CLARION 158/159 prosze o opinie?!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
sito
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 08, 2007 00:32
Lokalizacja: Czersk
Kontakt:

CLARION 158/159 prosze o opinie?!

Post autor: sito » wt lis 13, 2007 20:51

Jak w temacie... Co sądzicie o tym radyjku CLARION z serii 158/159.

zamierzam kupic uzywane bo narazie nie mam kasy... potem bedzie wzmak i cala instalacja w samochodzie (kolejnym :D)

ale narazie prosze o Wasze opinie jezeli mieliscie stycznosć z tym radiem...

(chciałbym uprzedzić zbędne posty, mówiące o tym by kupic leprzy sprzet za duzo większa kase. prosze o obiektywne odpowiedzi do tego co napisalem.)
Ewentualnie prosze o jakieś inne propozycje... zalezy mi na jakosci a nie na "bajerach"


Obrazek sitoboss to moje pierwsze imie xD

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lis 13, 2007 21:33

To postawowy model sprzed kilku lat ,gra jak.......podstawowy model ,cudów w stylu Alpine 7903 nie oczekuj . Bajerów brak (nie zależy ci) ,brzmienie raczej ciepłe ,nic nie skrzeczy .To czy brać ,czy nie zależy od ceny , stanu napedu i lasera .

PS: to radio ma nasz kolega z forum i słuchałem go kilkukrotnie (odpowiem ,za niego ,bo teraz mu nie w głowie CA > na razie nie zamierza zmieniać ,czyli jest OK )



Awatar użytkownika
sito
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 08, 2007 00:32
Lokalizacja: Czersk
Kontakt:

Post autor: sito » wt lis 13, 2007 22:18

Dzieki bardzo za odpowiedz

Tytaj pokaze Ci radio nad którym sie zastanawiam:
http://moto.allegro.pl/item267162478_ra ... bacz_.html

Bądz jakis model 158R w cenie około 200zł

Myśle ze w tej cenie to bedzie dobry zakup. Zważywszy ze firma CLARION coś sobą reprezentuje ;)


Obrazek sitoboss to moje pierwsze imie xD

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt lis 13, 2007 23:29

Jeśli miałbym dać 200zł ,za kilku letnią używkę ,to stanąłbym na glowie i choćby spod ziemi wytrzasnął te 58zł (13,2 litra benzyny) i kupił np. http://moto.allegro.pl/item263245012_jv ... 4m_ss.html .Tu masz gwarancję 2 lata ,nawet MP3 i zagra podobnie jak ten Clarion .........zrobisz jak uważasz .

PS: te radia znajdziesz już od 240zł ale gwarantem jest wtedy jakiś "pan Kowalski" z internetu ,a nie JVC Polska



Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » śr lis 14, 2007 00:03

nio ni presdzaj powalla ..jvc 332 ma zgracjak clarion??!! w zyciu. kolego to zaley od ciebie, clariony od zawsze byly dobrymi radioodtwarzaczami ale pytanie czy warto ryzykowac zeby kupowac uzywke?? kto wie jak byl wczsniej uzytkowany?
ja na przyklad mialem klienta ktory chcac zgrac ksiazke telefoniczna do radyjka z zestawem glosnomowiacym wrzucil karte sim do napedu:) naprawde - fak faktem zrobil to po pijaku ale zrobil o taki przyklad uzytkowania radioodtwarzaczy

pozdrawiam
Tomek



Grzesku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 20:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Grzesku » śr lis 14, 2007 00:28

Pioneer Deh 2900 za 240 zł nówka, najlepszy wybór w tej cenie



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lis 14, 2007 16:34

Audiofil pisze:nio ni presdzaj powalla ..jvc 332 ma zgracjak clarion??!! w zyciu
Zobacz na model Clariona (158)>podstawowy sprzęt sprzed kilku (4?)lat (to nie 9175,9575 ,czy też nawet 960) . Porównanie mam na bierząco i mogę na 100% stwierdzić ,że ten JVC zagra podobnie (nie napisałem lepiej) .....nie wspominając o gwarancji.
Grzesku pisze:Pioneer Deh 2900 za 240 zł nówka, najlepszy wybór w tej cenie
Baaardzo dyskusyjna sprawa >wolałbym już tego Clariona :-) ,bo gra naturalniej.



Awatar użytkownika
sito
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 08, 2007 00:32
Lokalizacja: Czersk
Kontakt:

Post autor: sito » śr lis 14, 2007 18:59

Dzisiaj bylem u znajomego co ma sklep ze sprzetem audio i zaproponowal mi:
Pioneer DEH-2800MP za 200zl (tylko ze panel jak by nie bylo nosi ślady użytkowania)
Co myślicie o samym radyjku?


Obrazek sitoboss to moje pierwsze imie xD

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr lis 14, 2007 19:29

Gra jakby miał na stałe włączony loudnes .Dużo góry i dołu ,a malo średnicy ......jakiej średnicy ,to radio ją maskuje i wydaje się ,że jej nie ma wcale :-) . Niezaprzeczalną zaletą jest "długowieczność" i brak awarii ,co dobrze świadczy o podzespołach użytych w produkcji. Napisałeś ,że zależy ci na "jakości" ale nie dodałeś czy chodzi ci o jakość brzmienia,czy jakość wykonania ? Jeśli o jakość brzmienia ,to podaruj sobie tego "prawie podstawowego" Pioneera ,bo nadaje się tylko do słuchania muzyki elektronicznej ,która jest robiona na syntezatorach i efektach cyfrowych >techno itp. . Muzyka jazzowa, coś ambitniejszego brzmi tragicznie ,bo średnica "kuleje" . Taki przekaz muzyki może się podobać młodym ludziom (i nie tylko)słuchającym właśnie nowoczesne gatunki muzyki ........nie wiem czego słuchasz więc może najlepiej podłącz to radio i ........posłuchaj sam.



Audiofil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:13
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Audiofil » śr lis 14, 2007 21:43

zgadzam sie z kazdym zdanie kolego powalla , swietne ujete !!:)



Awatar użytkownika
sito
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 08, 2007 00:32
Lokalizacja: Czersk
Kontakt:

Post autor: sito » śr lis 14, 2007 23:40

No raczej samo techno mi w samochodzie nie odpowiada, jesli mowa o rodzaju muzyki.
W aucie bardziej "czarne brzmienia" no i moze troche rock'a... wiec jesli na tym radyjku znika mi pasmo średnie to sie utwierdzam w tym by go nie brać (bo od poczotku nie jestem przekonany do tego radia)

Skłaniam sie ku radiu CLARION o którym mówiłem wcześniej... Ale moze powiedzcie cos wiecej o jakości dzwieku jaki ma ten model, ewentualnych awariach itp.? Czy bedze to dobry wybór..?

powalla jeśli chodzi o "jakość" to raczej odnośnie dźwięku. Z tym że to jak wyglada tez sie dla mnie liczy... Ale to jak ma grać przede wszystkim!


Obrazek sitoboss to moje pierwsze imie xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 81 gości