Kilka pytań do specjalistów;-)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Brzoza Krk
Turbo Inside
Turbo Inside
Posty: 119
Rejestracja: śr lut 16, 2005 15:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kilka pytań do specjalistów;-)

Post autor: Brzoza Krk » pt lip 22, 2005 14:17

Witam Wszystkich...
Wziałem sie wkońcu za audio w moim mk2. Zakupiłem panele z mdfu ze stronki www.powe.com.pl , wygłuszenia do drzwi w postaci mat polimerowych bitumicznych oraz głośniki Sinuslive SL 160. Chwilowo muszę to podpiąc pod SONY CdxR3000 I teraz kilka pytań...

1.Jakie kable do głośników mam kupić,czy wystarczą takie grube z giełdy na metry po 2zł za metr chyba:-)?

2.Jak podłączyć zwrotnice do tweterów?czy wystarczy wyjście od radia podpiąć pod INPUT,a kable od tweeterów pod OUTPUT z tweeterów?a dwa głośniki basowe pod 2 pozostałe wyjścia z radia?

3.Jakie kupić końcówki do kabli?

4.I wkońcu jak zamontować to wygłuszenie?Jakiś klej czy coś?i czy ciąć je na kawałki czy ładować w całości?Mam go dosyć dużo.

5.Gdzie schować w mk2 zwrotnice?

6.Gdzie zainstalowac twwetery najlepeij(może jakieś fotki ktoś ma?)


Lubię zawsze wszystko zrobić dobrze,żeby potem nie poprawiać stąd te pytania.Z góry dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu powyższych problemów...

PS Planuję w najbliższym czasie kupić skrzynkę basową i też mam kilka pytań:

Która lepsza aktywna czy zwykła ze wzmakiem? I czy dobrze myślę że to się podpina na chinchach do radia?I jak się potem steruje tym subwooferem z radia bo jest taka możliwość?


T o M

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pt lip 22, 2005 19:32

1. Kable moga byc niefirmowe, byleby dopasowane przekrojem do mocy wzmacniacza. Jezeli ma to grac pod radiem to chyba nie ma wiekszej roznicy.
2. Ogolnie dobry tok rozumowania, ale u mnie naprzyklad mam podlaczony tweeter i woofer na jednym kablu z radia
3. Rzecz gustu, wazne zeby wszystko bylo dokladnie polaczone :)
4. Maty bitumiczne sa samoprzylepne. Najlepiej jakbys zaopatrzyl sie w jakas tania opalarke. Maty po podrzaniu stają sie plastyczne. Mozesz ciac na kawalki i zatykac wszystkie otwory w drzwiach. Radze poszukac na forum i w internecie jest tego duzo. Kup tez maly walek do malowania (do dociskania rozgrzanych mat)
5. Tu jest raczej duze pole do popisu. Pod deska, plastikami jest mase dobrych miejsc.
6. Ja mam zainstalowane w miejscu fabrycznych glosnikow 87mm w specjalnym koszyczku. Najlepiej jednak zeby byly skierowane w strone pasazerow wiec powinno sie je zamontowac w slupkach.

Co do subwoofera to chyba najlepszym rozwiązaniem jest skrzynia + wzmacniacz.


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Brzoza Krk
Turbo Inside
Turbo Inside
Posty: 119
Rejestracja: śr lut 16, 2005 15:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

zdjąłem tapicerkę i...

Post autor: Brzoza Krk » pt lip 22, 2005 20:02

w paru miejscach wydaje mi się że mam fabryczne wygłuszenie takimi grubymi matami są one przeklejone do drzwi dookoła na solidnym kleju,pozatym na wszytskim jest oryginalna folia...Czy nie dałoby sie tego wygłuszenia bezpośrednio na boczek przykleić?Bo jak mam to wszystko zrywać odrywać i tą folię ściągać to mi się wydaje że lipa będzie...


T o M

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » pt lip 22, 2005 21:47

Folia odrazu do smietnika. wszytko trzeba zerwać, oczyścić oleić matami. Wewnątrz i z zewnątrz drzwi.



Brzoza Krk
Turbo Inside
Turbo Inside
Posty: 119
Rejestracja: śr lut 16, 2005 15:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

no tak ale....

Post autor: Brzoza Krk » pt lip 22, 2005 22:02

czy nie będzie mi się lało na boczek bo to już nie będzie to co oryginał i dlaczego nie można naklejać wytłumienia na boczek skoro ten i tak będzie przykręcony do drzwi i będzie ściśle przylegał po zakręceniu wszystkich śrub bo i tak zwiększy się jego grubość...Nie mam racji??


T o M

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt lip 22, 2005 22:16

MOżna wygłusdzać boczek to raz, a dwa to przeczytaj ten temat, tam jest pokazane wygłuszanie drzwi w mk3, ty postąp analogicznie w swoim mk2. Oczywiście nie musisz wszystkiego robić tak samo i niektóre rzeczy pominąć lub czymś zastąpić.
link: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787&start=15



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań do specjalistów;-)

Post autor: TUTENHAMON » pt lip 22, 2005 22:59

Brzoza Krk pisze:Witam Wszystkich...
Wziałem sie wkońcu za audio w moim mk2. Zakupiłem panele z mdfu ze stronki www.powe.com.pl , wygłuszenia do drzwi w postaci mat polimerowych bitumicznych oraz głośniki Sinuslive SL 160. Chwilowo muszę to podpiąc pod SONY CdxR3000 I teraz kilka pytań...

1.Jakie kable do głośników mam kupić,czy wystarczą takie grube z giełdy na metry po 2zł za metr chyba:-)?

2.Jak podłączyć zwrotnice do tweterów?czy wystarczy wyjście od radia podpiąć pod INPUT,a kable od tweeterów pod OUTPUT z tweeterów?a dwa głośniki basowe pod 2 pozostałe wyjścia z radia?

3.Jakie kupić końcówki do kabli?

4.I wkońcu jak zamontować to wygłuszenie?Jakiś klej czy coś?i czy ciąć je na kawałki czy ładować w całości?Mam go dosyć dużo.

5.Gdzie schować w mk2 zwrotnice?

6.Gdzie zainstalowac twwetery najlepeij(może jakieś fotki ktoś ma?)


Lubię zawsze wszystko zrobić dobrze,żeby potem nie poprawiać stąd te pytania.Z góry dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu powyższych problemów...

PS Planuję w najbliższym czasie kupić skrzynkę basową i też mam kilka pytań:

Która lepsza aktywna czy zwykła ze wzmakiem? I czy dobrze myślę że to się podpina na chinchach do radia?I jak się potem steruje tym subwooferem z radia bo jest taka możliwość?
Ad 1. Kabelki do basu 2,5 mm2 do soprany 1,5 mm2 zwykłe miedziaki beztlenowe takie po 2-3 zł ci wystarczą.
Ad 2. POdłaczenie kwestia gustu jesli skorzystasz z radia proponuje na przód tweeter a na tylne wyjścia basy.
Ad 3. Końcówki do kabli dopasowujesz na przekrój kabla rodzaj zależy od ciebie (miedż mosiądz, srebro złoto - kwestia kasy)
Ad 4. Wygłuszenie autka masz w FAQ.
Ad 5. Zwrotnice schowasz tam gdzie ci będą pasować w tym zestawią są naprawde malutkie i nie ma problemu ze znalezieniem miejsca.
Ad 6. Tweetery najpier przymocuj sobie na taśmie dwustrona na słupkach i szukaj najlepszego miejsca sam. Każdy tweeter gra inaczej w róznych warunkach.

Skrzynie ma być bez wzmacniacza do niej wzmacniacz oddżielnie sygnał z radia idzie po przez czincz syeujesz albo radiam w zależności czy jest wyposażone w filtry albo wzmacniaczem.


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 70 gości