Taśma dekarska i pasta głusząca

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Taśma dekarska i pasta głusząca

Post autor: Kubus20 » czw cze 23, 2005 22:44

No właśnie pojeździłem trochę po marketach budowlanych w mojej okolicy i nie znalazłem niczego takiego.
Więc moje pytanie brzmi gdzie szukać tej taśmy dekarskiej lub maty wygłuszającej w rolkach (poproszę o nazwy sklepów lub hipermarketów)
Jeśli można podajcie dokładne nazwy produktów.
Liczę na szybką odpowiedź bo niedługo szykuje się zabudowa głośników w drzwiach.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw cze 23, 2005 22:59

Ja widziałem matę w castoramie.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw cze 23, 2005 23:37

no ale co oprocz tego, moze Obi albo Nomi



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt cze 24, 2005 09:27

Castorama Obi Nomi pytaj dokładnie o takie coś " Taśma dekarska" nie żadne maty Firma Soundaband lub Tytan jesli masz mk2 3 drzwiówkę proponuje taki układ wewnatrz drzwi warstwa blachogumua na to pasta głuszaca . Wewnetrzna strona taśma dekarska.
Ostatnio zmieniony ndz cze 26, 2005 15:08 przez TUTENHAMON, łącznie zmieniany 1 raz.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt cze 24, 2005 23:36

A jaka jest róznica między blachogumem a pastą głuszącą. Aha i gdzie kupić pastę głuszącą, bo blachogum to mają nawet w sklepach motoryzacyjnych?



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob cze 25, 2005 10:25

Pasta jest na allegro róznica między pastą a blachogumem jest taka że past głuszy i tylko głuszy a blachogum usztywnia i głuszy oraz działa jako środek antykorozyjny.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob cze 25, 2005 20:01

Znalazłem w Nomi taśmę dekarską, są dwa rodzaje:
1. Ołowiana bitumiczna taśma izolacyjna
2. Aluminiowa bitumiczna taśma izolacyjna
Wziąłem na próbę tą 1(rolka 20 cm na 10 m-69,99zł) ale zastanawiam się czy ta z warstwą aluminium nie byłaby lepsza. Jak sądzicie???
Oprócz tego kupiłem uszczelniacz bitumiczny(tubka 300ml-11,95zł)Blachogumu nie mieli.
No i ostatnie pytanie: Gdzie zastosować każdy z tych produktów(oczywiście mówię o wygłuszeniu drzwi)?

P.S. Tutenhamon kiedy pokażesz fotki i opis wygłuszania drzwi w mk3???

Pozdro.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz cze 26, 2005 14:40

Taśm najlepsza z warstwą aluminum jest lżejsza zaczołem pisać post jest tu http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?p=145432#145432


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn cze 27, 2005 18:29

Ok Tutenhamon, twoj post juz czytalem, czekam na wiecej.
Ale powiedz mi na ten moment jak wykorzystac to co mam teraz czyli:
1. Taśma dekarska
2. Uszczelniacz bitumiczny
3. Blachogum
4. Ewentualnie ta pasta głusząca z Allegro

Aha i jeszcze jedno- napisz ile tego mniej wiecej mi wyjdzie na przednie drzwi w mk2.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn cze 27, 2005 18:56

Kubus20 pisze:Ok Tutenhamon, twoj post juz czytalem, czekam na wiecej.
Ale powiedz mi na ten moment jak wykorzystac to co mam teraz czyli:
1. Taśma dekarska
2. Uszczelniacz bitumiczny
3. Blachogum
4. Ewentualnie ta pasta głusząca z Allegro

Aha i jeszcze jedno- napisz ile tego mniej wiecej mi wyjdzie na przednie drzwi w mk2.
Pozdrawiam
Trudno mi powiedzieć ile ci pujdzie taśmy bo jeszcze nie zaczołem a drzwi golfa są djak wspomniałem duże. Kiedyś robiłem w dwójce samo głuszenie blachogumem od środkai i pasta głusząca jeśli dobrze pamiętam poszła puszka blachogumu taka litrowa i dwa wiaderka pasty głuszącej litrowe.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt cze 28, 2005 18:25

Ok, wiec planuje zrobić tak na wewnętrzna stronę drzwi warstwa blachogumu i na nia taśma dekarska, a otwory w drzwiach zakleić taśmą dekarską. Oprócz tego dam pastę głuszącą na wewnętrzną stronę boczka. Oczywiście głośnik osadzony na pierścieniach ze sklejeczki. Czy tak będzie dobrze??



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » wt cze 28, 2005 21:23

Nie tak bedzie źle przede wszystkim jeśli dasz blachogum to na to już nie tasme albo nic albo pasta głusząc. Na boczek nie daje się pasty głuszącej tylko watolinę lub gąbkę akustyczną. Dziur nie zalepisz w golfie taśmą bo są za duże obserwój FAQ a dowiesz się w niedługim czasie w czym rzecz.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt cze 28, 2005 22:48

Poczytałem trochę forum o Car Audio i patent na wygłuszenie będzie taki:
-Na wewnętrzną stronę drzwi taśma dekarska(pewnie dwie lub trzy warstwy, będę z tym eksperymentował aż będzie zadowalająco cicho) + na to może pasta głusząca
- W otwory fabryczne w drzwiach wstawię jakieś poprzeczki aluminiowe tak aby na tym dobrze trzymała się taśma dekarska, którą jednak chyba je zalepię(wiem, że należałoby zasłonić otwory fabryczne blachą aluminiową ale raczej fundusze mi na to nie pozwolą, chociaż jeszcze sprawdzę koszt takiej operacji)
- A boczek prawdopodobnie pociągnę blachogumem lub pastą głuszącą bo uważam, że ten sposób jest dobry. Boczek dzięki temu powinien się usztywnić i przestać drgać.
- Poza tym trzeba będzie zabezpieczyć cięgna od zamka i przewody od głośnika i od centralnego.
- Przy przypływie czasu zrobię porządny panel na głośnik i przerobię słupek pod tweeterek(pracuję z laminatem już troszkę więc chyba nie będzie problemu tylko trzebaznależć duuużo czasu na to)
Albo przy większym przypływie gotówki kupię po prostu taschkę przystosowaną do mk2: http://allegro.pl/show_item.php?item=55696046

w kazdym razie będę eksperymentował tak żeby było cichutko i by stworzyć dobre warunki głośniczkom do grania...

P.S. Zrobił się w tym temacie dialog :) . Nikt wiecej nie chce się wypowiadać :)



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr cze 29, 2005 10:44

Jesli tak mocno obciązysz drzwi to wkońcu je urwiesz wiesz ile ważą dwie lub trzy warstwy tasmy dekarskjej? Ale widzę że już zadecydowałeś więc zycze powodzenia w realizacji swojego planu.


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 93 gości