problem z pamięcią w radiu ;]

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
unvave
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:32
Lokalizacja: Miechów

problem z pamięcią w radiu ;]

Post autor: unvave » sob kwie 28, 2007 22:27

Witam mam wielką prośbe. Otóz kupiłem radio ale otrzymałem je bez instrukcji o czym oczywiscie wiedziałem i mam mały problem. Gdy podczas słuchania ustawie np. stacje pod przyciski i EQ podbicie basów lub zegar to po wylączeniu radia i wyjęciu kluczyka ze stacyjki przy późniejszym włączeniu wszystkie ustawienia są wykasowane godzina stacje itd :( zatem prosze po krótce o instrukcje jak programowac i zapisac tak zeby ustawienia zostały....
z góry dzieki pozdr.


chodzi o takie radyjko http://allegro.pl/item185439881_mp3_cd_ ... rakow.html
Ostatnio zmieniony pn kwie 30, 2007 18:44 przez unvave, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz kwie 29, 2007 09:11

unvave pisze:zatem prosze po krótce o instrukcje jak programowac i zapisac tak zeby ustawienia zostały....
Ustawienia sie kasuja bo w w kostce mk3 masz na odwrot plus po stacyjce i staly. Zamien je miejscami, a problem zniknie.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
unvave
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:32
Lokalizacja: Miechów

Post autor: unvave » ndz kwie 29, 2007 11:48

hmm nie bardzo rozumiem chodzi o kostke od instalacji radia czy.. ? a w mk2 tez tak jest bo chodzi tu o mk2 wlasnie :)

p0zdr.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz kwie 29, 2007 14:31

Ktory rok produkcji ? W osttnich mk2 byl juz S-kontakt o ile sie nie myle.
Jesli dziala na dwoch zasilaniach to chyba Twoj mk2 ma ten bajer.
To czy zamienisz w kostce (przejsciowce) od radia czy w tej z instalacji auta nie ma w sumie znaczenia.
Jesli zamienisz na stale w aucie ulatwisz zycie potencjalnemu nastepnemu wlascicielowi...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
unvave
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:32
Lokalizacja: Miechów

Post autor: unvave » ndz kwie 29, 2007 14:44

rocznik 91' czyli co dokładnie mam zrobić bo słyszałem że radio musi miec stałe napięcie czyli musi byc podlaczone pod akumulator :| ale nie widzi mi sie to zatem co mam uczynic bo jest to dosc bardzo denerwujace zeby za kazdym razem ustawiac stacje i inne pierdoły ;/

p0zdr.



GOLFSTROM_MK_II

Post autor: GOLFSTROM_MK_II » ndz kwie 29, 2007 15:18

sprawdź czy masz podpięty żółty kabel z kostki iso z czerwonym tym od plusa maja być razem złączone ponieważ żółty jest odpowiedzialny za podtrzymanie pamięci



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz kwie 29, 2007 18:12

GOLFSTROM_MK_II pisze:sprawdź czy masz podpięty żółty kabel z kostki iso z czerwonym tym od plusa maja być razem złączone ponieważ żółty jest odpowiedzialny za podtrzymanie pamięci
Maja byc razem, to zbyt mcno i pewnie powiedziane ? To jedno z wyjsc :bajer: Tylko wtedy trzeba zawsze wlaczac i wylaczac samemu radio.
unvave pisze:rocznik 91'
Czyli na 99% masz S-kontakt.
Teraz tylko taka sprawa. Nie wiem jak wyglada Twoja instalacja w aucie, w 91' nie bylo fabrycznych kostek ISO. No ale jesli gra i wylacza sie po wyjeciu klucza to chyba masz plus po stacyjce w koscte.

Zamien zolty i czerwony z przejsciowki radia miejscami przy krorejs kostce.
Jesli masz inne kolory to: nr 4 i 7 w kosce zasilajacej ISO.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
unvave
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:32
Lokalizacja: Miechów

Post autor: unvave » ndz kwie 29, 2007 21:58

inek01, ale nie wiem czy dobrze zrozumialeś :D to że sie wyłancza radio po wyjęciu kluczyka to tam mały problem ale mi chodzi o to że sie kasują w radiu wszsytkie ustawienia np zaprogramowane stacje i jest to denerwujace zeby za kazdym wlaczeniem radia wszsytko ustawiac od nowa... ;/

p0zdr.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 29, 2007 22:20

unvave, daj zolty kabel z radia do stalego plusa do aku.a czerwony zostaw jak masz.



Awatar użytkownika
unvave
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:32
Lokalizacja: Miechów

Post autor: unvave » ndz kwie 29, 2007 23:45

piotr2, no i chyba tak zrobie ;) bo juz nie jedni mi mowili zeby podlaczyc pod akumulator. Jutro zabiore sie za to i powiem jaki efekt. :bajer:

p0zdr.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn kwie 30, 2007 10:34

unvave pisze:to że sie wyłancza radio po wyjęciu kluczyka to tam mały problem ale mi chodzi o to że sie kasują w radiu wszsytkie ustawienia np zaprogramowane stacje i jest to denerwujace zeby za kazdym wlaczeniem radia wszsytko ustawiac od nowa... ;/
Ja Cie caly czas przeciez tlumacze jak zrobic, zeby sie nie kasowalo, a radio wylaczalo nadal po wyjeciu klucza. Pozniej jak wlozysz klucz radio sie wlaczy i jesli bylo na CD bedzie gralo w tym miejsu gdzie skonczylo... Pamiec sie oczywiscie nie skasuje.

Jak chcesz miec radio podlaczone na stale i samemu je zawsze wlaczac i wylaczac zrob jak Ci pisze piotr2.

Zalezy juz od tego jak kto woli.
Wybor nalezy do Ciebie.

[ Dodano: Pon Kwi 30, 2007 10:36 ]
unvave pisze:bo juz nie jedni mi mowili zeby podlaczyc pod akumulator
Nawiaem mowiac, duzo ludzi tak podlacza, bo nie wie o co chodzi z plusem stacyjki...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
unvave
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:32
Lokalizacja: Miechów

Post autor: unvave » pn kwie 30, 2007 14:38

inek01 pisze:Jak chcesz miec radio podlaczone na stale i samemu je zawsze wlaczac i wylaczac zrob jak Ci pisze piotr2.

tzn co masz na mysli ?
inek01 pisze:Nawiaem mowiac, duzo ludzi tak podlacza, bo nie wie o co chodzi z plusem stacyjki...
wydaje mi sie ze jest to poprostu łatwiejsze a własnie chce jak najłatwieszy sposob.

p0zdr.



Szandel39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 07:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Szandel39 » pt sty 04, 2008 11:23

Witam

Podepnę sie do tematu w "szukaj" nie znalazłem odpowiedzi

Noszę się z zamiarem wymian radyjka w moim mk2 i mam jedno pytanko.
Jak wyjołem stare radio okazało się ze niemam tam wtyczek iso(auto z 1991roku) kolory są takie:

czerwony gruby-----+12V 'na stałe'
czerwony chudy-----+12V po stacyjce
brązowy gruby------ minus(-)
niebieski---------pojawia sie napięie jak zapalę światła ok (7V)
biało-żółty-------??? oto jest moje pytanko do czego on jest?????

mam zamiar podłączyć radyjko JVC G333 z przewodami koloru:Moje domysły:))

czarny----minus(-)
żółty------+12V "na stałe"
czerwony---12V po stacyjce
niebieski---podłączenie zdalnego sterowania( tu podłączyć ten kabelek co jest napięcie po zapaleniu świateł????)
brązowy---do zestawu tel. komurkowego(tu podłączyć ten kabelek biało żółty????)

Reasumując do czego jest ten kabelek biało-żółty???? dodam ze w srarym radiu nie był on podłączony niebieski również nie.

Stare radyjko to Blaupunkt SMQ29



Awatar użytkownika
Wajcheusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 23:45
Lokalizacja: NoVWe Mosty - Bytom
Kontakt:

Post autor: Wajcheusz » ndz sty 06, 2008 00:29

Szandel39 pisze:Witam

Podepnę sie do tematu w "szukaj" nie znalazłem odpowiedzi

Noszę się z zamiarem wymian radyjka w moim mk2 i mam jedno pytanko.
Jak wyjołem stare radio okazało się ze niemam tam wtyczek iso(auto z 1991roku) kolory są takie:

czerwony gruby-----+12V 'na stałe'
czerwony chudy-----+12V po stacyjce
brązowy gruby------ minus(-)
niebieski---------pojawia sie napięie jak zapalę światła ok (7V)
biało-żółty-------??? oto jest moje pytanko do czego on jest?????

mam zamiar podłączyć radyjko JVC G333 z przewodami koloru:Moje domysły:))

czarny----minus(-)
żółty------+12V "na stałe"
czerwony---12V po stacyjce
niebieski---podłączenie zdalnego sterowania( tu podłączyć ten kabelek co jest napięcie po zapaleniu świateł????)
brązowy---do zestawu tel. komurkowego(tu podłączyć ten kabelek biało żółty????)

Reasumując do czego jest ten kabelek biało-żółty???? dodam ze w srarym radiu nie był on podłączony niebieski również nie.

Stare radyjko to Blaupunkt SMQ29
Nie podłączaj pod niebieski dodatkowego zasilania bo niebieski ma 12V jak włączysz radio (jest to tzw. sterowanie np. wzmakiem lub anteną)

w kostce bedziesz miał taki kabelek podpisany ilumination przynajmniej ja mam w mojej a mam to samo radyjko

a co do biało-jakiegoś tam to napisz co na nim jest (napięcie + czy - )


Peugeot 406 1,8 16V ponad 110 KoniMocy :-)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny!

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości