nowe radio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Alienvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 13, 2007 18:08
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Alienvw » ndz paź 14, 2007 11:25

szuvar_kubus pisze:a słuchajcie te radia kenwoody to są dobre bo bo jakos nie przemawiaja do mnie a potrze ze duzo tych radyjek jest na rynku w hipermarketach i sklepach elektronicznych wiec np: niz alpine clarion i pioneer razen wzietych

a jeszcze jedna mała prośba zaproponujcie mi jakies radyjko takie które macie lub znajomy albo słyszeliscie ze ktos chwalił dany model moze byc tańsze niz 700
pozdrawiam
Nigdy w zyciu nie w hipermarkecie !!!



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz paź 14, 2007 11:55

Dlaczego nie w hipermarkiecie? Można się pobawić róznymi radiami po kolei ............ale tylko manualno-wzrokowo ,bo odsłuchy nie mają sensu (gwar,głośniki w "skrzynkach" itd.) . Twoje obawy co do Kenwooda są bezpodstawne i np. Paweł Kilian (nie bedę tłumaczył ,bo zainteresowani wiedzą, napiszę tylko firma Audiocar) poleca w "tańszych klasach" właśnie Kenwooda,bo brzmieniowo są bardzo konkurencyjne . Ja też ze swojej strony mogę je polecić ,bo graja raczej "równo" ,nic nie podbarwiają (jak na te pieniądze) ,a brzmienie zaliczam do "spokojnego" ,"ciepłego" i naturalnego oczywiscie uwzlędniając cenę . Za taką kasę polecam modele z przetwornikiem BB ale .....no właśnie ,żeby odczuć "różnicę" trzeba mieć płyty CDA ,a nie lecieć z MP3 . Teraz zadaj sobie pytanie ,ile mam płyt "oryginalnych" ? Jeśli nie masz wcale ,nie zamierzasz ich kupować (wiadomo CENY ! ) i słuchasz wyłącznie MP3 ,to może poprzestań na radiu za 500ZŁ ,bo tych 200zł różnicy i tak nie uslyszysz (w tej kwocie kupisz Kenia z USB >wygodne),a lepiej te 200zł zainwestować w głośniki ,suba,wzmacniacz ,czy też nawet kable zasilające i RCA .



szuvar_kubus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 11, 2007 13:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: szuvar_kubus » ndz paź 14, 2007 12:54

nie chodziło a hipermarket typu auchan czy carrefour tylko juz jakis z elektronika typu saturn elektrowolrd czy RTV euro AGD

raczej bede słuchał mp3 niz oryginalnych płytek okey bede szukał ciekawego radyjka moze nawet kenwooda

"powalla" mozesz jeszcze rozwinac mi co to jest ten przetwornik BB
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2007 12:56 przez szuvar_kubus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz paź 14, 2007 13:14

Jeśli chcesz szczegółów to wpisz w google "przetwornik BurrBrown " .Z mojej strony dodam tylko ,że BB charakteryzuje się większą "szczegółowością" w brzmieniu .Kiedyś ,żeby mieć na pokladzie BB musiałbyś zapłacić kupę kasy ......... ale teraz elektronika poszła na dół i juz za 500zł masz BB > warto ,no ale "on działa" tylko na płytach CDA ,bo dekodowaniem MP3 zajmuje sie inny "scalak".

PS: jeśli będziesz "leciał" na MP3 ,to pomyśł o radiu z USB ,bo odpada nagrywanie płyt itd. ,a są modele z gniazdem USB "na kabelku" z tyłu radia ,więc "penaUSB" możesz dać do schowka (niewidoczny dla niewtajemniczonych).



szuvar_kubus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 11, 2007 13:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: szuvar_kubus » śr paź 17, 2007 13:43

witam witam
pisze jeszcze zeby poinformowac dzieki za wszystkie rady kupiłem sobie radio alpine cde-9870r juz mam zamonotwane jak razie ładnie sie prezntuje nie wyróznia z całej deski tak jak by było oryginalne od VW z czego jest bardzo zadowolony tylko słuchajcie znalazłem tam w srodku płytke CD i nie dokońca wiem do czego ona jest czy maja teraz wgrać czy ona jest potem pojakims restartowaniu radia o co chodzi ktos mi napisze bede wdzieczny



Awatar użytkownika
Alienvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 13, 2007 18:08
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Alienvw » śr paź 17, 2007 23:35

bez paniki napewno do czegos sie przyda :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości