Problem z tylnia polka

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

technoboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 21:33
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Problem z tylnia polka

Post autor: technoboy » wt gru 25, 2007 19:43

Witam wszystkich pisze gdyz mam problem z glosnikami w tylniej polce. Wiem ze nie powinno sie montowac glosnikow w tylniej polce ale jakos tak wyszlo ze tak zrobilem. I tu pojawia sie moj problem kupilem glosniki pioneer TS-A2011 bo slyszalem jak graly u znajomego w polo i stwierdzilem ze sa ok jak za ta cene. W golfie u mnie problem jest taki ze moja polka ma 2 zaglebienia i glosniki w sumie wisza bardziej w powietrzu niz sa zamontowane w tych dolkach. Kombinowalem lecz nie ma jak tych glosnikow zamontowac zeby nie wisialy w powietrzu. Czy nie wie ktos czy da sie samemu taka polke dorobic, albo czy pasuje z polo, lub z jakiego auta mozna wziasc i przy niewielkich przerobkach dopasowac do golfa tak aby nie bylo tych zaglebien. Z gory dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » wt gru 25, 2007 22:54

podsune Ci dwie opcje, wylosuj sobie jedna :okej:
1) wytnij z plyty mdf półke pod wymiar, obij filcem czarnym, wstaw te głośniki i męcz się z tą ciężką, wq##iającą (zwłaszcza uszy pasażerów z tyłu) półą (tylko jej nie podwieszaj pod klape)
2) poszukaj nowej, oryginalnej, niepociętej, lekkiej półeczki i zmontuj audio wedługo porad jakich jest mnóstwo na tym forum :bigok:



dziulek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 20:57
Lokalizacja: Janówek I k\Warszawy

Post autor: dziulek » wt gru 25, 2007 23:09

Wybierz 2 :pub:


[b]1000000[/b] postów za mami :D
I ciągle mało ;)

technoboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 21:33
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: technoboy » śr gru 26, 2007 00:29

Myslalem nad tym zeby je sprzedac i kupic cos normalnego ale jednak moj budzet nie jest wystarczajacy na cos "normalnego", moze ppo wakacjach budzet wzrosnie i bedzie zamontowane cos normalnego a na razie do wakacji cos musze wymyslic. Ale dzieki za pomoc :)

[ Dodano: 26 Gru 2007 15:07 ]
Wlasnie bo widzialem ze niektorzy robili wlasne polki lecz nie wiem czy plyta mdf bylaby dobra a jesli tak to jakas grubosc powinna miec



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » czw gru 27, 2007 09:26

Witam.
Płyta MDF będzie najlepszym rozwiązaniem, grubość 12-18mm powinna załatwić sprawę. Jeśli wybierzesz grubość 12mm (ze względu na wagę takiej półki) możesz dać dodatkowo od spodu pierścienie pod głośniki żeby ją wzmocnić.
W oryginalnej półce też da się zamontować owalne głośniki, tyle że trzeba je dać w tych zagłębieniach po przekątnej. Wówczas wszystko będzie pasowało. Przy oryginalnej też warto ją wzmocnić od spodu, głośnik będzie miał lepsze mocowanie.



technoboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 21:33
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: technoboy » czw gru 27, 2007 12:44

Wlasnie tak tez mi sie wydaje ze taka grubosc to minimum wogole to jeszcze dzisiaj chce sie przejsc do sklepu w ktorym sprzedaja plekse bo ona bylaby najlepsza ciekawia mnie tylko jej koszta:/. Ogladajac forum znalazlem uzytkownika blowup ktory sam zrobil sobie poleczke i stwierdzam ze wyszla idealnie i wlasnie probuje sie z nim skontaktowac. A w oryginalnej polce nie zamontuje glosnikow 20cm bo nie ma takiej mozliwosci jakby sie ich nie montowalo to i tak beda wisiec w powietrzu.



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » czw gru 27, 2007 17:32

na allegro jest aktualnie wystawiona ciekawa półka z plexi do mk2
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=287328101
proponuje zagadać do sprzedawcy ile za nią chce :bigok:



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » czw gru 27, 2007 18:06

technoboy pisze:chce sie przejsc do sklepu w ktorym sprzedaja plekse bo ona bylaby najlepsza ciekawia mnie tylko jej koszta
zdziwisz się, zdecydowanie taniej wyjdzie MDF



technoboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 21:33
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: technoboy » czw gru 27, 2007 20:11

Ja u tego goscia bylem bo od niego kupowalem kubelki z tylnia kanapa i obiciuwka na drzwi i za ta polke chce 200 pln ale naprawde jest piekna. Z tym ze ja mieszkam w bloku i moja golfina stoi pod chmurka a znajac blokersow to bede potrzebowac nowa tylnia polke i szybe :/ dlatego lepiej bedzie mi samemu zrobic ale dzieki za linka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości