupie skrzynke jakąś, a powiedzcie mi o co chodzi z tymi radiami alpine ? ;p jak zapobiec temu co pisaliście, że aku siada szybko, pozdrawiam
Widzę, zę mimo postów powyżej kupiłeś Alpinkę. Ok twoja sprawa :helm:
Co do pomysłu dawania serii do tyłu- odpuść sobie. Więcej tym zepsujesz niż poprawisz jeśli chodzi o dźwięk.
Może chociaż tej rady posłuchasz :chytry:
Wygłusz drzwi i na początek bassu powinno Ci wystarczyć z Dego....
Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
dudaka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sty 15, 2008 00:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dudaka » sob sty 19, 2008 01:49

No bo wcześniej ktoś polecał alpine, odradzał sony jakoś o pionierze nie myślałem a jak sam napisałeś jest to kwestia zamiany kabelka więc zobaczymy :p mam nadzieję, że podjąłem dobry wybór ;] okarze się w praniu ;p pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości