Głośniki z tylu!!!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

andyblue
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 22:55
Lokalizacja: opole

Głośniki z tylu!!!

Post autor: andyblue » pn wrz 24, 2007 23:15

Witam!
Mam taki problem, niedawno kopiłem golfa 4. Rozebrałem z kumplem tylne drzwi i patrzymy że nie ma okablowania do głośników! Co zrobić? Bo nie chce za dużo psuć gdybym musiał pociągnąć kable!

Oprócz tego na tylnej klapie zespół mi się układ (przesuwnik) sterujący zapaleniem żarówki przy otwarciu bagażnika (plastik ten znajduje się w zamku), gdzie mogę dostać taki "układ" bo wiem że będzie ciężko...


Proszę o pomoc i radę, pozdrawiam!



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » pn wrz 24, 2007 23:38

1.
Pociagnac kable to nie taki wielki problem,ale sprawdz jeszcze dokladniej bo moze w wiazce sa tylko trzeba je podpiac.
Kolorow nie pamietam ale najlatwiej bedzie jak radio wyciagniesz i zaczniesz od jego strony.
Jesli wychodzi 8 kabli do kostki to musza gdzies sie konczyc. Chyba 4 srodkowe do przednich dzwi a zewnetrzne na tyl.

2.
Mikrowlacznik w tylnej klapie tak samo jak w dzwiach wmontowany jest w zamek.
Sam styk jest przynitowany. Czytalem kiedys ze ktos tam czyscil go i dzialalo mu potem. Mi sie nie udalo wiec kupilem po prostu drugi zamek


Pozdrawiam


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

andyblue
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 22:55
Lokalizacja: opole

Post autor: andyblue » pn wrz 24, 2007 23:54

1.
Ok sprawdzę w radiu z tyłu, ale jak będzie 8 wychodzić, to czy mogą one dochodzić np do tej kostki która znajduje się przy otwarciu tylnych drzwi pod tą uszczelką a tylko przewody nie są z niej oprowadzone? czy może coś takiego być (miał już ktoś taki problem) to jest golf z 98roku comfortline więc myślałem że okablowanie będzie skoro ma np 4. elek szyby

2.
Kombinowałem z kumplem to naprawić, czyściliśmy, ale styku dalej nie było, musieliśmy mocno dociskać, więc po 4 godz kombinowania zepsuliśmy już to malutkie urządzenie, dlatego ma m pytanie czy naprawdę muszę kupować cały zamek i czy nie da się tylko tego załatwić od kogoś?

dzięki!



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » wt wrz 25, 2007 00:10

1. Nie chce magikowac, dlatego najlepiej sprawdz .
Wydaje mi sie ze kable masz pociagniete napewno do slupkow nie wiem jak dalej.

Sprawdz wiec radio a jak tam beda to szukaj pod plastikami przy slupku

2. Wiec szukaj zamka. wlacznika raczej nie znajdziesz

[ Dodano: 25 Wrz 2007 00:13 ]
http://www.allegro.pl/item245583667_vw_ ... dlaza.html

Zobacz nie OD HANDLAZA ;)

ciekaw jestem tylko czy stycznik dziala


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » wt wrz 25, 2007 07:12

JA zakładałem u siebie głośniczki z tyłu w borze, ale myślę, że w golfie jest tak samo. Kable masz faktycznie w słupkach. Zdejmujesz plastik od środka ze słupków masz kostkę jak na dłoni. Do kostek dochodzą ci kolory
po stronie kierowcy: czerwono-zielony (+) i brązowo-zielony(-),
a po stronie pasażera: niebieski (+) i szaro niebieski [brązowo-niebieski wg schematu] (-).

Gdybyś nie mógł dostać gotowych kabelków vw to możesz je zrobić sam z konektorków od standardowej kostki ISO (tej od podłączenie radia).

Powodzenia.


Pozdrawiam Grzesiek.

andyblue
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 22:55
Lokalizacja: opole

Post autor: andyblue » wt wrz 25, 2007 10:49

ok dzięki wam już sie za to zabieram!



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt wrz 25, 2007 13:10

Proponuję abyś pominął oryginalna wiązkę i zrobił osobną zawsze to lepsza instalacja z konkretnego kabla



andyblue
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 22:55
Lokalizacja: opole

Post autor: andyblue » wt wrz 25, 2007 17:13

tak tylko jak to w tym przejsciu miedzy drzwiami poprowadzić?
to będzie ciężko... zobacze wieczorem jak to dokładnie wygląda



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » wt sty 29, 2008 22:36

witam :)

dawno mnie tu nie bylo :P i widze,ze teraz jest wiecej tematow o to jak zamontowac glosniki z tylu kiedys to bylo karalne :P zart :)

ale sadze,ze teraz juz chyba nikt nie czyta FAQ a tam jest wszystko jak na dloni nie mal jak 10 przykazan :)

i nikt sie nie czepia do tego,ze takie tematy sa :) ja tam nie mam nic przeciwko moge pomoc :) ale w FAQ jest cos takiego
NIE MONTUJEMY GŁOŚNIKÓW Z TYŁU PONIEWAŻ:

- Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem)
- Luźna uwag- to dresiarskie metody nagłaśniać auto od tyłu.
- niepotrzebnie wydaje się na nie pieniądze które można by dodać do sumy na system przedni i kupić przód wyższej jakości.
- W połączeniu z subwooferem powodują piekielny bałagan w dźwięku - psują dźwięk i kłócą się z subwooferem.
ja jestem za tym :okej:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości