Subwoofer

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

wiosenka0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 04, 2007 15:52
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Subwoofer

Post autor: wiosenka0 » wt gru 04, 2007 23:31

Witam.. jako laik w dziedzinie nagłośnienia mam pytanie za które przepraszam jeśli jest durne.
Miałem skrzynię basową w bagażniku (Gofer III Cabrio). Niedawno życie (czyt. ceny paliwa) zmusiło mnie do zagazowania autka, butla w kole podniosła mi podłogę bagażnika ci ze zgrzytem w zębach zauważyłem gdy chciałem wcisnąć w domu na nowo a tu ni chu chu. Próbowałem coś znaleźć w postach ale akurat w temacie który mnie trapi nic nie wyszukałem. Więc pytanie 1: Wiem już że każda skrzynia jest dopasowywana "obiętościowo" do głośnika. Jeśli ją przytnę pod nowy wymiar bagażnika to utracę drastycznie na jakości brzmienia?.
Pytanie 2: Wpadłem chyba na durny pomysł ale co mi tam, spytam: Jeśli zakupię sam subwoofer i nie zabuduję go w skrzyni, tylko goły umocuję do tylnej ściany bagażnika zaraz za kanapą (membraną do oparcia kanapy) dając przy tym np 10 cm. "dystanse" - czy to w jakiś sposób załatwi doraźnie sprawę? Ból polega na tym że mam do dyspozycji jedynie 29 cm wysokości w głębi bagażnika. Poza tym wiadomo jak małą pojemność ma on sam w sobie.
Jeśli było już gdzieś podobne zapytanie to sorki ale nie znalazłem.


Z VW jak z kobietami - nie ma brzydkich - są tylko zaniedbane

VW Club Polska - Region Północny #800
VW Mania '05 '06 '07 '08 '09 '10

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Re: Subwoofer

Post autor: Łuki » wt gru 04, 2007 23:45

wiosenka0 pisze: Wiem już że każda skrzynia jest dopasowywana "obiętościowo" do głośnika. Jeśli ją przytnę pod nowy wymiar bagażnika to utracę drastycznie na jakości brzmienia?
czy drastycznie, to nie wiadomo, trzeba by było wyliczyć. Wbić dane głośnika i litraż - wtedy zobaczyć jak sie będzie układała charakterystyka
wiosenka0 pisze: Pytanie 2: Wpadłem chyba na durny pomysł ale co mi tam, spytam: Jeśli zakupię sam subwoofer i nie zabuduję go w skrzyni, tylko goły umocuję do tylnej ściany bagażnika zaraz za kanapą (membraną do oparcia kanapy) dając przy tym np 10 cm. "dystanse" - czy to w jakiś sposób załatwi doraźnie sprawę?
pytanie nie takie głupie, ale... są głośniki free air i zasadniczo mógłbyś taki zamontować, ale gra to słabo...
wiosenka0 pisze: Ból polega na tym że mam do dyspozycji jedynie 29 cm wysokości w głębi bagażnika. Poza tym wiadomo jak małą pojemność ma on sam w sobie.
Jeśli było już gdzieś podobne zapytanie to sorki ale nie znalazłem.
czy ja wiem czy to ból ? są głośniki, które radzą sobie doskonale w skrzyniach o małej objętości, więc nie jest tak źle. Wszystko zależne od kasy. Jaki masz wzmacniacz ? ile kasy masz na taki głosnik ?



wiosenka0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 04, 2007 15:52
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: wiosenka0 » śr gru 05, 2007 00:38

Wzmacniacz to Blue Devil 200W, kasy chcę przeznaczyć niewiele więcej ponad 250 za subwoofer.


Z VW jak z kobietami - nie ma brzydkich - są tylko zaniedbane

VW Club Polska - Region Północny #800
VW Mania '05 '06 '07 '08 '09 '10

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » śr gru 05, 2007 08:34




wiosenka0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sie 04, 2007 15:52
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: wiosenka0 » śr gru 05, 2007 21:22

dzięki... poczytałem troszkę na ten temat i chyba mi przeszło.. znalazłem na forum trochę tematów poruszających moje pytanie, nawet nie wiedziałem że to się nazywa "free air" ;) zastanowię się poważniej nad skrzynią pod wymiar i dopasowaniem pod to suba... :pub:


Z VW jak z kobietami - nie ma brzydkich - są tylko zaniedbane

VW Club Polska - Region Północny #800
VW Mania '05 '06 '07 '08 '09 '10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości