[mk3] Podłączenie zestawu głośnomówiącego Motoroli

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

[mk3] Podłączenie zestawu głośnomówiącego Motoroli

Post autor: Deloox » śr paź 10, 2007 00:12

Witam. Mam pytanie odnośnie podłączenia zestawu głośnomówiącego Dsp handsfree car kit w golfie III. Zestaw składa się z mikrofonu, czarnej skrzynki ( centrala), głośnik, i uchwyt do telefonu. Do podłączenia mam 4 przewody: Czerwony do + ; czarny do masy; pomarańczowy do radia ( wyciszenie; zielony jak to w instrukcji napisali " przewód do akcesoriów A+ z gniazdem włączanym za pomocą zapłonu z bloku bezpieczników. Przy wyłączonym zapłonie prąd nie dopływa do przewodu A+". Teraz sedno sprawy:
1.gdzie wpiąć ten zielony przewód?
2. gdzie najlepiej podłączyć przewody zasilające? ( mam wolna kostkę w tunelu ręcznego gdzie pojawia się 12v po włączeniu świateł) wspomnę, że zestaw posiada swoje zabezpieczenia w postaci 3 bezpieczników,
3. Jak pochowam np głośnik pod półkę koło nóg pasażera czy zda to egzamin? ( w sumie na sucho w pokoju jak sprawdziłem słuchać bardzo głośno)
4. Może jakieś propozycje co do tego montażu, może ktoś bawił się w podłączenie takiego zestawu?
Z góry dzięki za pomoc.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr paź 10, 2007 08:13

Witam.
Do jakiego radia chcesz podłączyć ten zestaw?
W radiu powinno być wyjście (kabelek) opisany jako TEL MUTE i tam musisz podłączyć ten zielony kabel.
Zasilanie możesz podpiąć pod złącze ISO, masz tam zarówno stałe napięcie 12V jak i załączane stacyjką, oraz masę.



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » śr paź 10, 2007 11:40

Radio ma te funkcje. Problem w tym, że nie mam przewodu od stacyjki i radio się włącza bez kluczyka. Zestaw nie ma żadnego włącznika więc pewnie będzie działał i ciągnął prąd ciągle ( ale dokładnie nie znam działania, może sam się załącza przy włożeniu telefonu lub coś).


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr paź 10, 2007 17:46

możesz wykorzystać sterowanie anteną (remote) jako załączanie zestawu, będzie wówczas uruchamiał się on po włączeniu radia.
W standardowej kości ISO jest kabel od stacyjki, chyba, że miałeś coś grzebane.



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » śr paź 10, 2007 18:13

Nie miałem kostki. Na bank miałem coś grzebane. Mówisz żeby podłączyc ten przewód zamiast stacyjki do gniazda radia w miejsce anteny sterowanej?


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » czw paź 11, 2007 07:23

Na tym przewodzie pojawia się napięcie 12V w chwili włączenia radia, więc możesz nim wysterować załączanie zestawu, tylko że uwaga - na tym kablu jest 0,2-0,3A więc jeśli miał byś dodatkowo wzmacniacz który też uruchamia się poprzez ten kabel to mogą być problemy z załączaniem. Sam zestaw pójdzie bez problemu.
Powinieneś doprowadzić kabla za radiem do porządku, założyć złącze ISO, najlepiej poprowadź zasilanie do radia z AKU grubszymi przewodami, w istniejących tam kablach znajdź za pomocą miernika (lub żarówki) kabel od załączania stacyjką, bo napewno jest, możesz zlokalizować też kabel od podświetlania i podłączając go do radia (w radiu pomarańczowy) będziesz miał przyciemnianie wyświetlacza po włączeniu świateł (oczywiście jeśli radio ma ten kabel i obsługuje tą funkcję DIMMER)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości