Zaklócenia Golfie III

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

romanop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 18, 2005 11:31
Lokalizacja: Łowicz

Zaklócenia Golfie III

Post autor: romanop » czw lip 21, 2005 19:49

W moim Golfie zamontowane jest radio które nie jest markowe ale nieźle gra . Problem polega na tym że po zapaleniu silnika w głośnikach strasznie trzeszczy. Myśle że to coś od zapłonu zakłóca bo częstotliwość trzeszczenia wzrasta w z chwilą zwiększania obrotów silnika. Nie wiem czy to wina radia(myśle że nie) czy brak jakiegoś filtra-może przy zapłonie :crazy: :crazy: :crazy:



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » czw lip 21, 2005 20:21

prawdopodobnie zakłóca alternator



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw lip 21, 2005 21:01

Najszybciej alternator tak jak mówi miomio1. Podłącz porządnie masę i najlepiej nie do fabrycznej instalacji tylko do Aku i napisz czy pomogło.



romanop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 18, 2005 11:31
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: romanop » czw lip 21, 2005 22:27

Dzieki narazie, spróbuje rady.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob lip 23, 2005 11:17

Masa do akumulatora.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
JASKÓŁ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 21, 2005 20:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Post autor: JASKÓŁ » sob lip 23, 2005 16:12

MIAŁEM TEN SAM TEMAT W MOIM MK II POCZĄTKOWO DORADZANO MI MASE Z AKU.
TO NIE POMOGŁO WIENDZ POPROWADZIŁEM PLUS I MINUS OD AKUMULATORA ODRAZU SPOKUJ TYLKO U ELEKTRYKA DOSTAŁEM TAKIE KĄKRETNE KABLE . I NIE ZAPOMNIJ DODAĆ BESPIECZNIKA NA OBWÓD



romanop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 18, 2005 11:31
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: romanop » ndz lip 24, 2005 08:22

Próbowalem z tym minusem - nie pomoglo dalej trzeszczy :crazy: W takim razie ciagne i minus i plus odzielnymi przewodami :otepienie: Dam znac o efektach ale troche pózniej bo chwilowo nie mam wozu.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz lip 24, 2005 10:57

Pamiętaj, że kable też powinny być dobrej jakości (z miedzi OFC). Ale może zdarzyć się tak, że i to nie pomoże, bo markowe radia mają jakieś filtry na zasilaniu, a te tani radyjka po prostu tego nie mają, bo są robione po najtańszych kosztach...



Awatar użytkownika
JASKÓŁ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 21, 2005 20:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Re: Zaklócenia Golfie III

Post autor: JASKÓŁ » ndz lip 24, 2005 13:39

romanop pisze:W moim Golfie zamontowane jest radio które nie jest markowe ale nieźle gra . Problem polega na tym że po zapaleniu silnika w głośnikach strasznie trzeszczy. Myśle że to coś od zapłonu zakłóca bo częstotliwość trzeszczenia wzrasta w z chwilą zwiększania obrotów silnika. Nie wiem czy to wina radia(myśle że nie) czy brak jakiegoś filtra-może przy zapłonie :crazy: :crazy: :crazy:
a te filtry to kicz szkoda mi tylko tej kasy filtr na przewody do alternatora na przewody z radia na wet do wzmacniacza kupywałem bo koleś twierdził ze te starsze typy mają słabe filtry wbudowane w desperacji wymieniłem szczotki w alternato... i nic . a i pamientaj o dobrych kablach grubszych dobrze ekranowanych mi takie pomogły .powodzenia :okej:



romanop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 18, 2005 11:31
Lokalizacja: Łowicz

Re: Zaklócenia Golfie III

Post autor: romanop » sob sie 20, 2005 18:01

a te filtry to kicz szkoda mi tylko tej kasy filtr na przewody do alternatora na przewody z radia na wet do wzmacniacza kupywałem bo koleś twierdził ze te starsze typy mają słabe filtry wbudowane w desperacji wymieniłem szczotki w alternato... i nic . a i pamientaj o dobrych kablach grubszych dobrze ekranowanych mi takie pomogły .powodzenia :okej:[/quote]
Poszedlem do sklepu z elektronika i poprosilem o dobre przewody ale sprzedawca polecil mi jednak filtr do zasilania i sie skusilem(cena 12 zl) i pomoglo, jest teraz super :) :) :)
Filtr na obciazenie 5A, im wieksza moc glosników tym amery powinny byc wyzsze
Czyli filtry tez pomagaja ale chyba zalezy to od jakosci
dzieki za porady
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości