zabudowa bagaznika w Pasku B3 Kombi

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

zabudowa bagaznika w Pasku B3 Kombi

Post autor: tursky » śr paź 31, 2007 13:53

sluchajcie kolega mnie prosil bym Was na forum spytal o porade. Chce zrobic skrzynie na dwa glosniki 30 cm, nie wiem nawet jakiej firmy. Chodzi o to, ze nie wie jaka opcje wybrac. Marzy mu sie by zrobic taka scianke od strony siedzen na calą szerokosc, tak ukosnie. I moje pytanie, co jest lepsze, osobna skrzynia czy ta zabudowa. Jak macie jakies ciekawe pomysly to zapodajcie, bede bardzo wdzieczny, czekam na profesjonalna odpowiedz, w koncu trafilem na specjalistow w tej dziedzinie. Pozdrawiam!



robgr85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 01:16
Lokalizacja: 3mia100
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika w Pasku B3 Kombi

Post autor: robgr85 » śr paź 31, 2007 14:13

tursky pisze:sluchajcie kolega mnie prosil bym Was na forum spytal o porade. Chce zrobic skrzynie na dwa glosniki 30 cm, nie wiem nawet jakiej firmy. Chodzi o to, ze nie wie jaka opcje wybrac. Marzy mu sie by zrobic taka scianke od strony siedzen na calą szerokosc, tak ukosnie. I moje pytanie, co jest lepsze, osobna skrzynia czy ta zabudowa. Jak macie jakies ciekawe pomysly to zapodajcie, bede bardzo wdzieczny, czekam na profesjonalna odpowiedz, w koncu trafilem na specjalistow w tej dziedzinie. Pozdrawiam!
troche zakreciles z tym opisem. Z tego co zrozumiałem to Twój kolega chce sobie zamiast tylnego oparcia chce wkrecic mdf'a z zamontowanymi glosnikami?

aby glosnik działał(kontrolowanie) tak jak powinien, musi byc umieszczony w odpowiedniej obudowie (odpowiedni litraz, grubosc scian, tlumienie etc). Jesli Twój kolega zamontuje to w powyzszy sposob, to osiagnie rownie słaby efekt jak montowanie glosnikow w tylnej półce.

Pozdr.
Robert
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2007 14:17 przez robgr85, łącznie zmieniany 2 razy.


[url=http://ilepali.info/pt.php?id=62][img]http://ilepali.info/foot.php?id=62[/img][/url]

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » śr paź 31, 2007 15:09

chodzi o to ze on chce zrobic BIG skrzynie basowa w na cala szerokosc bagaznika w takim ksztalcie, zeby ona ladnie dochodzila mu do tylnich siedzen, a zeby glosniki pod katem byly w kierunku tylnej klapy. jezeli siedzenia tworza jedno ramie trojkata (patrzac z profilu), to on chce ta skrzynia stworzyc drugie ramie. sorry za zamotanie.


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr paź 31, 2007 16:09

Witam.
jeśli ta zabudowa miała by grać i przy tym jeszcze jakoś wyglądać, to trzeba było by zrobić jedną skrzynię z dwoma osobnymi komorami na głośnik, rodzaj obudowy (BR czy zamknięta) zalezy od preferencji słuchacza, jeśli pomiędzy nimi starczyło by miejsca można by spróbować upchnąć tam wzmacniacz. Idąc dalej wzmacniacz można przykryć płytą pleksi i np podświetlić a całość wykończyć wykładziną pod kolor bagażnika, lub auta.
Taka zabudowa odpowiednio wymierzona mogła by być w pełni demontowalna, jeśli koledze zachciało by się przewozić jakieś większe ładunki.
Jedyne, co doradź koledze, to zamiast 2 głośników kiepskiej jakości (no name) lepiej zainwestować 1 ale porządny, z pewnością zagra lepiej niż 2 słabe.
Pozostaje również kwestia wzmacniacza aby poradził sobie z takim sprzętem.



robgr85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 01:16
Lokalizacja: 3mia100
Kontakt:

Post autor: robgr85 » śr paź 31, 2007 16:31

Slavwek.ie pisze:Witam.
jeśli ta zabudowa miała by grać i przy tym jeszcze jakoś wyglądać, to trzeba było by zrobić jedną skrzynię z dwoma osobnymi komorami na głośnik, rodzaj obudowy (BR czy zamknięta) zalezy od preferencji słuchacza, jeśli pomiędzy nimi starczyło by miejsca można by spróbować upchnąć tam wzmacniacz. Idąc dalej wzmacniacz można przykryć płytą pleksi i np podświetlić a całość wykończyć wykładziną pod kolor bagażnika, lub auta.
Taka zabudowa odpowiednio wymierzona mogła by być w pełni demontowalna, jeśli koledze zachciało by się przewozić jakieś większe ładunki.
Jedyne, co doradź koledze, to zamiast 2 głośników kiepskiej jakości (no name) lepiej zainwestować 1 ale porządny, z pewnością zagra lepiej niż 2 słabe.
Pozostaje również kwestia wzmacniacza aby poradził sobie z takim sprzętem.
bez obrazy, ale trochę mieszasz koledze. otuż:

- jeśli dwa głośniki są tego samego typu to nie ma najmniejszych przeciwskazan odnośnie umieszczania ich w jednej komorze.

- rodzaj obudowy nie zależy od preferencji słuchacza, lecz najbardziej od parametrów głośnika (T/S).

- wbudowywanie wzmacniacza w skrzynie i przykrycie tego pleksą to jedno wielkie nieporozumienie. Skrzynia powinna być maksymalnie sztywna i dobrze tłumiona. Plexi wszystko popsuje.

- kto pisał że będą dwa no-name? Biorąc jakis szit noname typu 666/777/888/999/etc można sobie darować zadawanie pytań takich jakie zadał autor tematu.

- znalezienie wzmacniacza w dzisiejszych czasach to żaden problem.

chodzi o to ze on chce zrobic BIG skrzynie basowa w na cala szerokosc bagaznika w takim ksztalcie, zeby ona ladnie dochodzila mu do tylnich siedzen, a zeby glosniki pod katem byly w kierunku tylnej klapy. jezeli siedzenia tworza jedno ramie trojkata (patrzac z profilu), to on chce ta skrzynia stworzyc drugie ramie. sorry za zamotanie.
czyli rozumiem ze zrobi trojkatna skrzynie. Jak blisko tylnej kanapy chce ją umiejscowic? Wydaje mi sie ze bezpieczny dystans to jakies 20cm (bo rozumiem ze glosniki beda skierowane w strone pasazerow).



Pozdr.

edit:
zerknij sobie na forum diyaudio.pl
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2007 16:40 przez robgr85, łącznie zmieniany 2 razy.


[url=http://ilepali.info/pt.php?id=62][img]http://ilepali.info/foot.php?id=62[/img][/url]

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr paź 31, 2007 16:47

robgr85 pisze:- rodzaj obudowy nie zależy od preferencji słuchacza, lecz najbardziej od parametrów głośnika (T/S).
większość produkowanych obecnie głośników oferuje takie parametry TS, że zagrają w każdej z tych obudów (lepiej lub gorzej)
robgr85 pisze:- wbudowywanie wzmacniacza w skrzynie i przykrycie tego pleksą to jedno wielkie nieporozumienie. Skrzynia powinna być maksymalnie sztywna i dobrze tłumiona. Plexi wszystko popsuje.
Nie rozumiem twojego nieporozumienia, odpowiednio skonstruowana skrzynia ze wzmacniaczem po środku nie ma najmniejszego wpływu na sztywność konstrukcji
robgr85 pisze:- kto pisał że będą dwa no-name? Biorąc jakis szit noname typu 666/777/888/999/etc można sobie darować zadawanie pytań takich jakie zadał autor tematu.
nikt poza mną nie pisał o no name, tekst był w formie informacyjnej.
robgr85 pisze:- znalezienie wzmacniacza w dzisiejszych czasach to żaden problem.
zgadza się, wszystko kwestia kasy.. która była niewymieniona
pzdr



robgr85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 01:16
Lokalizacja: 3mia100
Kontakt:

Post autor: robgr85 » śr paź 31, 2007 17:12

większość produkowanych obecnie głośników oferuje takie parametry TS, że zagrają w każdej z tych obudów (lepiej lub gorzej)
gdyby chciał żeby grało gorzej to by zamontował sobie głośniki w tylnej półce. jak ma tylko buczeć, to po co męczyć się z robieniem skrzyni?
Nie rozumiem twojego nieporozumienia, odpowiednio skonstruowana skrzynia ze wzmacniaczem po środku nie ma najmniejszego wpływu na sztywność konstrukcji
ale z proponowaną przez Ciebie opcją dodania szybkli z pleksy, tak aby było widać flaki to ma ogromne znaczenie. Chyba że zrobi w skrzyni osobną komorę na wzmacniacz. Pozatym nie tylko sztywność się liczy, lecz także tłumienie ścian.

Pozdr.


[url=http://ilepali.info/pt.php?id=62][img]http://ilepali.info/foot.php?id=62[/img][/url]

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr paź 31, 2007 21:33

robgr85 pisze:gdyby chciał żeby grało gorzej to by zamontował sobie głośniki w tylnej półce. jak ma tylko buczeć, to po co męczyć się z robieniem skrzyni?
Gdyby babcia miała..... daruj sobie wywody, liczysz koledze skrzynie a nie wiesz nawet jaki ma głośniki...
robgr85 pisze:ale z proponowaną przez Ciebie opcją dodania szybkli z pleksy, tak aby było widać flaki to ma ogromne znaczenie. Chyba że zrobi w skrzyni osobną komorę na wzmacniacz. Pozatym nie tylko sztywność się liczy, lecz także tłumienie ścian.
w drugiej części swojej wypowiedzi zacząłeś łapać o co mi chodziło, szkoda, że wcześniej musiałeś dodać kilka słów krytyki względem tekstu, którego niedokładnie przeczytałeś i zrozumiałeś.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr paź 31, 2007 21:51

Panowie spuście parę.
Walicie wywody, a nawet nie wiadomo jakie głośniki itd. a zakładam się, że nie chodzi o nic porzadnego.
robgr85 pisze:- jeśli dwa głośniki są tego samego typu to nie ma najmniejszych przeciwskazan odnośnie umieszczania ich w jednej komorze.
Są pewne przeciwskazania.
robgr85 pisze:- rodzaj obudowy nie zależy od preferencji słuchacza, lecz najbardziej od parametrów głośnika (T/S).
Jeśli mówilibyśmy o środowisku domowym, to masz rację, choć tez nie do końca.
Auto jest jednak duzo trudniejszym srodowiskiem do nagłośnienia i tutaj panują trochę inne zasady.
Co do parametrów TS, to jest wiele głośników, które radzą sobie tak samo dobrze w closed i w obudowac wentylowanych.
Są oczywiście tez wyjątki, które grają tylko w zamkniętej, lub w innym typie obudowy.



robgr85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 01:16
Lokalizacja: 3mia100
Kontakt:

Post autor: robgr85 » śr paź 31, 2007 22:35

Gdyby babcia miała..... daruj sobie wywody, liczysz koledze skrzynie a nie wiesz nawet jaki ma głośniki...
gdyby babcia miała ...czym różnią się moje założenia/domysły od Twoich? tym że ktoś uważasz iż ktoś mający pasata b3 musi chcieć kupić głośniki po 50pln/sztuka?
w drugiej części swojej wypowiedzi zacząłeś łapać o co mi chodziło, szkoda, że wcześniej musiałeś dodać kilka słów krytyki względem tekstu, którego niedokładnie przeczytałeś i zrozumiałeś.
dokładnie zrozumiałem i przeczytałem już za pierwszym razem. Skąd kolega tursky'ego ma wiedzieć o konieczności zrobienia oddzielnych komór podczas zabudowy wzmaka w skrzyni? Jeśli podajesz rozwiązania, to mógłbyś chociaż podstawowe założenia niezbędne do wykonania proponowanego pomysłu.
Panowie spuście parę.
ja już w tym temacie z slavwek.ie dyskutować nie będę skoro i tak wie lepiej.
Są pewne przeciwskazania.
Możesz napisać jakie?
Jeśli mówilibyśmy o środowisku domowym, to masz rację, choć tez nie do końca.
Auto jest jednak duzo trudniejszym srodowiskiem do nagłośnienia i tutaj panują trochę inne zasady.
Co do parametrów TS, to jest wiele głośników, które radzą sobie tak samo dobrze w closed i w obudowac wentylowanych.
Są oczywiście tez wyjątki, które grają tylko w zamkniętej, lub w innym typie obudowy.
pewnie że tak. Niektóre sprawy jednak pozostają takie same. Kolega może zbudować skrzynkę (zarówno grającą w domu jak i aucie - to akurat nie ma znaczenia), która będzie tępo dudnić i przyprawiać o ból głowy po dłuższym słuchaniu. Może też przez odpowiednie dobranie parametrów obudowy utrzymać impuls na jakimś sensownym poziomie, co znacznie zniweluje efekt 'dudniącego pudła', nada trochę koloru, dynamiki, charakteru do odtwarzanego dźwięku.


pozdr,
Robert


[url=http://ilepali.info/pt.php?id=62][img]http://ilepali.info/foot.php?id=62[/img][/url]

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » czw lis 01, 2007 13:19

Kubus20 pisze:Panowie spuście parę.
Walicie wywody, a nawet nie wiadomo jakie głośniki itd. a zakładam się, że nie chodzi o nic porzadnego.
Ja spuszczam, z resztą dyskusja staje się bezowocna.
Może tak w końcu autor tematu dodał by więcej informacji..
Kubus20 pisze:zakładam się, że nie chodzi o nic porzadnego.
też tak mnie się zdaje :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości