Które radyjko polecacie...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Które radyjko polecacie...

Post autor: Kiler » czw sie 04, 2005 16:08

Witam!
Przeczytałem wszystkie posty dotyczące mojego pytania. Rozwiały część wątpliwości, jednak w dalszym ciągu nie jestem pewnie co do poprawności wyboru. Przeczytałem FAQ, szukałem na innych forach o tematyce car audio, ale w dalszym ciągu nie jestem pewien i chciałbym się bezpośrednio was poradzić. Jestem nowym użytkownikiem MK3 i jeszcze nie zdążyłem kupić radia. Nie jestem audiofilem z ultraczułym zmysłem słychu ani też nie zależy mi aby było mnie słychać na drugim końcu miasta. Wolę ładnie niż głośno... W samochodzie mam 4 głośniki Blaupunkt Velocity VX 170.2 (120 WAT Max, 50 RMS) umieszczone w drzwiach oraz montowane seryjnie gwizdki z przodu pod szybą. Jak już wspomniałem, nie jestem maniakiem car audio, jednak bardzo lubię słuchać muzyki w samochodzie. Wiem, że za 2500 zł miał bym super sprzęt.. ale ani mnie na niego nie stać, ani bym go nie wykorzystał oraz nie docenił jego wszystkich walorów. Chce poprostu kupić w miarę dobre radio MP3. Wiem, że czeka mnie wygłuszenie drzwi, być może wymiana głośników, żadnej tuby tylko skrzynia...itd. Na razie jednak chciałbym skupić się na samym radiu, bo cisza w aucie jest nie do zniesienia :jezor: ...

Wybrałem następujące modele:

PIONEER DEH 4700 MP
Obrazek


CLARION DB358RMP
Obrazek


W podobnej cenie, ale nie słyszałem wielu opinii:
JVC 311/312
Obrazek


Jednak w miarę czytania postów i porad dotyczących zakupu sprzętu audio stwierdziłem, że jeśli już kupuję, to kolejne 100zł da się jakoś przełknąć...
I tak oto pojawiły się trzy koleje modele:

Pioneer DEH-P5700MP/5730MP
Obrazek


Alpine CDE 9843R
Obrazek


JVC KD-G511
Obrazek


Nie mogę wyjść powyżej 650 zł... Rozumiem , że radio ma grać a nie wyglądać/świecić.


Proszę o opinie i rady na temat powyższych modeli. Jeśli w tym przedziele cenowym jest jeszcze jakiś interesujący model, chętnie wysłucham opinii na jego temat. Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że interesuje mnie tylko nowy sprzęt(nie używany).
Z góry dziękuję wszystkim za opinie i porady. Zbulwersowanych błahością mojego pytania/problemu przepraszam... Wiem, że temat był już poruszany na forum(nie tylko tym).. ale czas mija, ceny się zmieniają, wychodzą nowe modele...

Pozdrawiam :okej: .



Awatar użytkownika
Ostrry
Panzerwagen fahrer
Panzerwagen fahrer
Posty: 107
Rejestracja: pn gru 27, 2004 18:14
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Ostrry » czw sie 04, 2005 21:00

z tych drozszych to najlepszy jest ALPINE(male znieksztalcenia, mocny wzmacniacz) natomiast z tych tanszych to CLARION (rowniez nistki poziom znieksztalcen, lecz wiekszy niz w Alpinie, zrownowarzony dzwiek)


PANZERWAGEN FAHERE

WWW.DREAMCARAUDIO.COM <--Takie małe ale pomocne :)

http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1572

Awatar użytkownika
FalkY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 22, 2005 01:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: FalkY » czw sie 04, 2005 22:10

generalnie jestem za clarionem albo tym jvc z WMA... clariony sa warte swojej ceny [nie zawsze wysokiej] osobiscie w swoim aucie mam BLAUPUNKT'a WOODSTOCJK DAB 52 i to jest boskie.. ma funkji od zaje### i jest warte ceny... a jest tu:

http://www.gmm.com.pl/php/index.php/pag ... e746c306be

obejrzyjcie:)


[url=http://imageshack.us][img]http://img263.imageshack.us/img263/1130/falky5qi2ww.png[/img][/url]
~~~~~~~~~~~~
VW Pruszcz Team

Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » pt sie 05, 2005 10:04

Jesli lubisz i zalezy ci na dobrym dzwieku to bezapelacyjnie bierz Alpine - na pewno sie nie zawiedziesz. Jesli jest odwrotnie - kup obojetnie co, aby firmowe... ;)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt sie 05, 2005 10:31

Zupełnie nie rozumiem dlaczego jesteś tak anty nastawiony nna używane radyjka, za tą kasę kupiłbyś naprawdę dobre używane radio i będzie to lepsza podstawa do dalszego budowania systemu audio w samochodzie. PZDR



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt sie 05, 2005 11:50

FalkY - no tak, fajny sprzęt... ale cena... :panna: ... nie dla mnie...

Kubus20 - no na używane raczej nie dostanę faktury/rachunku... Pewnie w komisach wystawiają, ale jak trafie jakąś okazję np. na allegro, to na bank nie będzie potwierdzenia zakupu... A dla mnie to bardzo wazne.

Widzę, że ALPINE rządzi... Potem Clarion... :okej: :okej: :okej:
Dzięki za wyrażone opnie.
Jeśli ktoś ma cos jeszcze od pozwiedzania na ten temat to chętnie wysłucham. :smoke:

Pozdr.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt sie 05, 2005 11:53

Z pośród tych radyjek tylko alpina przystepna cena i jakość dźwięku zrobi na tobie miłe wrażenie.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Ostrry
Panzerwagen fahrer
Panzerwagen fahrer
Posty: 107
Rejestracja: pn gru 27, 2004 18:14
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Ostrry » pt sie 05, 2005 12:26

No dobra panowie a jakie radyjko polecacie bez MP3 ze stajni Alpine Pioneer do 500-550 zł moze byc uzywane


PANZERWAGEN FAHERE

WWW.DREAMCARAUDIO.COM <--Takie małe ale pomocne :)

http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1572

Awatar użytkownika
SulecK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:16
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Post autor: SulecK » pt sie 05, 2005 15:24

Pomysl nad nowym kenwoodem
http://www.elcoexim.com.pl/index.php/ca,Kenwood/?l=149
KDC-W409Y robiony na 25 lecie kenwooda, wygral w testach w GT (slyszalem tez jak gra u kumpla - zajebista przestrzen i najwieksza moc z tych ww).Na 2 miejscu byla Alpina a na 3 ten clarion co wyzej.Cenowo tego clariona mozesz dorwac nawet za 450pln a nie gra zle.Powodzenia ;)

[ Dodano: Pią Sie 05, 2005 3:26 pm ]
Oczywiscie wyszstkie te co wymienilem sa na mp3.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob sie 06, 2005 09:59

Z pioneera który kolwiek z organików


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
FalkY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 22, 2005 01:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: FalkY » ndz sie 07, 2005 21:47

a co do uzywanych to na serio nie masz sie co bac... bo mozna znaleźć bardzo fajne za nie duża cene i to jest właśnie tego plus...


[url=http://imageshack.us][img]http://img263.imageshack.us/img263/1130/falky5qi2ww.png[/img][/url]
~~~~~~~~~~~~
VW Pruszcz Team

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw sie 25, 2005 21:29

Zgodnie z tym co poleciliście - zdecydowałem, że kupię Alpinke. Jednak w miarę czytania o Car Audio, zadałem sobie pytanko, czy naprawdę potrzebuję radia z MP3. Radio wybrałem, jednak czytałem dalej o głośnikach, wygłuszaniu drzwi, kablach, wzmacniaczach... I mimo dokonanego wyboru, korzystając z faktu, iż jeszcze nie dokonałem zakupu, zastanawiam się nad moimi kryteriami. Rozumiem, że z podanych modeli z MP3. Alpine jest ok, z tańszych Clarion. Pionner też niczego sobie. I tu pytanie... czy odczuję różnicę w trakcie słuchania MPtrójek wraz z ich obciętymi pasmami a normalną płytą CD...? System swój zacząłem dopiero budować… Na początek radio, gdyż nie mam żadnego. Finalnie widzę to tak – radyjko; wymienione wszystkie kable; wygłuszone drzwi, deska, bagażnik i sufit; Z przodu dwudrożny zestaw Hertz'a, w bagażniku skrzynia ze wzmacniaczem. Wzmacniacz wraz z głośnikiem do skrzyni - max 600zł. Wiem, że nie będzie to sprzęt audiofila, ale myślę, że spełni moje skromne oczekiwania. I tu pytanie - czy na takim sprzęcie odczuję różnicę w słuchaniu utworów CD Audio a MP3? W radiu MP3 również mogę odsłuchiwać płyt CD Audio. 74minuty muzyki wystarczy jak dla mnie. Nie robię długich tras, a jeśli się jakaś nadarzy, to wdziałbym więcej płyt. Chciałbym wysłuchać waszych opinii i co o tym myślicie. Wiecie jakie mam plany co do rozbudowy, więc chyba łatwiej będzie się wypowiedzieć.


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » czw sie 25, 2005 21:54

Wszystko zależy od tego jakiej jakości będą MP3, bo jeśli słabej to różnicę odczujesz (minimalną ale na pewno).
Poza tym moim skromnym zdaniem kupyjąć teraz radyjko ja np: nie brałbym BEZ MP3.Zawsze jak nie chcesz słuchać MP3 to możesz włożyć płtke CD i kłopot z głowy.
Alpine to dobra firma jak nie najlepsza, ale mimo wszystko ten Pioneer DEH-P5700MP/5730MP moim zdaniem jest od niej lepszy.Alpiny z niższej półki to nie to samo co Alpine z górnej i ich jakość jest niestety trochę gorsza.


Black

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości