6X9 głośniczki w tylną półke golf 3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

broda1920
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: sob mar 11, 2006 09:20
Lokalizacja: katowice

6X9 głośniczki w tylną półke golf 3

Post autor: broda1920 » pt gru 14, 2007 00:50

witam wiem ze ten temat był wałkowany ale czy była by możliwosc porady jakie głośniczki do golfa 3 ,6X9 bym mógł włożyć by fajnie grały chodzi o tył z góry dzieki za rady



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pt gru 14, 2007 20:45

broda1920 pisze:fajnie grały
Żadne fajnie nie zagrają. Jeśli już tak kombinujesz, to zapewne nawet buszmeny z alledrogo Cię usatysfakcjonują. I tak będziesz słyszał tylko łupanie z tyłu.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » pt gru 14, 2007 22:51

Ja mam Helix-y Deep Blue 69 ... tylko nie z tyłu w półce, a w garażu ;-). Miałem możliwość kupienia za małe pieniądze i zrobiłem z nich garażowe kolumienki. Grają całkiem sympatycznie w porządnych skrzyniach zrobionych ze starej szafy. Podejrzewam, że jakby je zapakować bezpośrednio w półkę byłaby lipa. Na samej półce nic nie zagra jak powinno. Pomijając całą teorię Car-AUDIO która uporczywie głosi, że z tyłu nie montuje się głośników tylko ewentualnie subwoofer (ludzkie ucho nie jest w stanie zlokalizować źródła dźwięku poniżej 80 Hz), żaden głośnik nie zagra poprawnie, ba nawet jakotako (czyli po japońsku ;-)) jak nie ma komory (drzwi) czy skrzyni. Także odpuść sobie 6x9, chyba że jest to ....pozycja

Pozdr



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » ndz sty 13, 2008 22:26

Ja jak byłem młody i głupi wstawiłem do mk2 głośniki Pioneera TS-6996 4 drożne.
Powiem tak... na drugi dzień odrazu kupiłem skrzynie i wzmaka. Szkoda mi było ich wyrzucać więc obudowałem je od spodu żeby skrzynia z nimi nie kolidowała. jak włącze radio bez skrzyni to i tak jest lipa. Do tego syf się strasznie szybko do nich dostaje i zaczynają harczeć. Skończyło się to tak że radio mam ustawione na +10 na przód (max +15) tak żeby delikatny pogłoś dawały.


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » pn sty 14, 2008 22:13

broda1920, poczytaj faq! i nie rób "dziur" w półce to kaleczenie auta a w konsekwencji brzmienia...



Kwiatoshi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 13:20
Lokalizacja: Głowno kolo Łodzi
Kontakt:

Post autor: Kwiatoshi » śr sty 16, 2008 15:26

ja jak bylem mlody i glupi kupilem helixy 6x9... a teraz szukam połki bez dziur. Nie powtarzaj mojego ( i wielu innych) błedu :bigok:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2315410#2315410

broda1920
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: sob mar 11, 2006 09:20
Lokalizacja: katowice

Post autor: broda1920 » śr sty 16, 2008 18:20

a ja jestem stary i głupi;) i zrobiłem w pułce narazie jest git głośniczki dogrzane ,zobaczymy co dali
Ostatnio zmieniony śr sty 16, 2008 18:21 przez broda1920, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » śr sty 16, 2008 18:31

broda1920 pisze:głośniczki dogrzane
chyba przez słońce :grin:
Ostatnio zmieniony śr sty 16, 2008 18:31 przez shift, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » wt sty 29, 2008 22:45

FAQ glosi i to jest swietosc :)
NIE MONTUJEMY GŁOŚNIKÓW Z TYŁU PONIEWAŻ:

- Montowane w półce *** się bardzo słabą odpowiedzią impulsową (grają niedokładnie i bez dynamiki)
- Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem)
- Grają w sufit albo do ucha pasażera nadwerężając jego słuch (szkodzą)
- Elipsy nie potrafią odtwarzać dźwięku poprawnie (kształt membrany jest nieodpowiedni)
- Luźna uwag- to dresiarskie metody nagłaśniać auto od tyłu.
- niepotrzebnie wydaje się na nie pieniądze które można by dodać do sumy na system przedni i kupić przód wyższej jakości.
- W połączeniu z subwooferem powodują piekielny bałagan w dźwięku - psują dźwięk i kłócą się z subwooferem.
ale powiem ci tak moj kolega mial golfika 2 i nie mial glosnikow i wstawil w polke 2x69 magnaty jakies i podpiol pod sony jakies z mp3 i nie powiem z braku laku i to bylo dobre

jest takie powiedzenie nie masz tego co lubisz to lubisz to co masz:)

ale powiem ci ze ja w tej chwili swojego przedniego systemu + wzmaka z subem i radia mimo,ze jest z dega z niskiej polki to bym go nie wymienil :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » wt sty 29, 2008 23:01

Powiem tak, nie zlinczujcie mnie tu tylko, ale niech kazdy sobie robi jak chce, dopóki nie sprawdzi sam na sobie to nie zmądrzeje (lub dopóki nie posłucha później poprawnie zestrojonego auta), chociaż są też i tacy, któremu wersja z glośnikami dookoła się bardziej podoba i niczym ich nikt nie przekona. O gustach się nie rozmawia :) Co do tematu jakie kupić to nie podpowiem, bo nigdy nie miałem okazji testować takowych głośników ;)


Serwis Car Audio, Strojenie systemów aktywnych i pasywnych za pomocą systemu pomiarowego pod dane auto - info @PRIV

Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » wt sty 29, 2008 23:19

ale niech kazdy sobie robi jak chce
hmm nie zgodze sie z toba bo po to jest forum by sie dopytac i zorientowac co i jak bo po co na forum mamy mowic falszywe zdania i opinie a potem ten kto nas sie posluchal bedzie mowil,ze na forum zle mu doradzili i bedzie na nas:) wiec sie mu mowi co i jak a to jak juz on to zrobi to jego wlasna sprawa ale my zawsze mozemy doradzic co i jak

chyba pomotalem i to wszystko to jedno ale.... zawsze moze zapytac a my mu doradzimy


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

iNTELL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 07, 2007 15:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: iNTELL » śr sty 30, 2008 00:25

Wszystko OK i też do pewnego czasu tak myślałem, dopóki nie zrozumiałem tego, ze jedni lubią pomarańcze, a inni jak im skarpety śmierdzą :P Sam nigdy na pewno nie zamontuje głośników z tyłu (chyba, że do systemu 5.1), a tym bardziej jajek, ale miałem wielu klientów, którzy stwierdzili jednoznacznie, że "dookalająca" ich muzyka bardziej im się podoba i chwała im za to, dzięki temu producenci zarobią, a i montażyści nie będą musieli się specjalnie napracować. Nikomu tego nie przetlumaczymy (a na pewno nie na forum) dopóki ten "ktoś" nie zrozumie na czym polega system stereo i tego, że po montażu głośników z tyłu wcale nie mamy kwadro :P
Ostatnio zmieniony śr sty 30, 2008 00:27 przez iNTELL, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr sty 30, 2008 01:18

iNTELL pisze:jedni lubią pomarańcze, a inni jak im skarpety śmierdzą
:bigok: :bigok: :bigok: styczeń a my mamy hasło roku hehe :rotfl: .
BTW - święta racja... Dewiacji na świecie nie brakuje i czasem komuś spodoba się coś, co większość, w tym fachowcy, uznają za dziadostwo. Jest FAQ, setki postów… a naród w wciąż to samo… ---> co do tyłu i które 6x9 najlepiej :kac: ...

Pozdr.


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
kfosterg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 10, 2006 13:03
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: kfosterg » śr sty 30, 2008 02:43

wszyscy piszą nie z montuj z tyłu a większość pewnie ma w polce glosniki ...

wybor zalezy od ciebie

ale jesli jednak masz polke całą to lepiej odłóż sobie troszke kasy i kup cos na przod odseparowanego



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości