Czy kondensator się nie spalił?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Czy kondensator się nie spalił?

Post autor: Eterboj » ndz lis 04, 2007 19:26

Witam.
Dzisiaj podczas odkręcania wzmacniacza i odłączania kabli przez przypadek kabel plusowy i minusowy (idące od kondensatora) sie złączyły i wyglądało to na duże spięcie. Myślałem, że się spalił kondensator bo podłączyłem wzmacniacz i w ogóle prąd nie dochodził, no to dałem sobie spokój i odłączyłem wzmacniacz, zaniosłem do domu. Chwile potem przypomniało mi się, że na kablu przecież koło aku jest bezpiecznik. Zobaczyłem i bezpiecznik jest spalony.

I teraz pytanie. Czy kondensator działa czy się spalił?
Pozdrawiam



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » ndz lis 04, 2007 21:03

Raz czytałem ze komuś wypaliło dziurę w MDF-e po takiej "zabawie", raczej jest ok trza sprawdzić.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » ndz lis 04, 2007 21:42

Wyglądało to na prawdę nieciekawie:) ogromna iskra i pupa:) myślałem, że już spaliło wszystko w samochodzie, ale odpaliłem samochód i ok wszystko. Potem sobie dopiero po wszystkim przypomniałem o tym bezpieczniku na kablu.
Jutro wysyłam wzmacniacz na gwarancję, jak przyjdzie nowy to to będzie chwila prawdy heh:)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz lis 04, 2007 23:15

Dlaczego wogóle przy jakichkolwiek pracach przy wzmacniaczu nie rozepniesz kablaplusowego na bezpieczniku na przykład :?:
Zmień bezpiecznik i może wszystko będzie wporzo z kondziem.



Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » ndz lis 04, 2007 23:26

Napisz jaki masz model kondensatora. Jesli jest markowy to na pewno ma zabezpieczenie i przy zlym podlaczeniu po prostu sie wylacza. Nie martw sie na zapas ;)
Pozdro 4 all :)


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » ndz lis 04, 2007 23:50

Kubus20 pisze:Dlaczego wogóle przy jakichkolwiek pracach przy wzmacniaczu nie rozepniesz kablaplusowego na bezpieczniku na przykład :?:
Zmień bezpiecznik i może wszystko będzie wporzo z kondziem.
Człowiek uczy się na błędach. Nie pomyślałem o tym totalnie.

Kondensator Alpharda 2F
Ostatnio zmieniony ndz lis 04, 2007 23:51 przez Eterboj, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mirekmiro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mirekmiro » pn lis 05, 2007 11:28

wydaje mi sie ze sie nie spalil,samo zwarcie nie powino zaszkodzic



Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » czw lis 08, 2007 14:24

Nie powinien. Odłącz go od zasilania i sprawdź czy nie ma 'przejścia' między 'nożkami' .

Jak nie masz miernika to + bateryjki pod jedną nogę, drugą nogę do żarówki , minus bateryjki do żarówki tak by powinna działać(chyba każdy wie jak należy żarówkę podłączyć: ) ) . Jak nie świeci to jest ok ;) (no chyba że masz żarówkę zwaloną, ale wtedy wystarczy sprawdzić samą żarówkę czy działa pod daną baterią).

Albo możesz sprawdzić czy się ładuje - bateryjkę podłącz do nóżek kondensatora, odczekaj trochę, odłącz baterię, podłącz żarówkę do nóg kondensatora. Powinna przynajmniej mrygnąć (dobrze by było by robić to baterią 'o wyższym napięciu' niż te 'wymagane' dla żarówki). Bardziej łopatologicznie nie potrafię.


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » czw lis 08, 2007 15:01

ok:) jeśli znajdę troche czasu i chęci to sprawdzę to:)
pozdrawiam i dzięki



DrWatson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 13:04
Lokalizacja: śląsk

Post autor: DrWatson » czw lis 08, 2007 19:51

Miałem identyczne zdarzenie z kondensatorem Hifonics. Nic się z nim nie stało. Nawet bezpiecznik na kablu mi się nie spalił. Wszytko gra tak jak grało.



Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » czw lis 08, 2007 21:59

DrWatson, no to trochę mnie uspokoiłeś:D

[ Dodano: 23 Lis 2007 21:01 ]
No to się spalił:) Nie rusza, nie daje znaku życia. Kupuje nowy. Dietza 1F będzie ok? Trzeba go ładować samemu czy sam się naładuje po podpięciu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości