Rada w sprawie Radyjka JVC

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz lis 18, 2007 15:41

interno pisze:Podejrzewam ze radio nie daje rady
Jakie firmy radio ,to nie ma znaczenia ,bo każde ,powtarzam każde radio nie nadaje się do podłączania głośników i słuchania "z przyjemnością" muzyki ........no chyba ,że słuchasz komunikatów drogowych w radiu ,to wtedy końcówka mocy w radiu zda egzamin .



Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » ndz lis 18, 2007 17:33

powalla pisze:Jakie firmy radio ,to nie ma znaczenia ,bo każde ,powtarzam każde radio nie nadaje się do podłączania głośników i słuchania "z przyjemnością" muzyki ........no chyba ,że słuchasz komunikatów drogowych w radiu ,to wtedy końcówka mocy w radiu zda egzamin .
Słyszałem ze Pioneery nie sa zbyt dobre i nie warto ich wogole kupowac.Ponoc tylko Alpine, a powiem szczerze ze ten Pioneer 7900USB bardzo mi sie podoba. Z czasem bedzie tak ze dojdzie tuba i wzmacniacz obsługujący tube, ale głosniki w drzwiach (2 mitbasowe, 2 szerokie pasma i dwa tweetery na zwrotnicach) chyba beda chodzic na radiu tylko. Doradzcie mi prosze czy to radio Pionera pociagnie ten zestaw i czy jakosc dzwieku (to harczenie) zniknie.


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz lis 18, 2007 18:01

interno pisze: Doradzcie mi prosze czy to radio Pionera pociagnie ten zestaw i czy jakosc dzwieku (to harczenie) zniknie.
Jak dasz glośniej ,to każde radio bedzie wprowadzać zniekształcenia THD ,które najprościej można nazwać charczeniem. Nie ma znaczenia,czy radio to Pioneer ,JVC,LG,Clarion ,czy też Kenwood .

PS: Kenwood ma 3x mniejsze znieksztacenia THD przy tym samej mocy (ok 20w rms)



Awatar użytkownika
Gluters
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt mar 27, 2007 23:31
Lokalizacja: PZL Zakrzewo Złotów
Kontakt:

Post autor: Gluters » wt lis 27, 2007 18:26

THD można ograniczyć poprzez grubszy kabel zasilający do radia, pociągnięty bezpośr. od aumulatora (jak do wzmacniacza) i grubsze kable od radia do głośnika.
Zawsze lepiej, ale..................
radio nie nadaje się do podłączania głośników


[img]http://images47.fotosik.pl/309/a704d3a87033e392.jpg[/img]
GULF
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... &start=195

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lis 27, 2007 18:45

Gluters pisze:THD można ograniczyć poprzez grubszy kabel zasilający do radia, pociągnięty bezpośr. od aumulatora
No proszę całe życie człowiek się czegoś uczy :-)


PS: Ty tak serio myślisz,czy tylko tak dla jaj napisałeś?



Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » śr lis 28, 2007 13:36

Nie znam sie na tym tak dobrze jak wy, dlatego moje pytanie moze okazac sie dla was głupie meczace czy tez retoryczne.
Słyszalem ze Alpine to (nie chce robic reklamy) najlepsza firma jesli chodzi o radia do samochodów, dlatego zastanawiam sie czy lepiej jest dopłacic i wziasc Alpina czy zostac przy Pionierze albo zupelnie cos innego wziasc.
Nie wiem tez gdzie moge sie dowiedziec jakie sa charakterystyki danego radia tzn THD na poziomie 1% przy jakiej mocy jest.Ciezko jest gdzies znalezc testy a ludzie na allegro czy nawet w sklepach tego nie wiedza. I czy moze ktos podac jakies konkretne modele radyjek które w cenie okolo 1000zl sa warte tej ceny. szukam czegos z blutu USB lub AUXem, panel winda,oczywiscie MP3 i duzym wyswietlaczem (najlepiej BioLite). Muzyka jakiej słucham to najczesciej jakies techno, Rap Dance itd (potoczne łubu dubu).
Z góry za wszystko dziekuje.


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » śr lis 28, 2007 14:07

No najlepsza to ta firma nie jest, jest przeciez jeszcze Becker, ktore wedlug mnie sa nieco lepsze, no nie wspomne nawet o Nakamichi



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr lis 28, 2007 15:20

Gluters pisze:THD można ograniczyć poprzez grubszy kabel zasilający do radia,
:helm: :helm: :helm: zgłaszam to jako hasło roku :bigok: ...

Nawet najbardziej wypasione radia nie mają dobrych końcówek mocy i bez wzmaka się nie obejdzie jeśli chcesz czegoś więcej... Nie wierzysz - posłuchaj dobrze zrobionych aut a potem pokaż choć jedno bez wzmaka... Co tu dużo kombinować :bajer: ...



Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lis 28, 2007 17:52

interno pisze:Słyszalem ze Alpine to (nie chce robic reklamy) najlepsza firma jesli chodzi o radia do samochodów
Prawie dobrze ,z tym ,że te dobre ,to już zrobiła ,a teraz się "kłania ekonomii" i wypuszcza co rok ,to gorsze klocki .........ach mieć taką 7909....może nawet jeszcze "J".
interno pisze: Muzyka jakiej słucham to najczesciej jakies techno, Rap Dance itd (potoczne łubu dubu).

Na takiej elektronicznej muzie nie słychać niedoskonałości braku sceny,przestrzeni ,czy też "oddechu pianisty" ,więc poszukaj radia ,które ci się podoba wizualnie i ma to wyposażenie ,na którym Ci zależy (usb,winda ...).Za 1kzł ,nie ma żadnych bubli ,więc nie martw się o jakość wykonania itd., a brzmieniem się nie przejmuj ,w tej klasie róznice są nieodczuwalne na średniej klasie głośnikach ...........nie wspominając o muzie jaką słuchasz .

PS: z takimi wymaganiami wyposażenia ,to tylko JVC się łapie w tej cenie



Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » śr lis 28, 2007 19:36

PS: z takimi wymaganiami wyposażenia ,to tylko JVC się łapie w tej cenie
A np Pioneer 7900USB (okolo950zł), Alpine 9885R (dla mnie za 1070zł- chyba ze ktos załatwi taniej). Te radia maja to co bym chcial tylko ze do pioneera trzeba bluta dokupic a do Alpiny pilota. ach zawsze cos...


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lis 28, 2007 19:53

interno pisze:Te radia maja to co bym chcial tylko ze do pioneera trzeba bluta dokupic a do Alpiny pilota. ach zawsze cos...
No i przez to napisałem ,że łapie się tylko JVC KD-BT1 ......chociaż nie wiem co z wyświetlaczem ,bo Ty chciałeś jakiś hipercośtam :-)



Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » śr lis 28, 2007 20:00

BioLite
Taki ma Alpina ta co ja napisalem, a chodzi w tym oto ze duzo lepiej wygladaja napisy na nim i drobne animacje, nie meczy tak wzroku i słonce nie oslepia ekranu


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

wojciul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 08, 2007 23:30
Lokalizacja: JG

Post autor: wojciul » czw lis 29, 2007 12:54

Do lekkiej muzyki mogę polecić JVC EXAD-1... mam teraz takiego, ale idzie do nowego właściciela za 1k pln...
Jeśli chodzi o Alpine, to prawda że kiedyś miała lepsze radia... jak inni producenci... nadal wg mnie jest w czołówce... Ja teraz będę kupował 9855R i polecam to radyjko... Używane do 1k można kupić... 1100 full komplet...
Co do napędania głośników, to juz nigdy radiem... Mam wzmaka Sony XM-6020... brak filtrów, regulacji, itp... Za to made in Japan... Za 200 można kupić w dobrym stanie... a jakość... Mi napędza PowerBassy C6-L... Miodzio... Lepiej te dwie stówki wydać na taki wzmak... i radzę patrzeć za starymi komponentami... są lepsze jakościowo, a moc się przeważnie nie liczy...
No i oczywiście lepiej mniej wydać na radio, a kaskę zainwestować w wygłuszenie drzwi (golf mk3 3d 180zł taśma dekarska i dwa dni roboty), porządne kabelki (Dietz 35mm^2 200zł na allegro od kolesia z Niemiec), no i głośniki odseparowane + jakiś subik do dopełnienia pasma... W moim przypadku 2,5kzł starczyło na wszystko... Jeśli się nadaży okazja, to spróbuje sił w jakimś Amator Class...



Awatar użytkownika
sroger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: sob lis 24, 2007 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sroger » ndz gru 09, 2007 03:10

Do Pioneer 7900USB trzeba dokupic bluta za jakies 400zł.
Alpine 9885R drogi i nie ma bluta i pilota.

Ja znalazłem radyjka z blutem, usb, mianowicie Pioneer DEH-P 65BT oraz JVC KD-BT1 USB .
Wygladają ladnie i maja niezłe funkcje a cena ich to od 820 do 900zł.

Zastanawiam się na kupnem Pionner'a.


2011-2013 Golf III 1.8 90KM ABS 1992r.
2013-2015 Golf III 1.9 TDI 90KM 1994r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 100 gości