Podłaczene zestawu pod wzmacniacz.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Podłaczene zestawu pod wzmacniacz.

Post autor: matti_vw » pt gru 14, 2007 21:26

Mam pytanko dotyczące podłączenia głośników i wzmacniacza.
Mam na przodzie głośniki Helix dark blue 62.1 do tego wygłuszone drzwi i dystanse z mdf. Na razie głośniki idą pod samym radiem, ale nie dawno w padł w moje ręce wzmacniacz blaupunkt GTA480 i chciałbym go dołączyć do mojego zestawu.
Mam pytanie czy głośniki dadzą rade pod tym wzmakiem (on ma jakieś 4x45W) i czy bedzie lepiej grało ?
Mam jeszcze jedno, w zasadzie dwa pytania:
Zestaw helixów jest podpięty przez seryjna zwrotnice i nie wiem czy ten wzmacniacz podpiąć do zwrotnicy, czy bezpośrednio z pominięciem zwrotnicy do głośnika i wyregulować częstotliwość na wzmaku? Chodzi o to że mam kable 2X2.5 i nie wiem czy dobrym sposobem jest zwężanie go seryjną zwrotnicą.
A drugie pytanie, to gdzie w mk3 jest jakiś otwór w ściance pomiędzy silnikiem a kabina zeby kable zasilania przeprowadzić?
Ostatnio zmieniony pt gru 14, 2007 21:28 przez matti_vw, łącznie zmieniany 2 razy.



Bazz81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt mar 14, 2006 22:38
Lokalizacja: Gda
Kontakt:

Post autor: Bazz81 » pt gru 14, 2007 21:36

matti_vw pisze:otwór w ściance pomiędzy silnikiem a kabina zeby kable zasilania przeprowadzić?
tai otwor masz nad pedalem sprzegla ... nie powiem zeby latwo sie bylo do niego dostac no ale jest ...

aha ja kable przepychalem od kabiny do silnika i jakos w miare poszlo ;)



Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » pt gru 14, 2007 22:41

Nie wiem co Ty kombinujesz. Jasne, ze kable do wzmaka mają iść ze zwrotnicy. Zwrotnica jest po to, żeby odpowiednio rozdzielić (odfiltrować) sygnał między soprany (tweetery) a midbasy. Jak przeprowadzić kabelki znajdziesz pięknie pod linkiem

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=105534

Myślę, że dalej będzie łatwo

Pozdr



Awatar użytkownika
workinger
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 18:42
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Post autor: workinger » sob gru 15, 2007 01:05

matti_vw, NO i nawet pod takim wzmakiem zagraja o niebo lepiej niz pod samym radiem jak dasz rade zrob po mostek z 4/2 i masz po 90 na strone .......


[size=167][b]NOWE FOTKI[/b][/size]
[b][url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1402921#1402921[/url][/b]
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/608dc8621ade775d.html][img]http://images22.fotosik.pl/190/608dc8621ade775dmed.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » sob gru 15, 2007 07:55

workinger pisze:NO i nawet pod takim wzmakiem zagraja o niebo lepiej niz pod samym radiem jak dasz rade zrob po mostek z 4/2 i masz po 90 na strone .......
No mostek mogę zrobić ale nie wiem czy nie potargam helixów jak im zapodam po 90W?



Apropo tych zwrotnic, to rozumiem ze musze to zrobić tak:
Kable głośnikowe ciągne od wzmacniacza do zwrotnicy a ze zwrotnicy do głośnika w drzwiach? Czyli gwizdek wysokotonowy tez bedzie zasilany ze wzmacniacza?
Ostatnio zmieniony sob gru 15, 2007 08:07 przez matti_vw, łącznie zmieniany 2 razy.



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » sob gru 15, 2007 08:17

Nic się nie stanie , we wzmaku GAIN ustawisz w okolicy ~1/3 skali... jak się robi wysterowanie wzmaka >było<.

TAK , tak się podłącza zwroty.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości