tylne głośniki w 3-drzwiowym Golfie??;p

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

Post autor: supr3me » wt gru 04, 2007 00:00

nie rozumiem czemu duzo osob twierdzi ze wstawiajac glosniki na tył zniszcze sobie auto, przeciez nic nie zniszcze, to ze wytne dziury w tapicerce nie oznacza tego ze po przykreceniu glosnikow nadal bedzie widac pociętą tapicerke! do tego doszly by maskownice i praktycznie nie bedzie nawet widac az tak bardzo ze cos tam jest ... przede wszystkim jesli juz sie w ogole za to wezme to napewno nie odwale fuszerki tylko zrobie to porzadnie...

kiedys w innym aucie wstawialem glosniki szerokopasmowe pioneera i bardzo ladnie to gralo i tu chyba zrobie tak samo, tony wysokie zawdzieczam gwizdkom sprzodu auta a bass mam z subwoofera i wzmacniacza Magnat tak ze dodanie srednich tonow tylko wzbogaci pelnie dzwieku :)


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
frytura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 14, 2007 20:04
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: frytura » wt gru 04, 2007 02:25

łooł nie wiedziałam, że aż tak można się zastanawiać nad wierceniem dziur w tylnej desce:P ja tam po prostu dałam do zamontowana i z tyłu mam głośniki... Magnat:P ogólnie nie narzekam, były niedrogie a są rewelacyjne no i głośne, chociaż "głośne" to pojęcie względne:P pasażerowie bynajmniej nie narzekają... a basy cóż... na razie jestem w trakcie tworzenia tuby basowej - zobaczymy jaki będzie efekt końcowy.

Swoją drogą nie sądziłam, że można aż tak "dopieszczać" wszystko pod każdym względem - myślę, że dla przeciętnej Zosi, Kasi albo Janka, nie będzie zbytnio różnicy w odbiorze dźwięku czy to była przewaga niskich, wysokich czy średnich... na takie "techniczne" szczegóły zwracają uwagę raczej maniacy... no chyba, że dźwięk jest tak kiepski, że nie da rady tego słuchać:P


1 metr to droga jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299792458 sek.

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt gru 04, 2007 22:24

frytura pisze:są rewelacyjne
frytura pisze:tuby basowej
:rotfl:



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » wt gru 04, 2007 23:21

goofi wybacz jej tą zniewagę od niedawna na forum więc na razie mało wie i pewnie nigdy w życiu nie słyszała dobrego sprzętu dlatego wydaje się jej że gra to dobrze.
Głośniki i półka to pomyłka ale combo głośniki półka i tuba to już przegięcie.
Twój samochód i robisz co chcesz z nim ale nie pisz że coś gra ładnie skoro to po prostu niemożliwe.
Musiała byś posłuchać muzyki którą lubisz i dobrze znasz w samochodzie z dobrym nagłośnieniem zmieniła byś zdanie.

[ Dodano: 04 Gru 2007 22:25 ]
PS.
Tu sami maniacy w końcu to pod forum CA a że zosi nie przeszkadza taki dźwięk to już ok ale janek i kasia to powinni się wstydzić :green_fuck:


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
frytura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 14, 2007 20:04
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: frytura » śr gru 05, 2007 02:08

ok sorry:P może pomyliłam półkę z półką:P użyłam niefachowego słownictwa wśród fachowców - prosze wybaczyć (nie miałam na myśli bynajmniej półki z płytami, gdyż osobiście uważam, że bagażnik można wykorzystać, do bardziej pożytecznych rzeczy... :grin: ) jakbyście czytali post dokładnie to zobaczylibyście, że tuba jest w trakcie tworzenia, co oznacza, że jeszcze jej nie ma, a głośniki "moim zdaniem" są "rewelacyjne" (może zbyt szumnego słowa użyłam hehehe) oczywiście nie muszą wszyscy się z tym zgadzać, ale chyba od tego jest forum, żeby się wypowiadać prawda?:P chyba, że to temat zamknięty:P

fakt, że są sami maniacy to się domyślam, ale jeśli osoba kilka postów wcześniej mówi o tym, by "pasażerom" się podobało... w mojej (podkreślam MOJEJ :P ) ocenie pasażer nie równa się maniak, chociaż nie wyklucza, że może nim być:P

ot tyle moich wyjaśnień co do np. pana Goofi, który może przeraził się tym, że jakaś dziewczyna odezwała się w temacie głośników i to jeszcze nowa na forum (no jak tak można :helm: ) sorry, że nie jestem alfą i omegą, ale powiedzieć co nieco chyba też mogę:P z pozdrowieniami znad morza :green_fuck:


1 metr to droga jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299792458 sek.

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw gru 06, 2007 00:47

ditomek pisze:@kubus20 wiem, że pod względem ilości głosników w samochodzie masz poglądy "konserwatywne".
Ja także uwazam ze stereo to 2 głośniki (ewentualnie z subem)
chciałbym jednak abyś skądinąd słuszną teorię skonfrontował z realną instalacja taka jak moja.
Spox ditomek, kazdy może mieć inną opinię.
Ale uwierz mi, że moje poglądy nie są konserwatywne. Sam również często eksperymentuję, żeby sprawdzić np. czy naprawdę nie ma sensu montować głośników z tyłu, lub czy monta lepszych jakościowo kabli sygnałowych może poprawić dźwięk.

Ale co do głośników z tyłu, to mi to po prostu nie gra i tyle.
Mam dosyć dużo ludzi w firmie, którzy nie chcą się zgodzić na sam przód i ile razy bym systemu a przodzie i tyle nie ustawiał, to nigy nie mogę tego wystroić tak, żeby było lepeij niż na samym przodzie.
Robi mi się bałagan i tyle, bo gitarzysta, który grał mi lekko z prawej strony nagle gra mi niewiadomo gdzie...

Można oczywiście próbować zrobi tak, żeby tył zagrał tylko bardziej niskimi tonami, ale od razu nasuwa się pytanie po co :?:
System który wożymy na tył najczęściej kosztuje tyle samo, co system przedni czyli załóżmy ok. 350zł minimum, a za te pieniądze naprawdę można mieć suba :!:
Więc dla mnie wybór jest prosty...

Nie da się zrobić ze stereo dźwięku przestrzennego, więc po prostu tego nie róbmy.
Tyle.

Pisałem ja. Konserwatywny typ :grin: :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości