[mk3] Wykonanie odseparowanego zestawu.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr wrz 12, 2007 07:06

Jeśli zamontujesz kieszenie z miejscem na głośniki, to te głośniki, które masz nie zamocujesz z tym dystansem, bo będą wystawały ponad kieszeń, jeśli wogóle wejdą w otwór montażowy.



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » śr wrz 12, 2007 16:20

Witam. Oto moje dzisiejsze zakupy:
Obrazek
Kupiłem także gumy przelotowe do drzwi. Przymierzyłem te głośniki, które mam z golfa IV:
Obrazek
I wszystko w sumie wszystko by było ok gdyby nie gniazdo podłączenia wtyczki do głośnika:
Obrazek
W sumie dałoby się coś z tym zrobić bo otwory na śruby idealnie się pokrywają jedynie jest między nimi przerwa, ale coś się wymyśli. Po włożeniu głośnika jego magnes nie wystaje poza kieszeń. Obrazek
Obrazek
Problemem może być odległość w drzwiach między tapicerką,a konstrukcją drzwi, żeby głośnik nie trzymał się na tapicerce i kieszeni (po założeniu kieszeni z głośnikiem). No i następna sprawa. Jak pociągnąć przewody z radia, żeby nie w rozbierać całej deski rozdzielczej? Na dniach spróbuje Umocować głośniki bez wygłuszenia. Chciałbym żeby zostały w drzwiach bo nie wyglądają estetycznie w półce.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr wrz 12, 2007 17:15

Z podłączeniem głośników nie będzie problemu, zastosujesz konektory na przewodach o szerokości złącz przy głośniku. Przewody od radia też nie powinny sprawić trudności, w dolnej części kieszeni radiowej wsuwając przewody powinny pojawić się w dolnej części deski rozdzielczej. Napewno musisz zdemontować dolne partie deski, zarówno z prawej jak i z lewej strony, to ułatwi ci zlokalizowanie przewodów i ułożenie je w kierunku drzwi.
Głośniki na pewno zmieszczą się w przestrzeni pomiędzy kieszenią a konstrukcją drzwi.
Rewelacji się nie spodziewaj, skoro nie robisz wygłuszenia, tapicerka prawdopodobnie będzie drgała razem z basem.



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » śr wrz 12, 2007 20:53

Witam ponownie. Dzisiaj wspólnymi siłami razem z MarJuti zrobiliśmy kawał dobrej roboty i wstawiliśmy głośniki w drzwi. Wstawiliśmy je na test, i jak Slavwek.ie ostrzegłeś wystąpiło furkotanie. Tylko, że nie robiliśmy nic więcej tylko samo wstawienie w panele i podłączenie. Nie wycięliśmy folii tej z drzwi, ani nie wygłyszaliśmy. W przyszłym tygodniu dokończymy robotę i zobaczymy może się coś wygłuszy, ale na pewno będzie trzeba dopracować połączenia. Nie ma co dużo mówić, efekt jest rewelacyjny. Bez porównania lepiej niż w półce najważniejsze, że prace wystartowały i można to spokojnie dopracowywać.
Wielkie podziękowania dla MarJuti za pomoc i poświęcony czas. Dzięki dla Was za wskazówki i porady. Tematu nie zamykam. Co się zmieni to będzie aktualizowane.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
MarJuti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt maja 19, 2006 19:39
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: MarJuti » śr wrz 12, 2007 20:55

panele glosnikowe kupione na szrocie: 50zl
kabel 2*2,5 blue transparent: 13,20zl
radosc wlasciciela auta po przerobce: BEZCENNE

:okej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


[...]

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » czw wrz 13, 2007 07:19

:bigok:
Polecam ustawić się na jakiś wolny weekend i zapakować wszystko na dystansach z MDF, wygłuszyć co się da a w przyszłości pomyśleć nad porządnym odseparowanym zestawem.
pozdro.



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » pt gru 28, 2007 18:20

Witam odgrzebałem temat, bo pojawiła się nowa i mam nadzieję już końcowa opcja zabudowy drzwi. To co do tej pory grało u mnie, było lepsze niż głośniki w półce, ale tapicerka dała się we znaki. Postanowiłem ostatecznie doprowadzić sprawę drzwi do końca. Zakupiłem takie głośniczki http://www.strefacaraudio.pl/sklep/prod ... cts_id=253 Sprzedawca Tomek po krótkich namowach wyrzucił mi z głowy próbę zakupu Phonocar y-line. Cena okazała się niższa i w zestawie dostanę też dystanse. Biorąc po uwagę fakt, że chciałem zrobić wszystko opierając sie na głośnikach Phonocar, stać mnie by było na wygłuszenie. Dorzuciłem kasy do głośników i zostało mało. Może na jedną rolkę taśmy :). Teraz czekam na głośniki i zastanawiam się czy warto je wrzucać w dystanse, zrobić instalację, a z wkładaniem mat i taśmy poczekać nalepszą pogodę? To by była chyba najlepsza dla mnie opcja teraz, bo mam kiche głośniki, a będzie mnie korciło wrzucić nowe. Głośniki będą grały na samym radiu, bynajmniej narazie.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt gru 28, 2007 20:50

Podstawą jest dystans ,więc zacznij od nich ,a jak dojdzie kasa ,to powyklejasz tak jak powinno być . Drugą sprawą jest mróz za oknami ,bo żeby dobrze zrobić wygłuszenie przydałby się ogrzewany garaż .



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » pt gru 28, 2007 22:21

Ok znalazłem jedna opcję tym czasową na okres zimy. Problem największym w drganiu tapicerki, są otwory w drzwiach jak i montaż głośnika do tapicerki. Jakby to wyszło jakbym zakrył otwory w drzwiach np. matą aluminiowo styropianową tą co się wkłada ze grzejnik. dałbym łaty na otwory i np obkleił taśma hydrauliczną, poczciwą siwą. Jeden cały arkusz bym wyłożył w tapicerce i ewentualnie za głośnikiem ze dwie warstwy. Na obrzeża tapicerki przy styku z drzwiami dałbym gąbkę uszczelniającą do drzwi lub tasiemkę z materiału. Nie jest to rewelacyjne wykończenie, ale w jakimś stopniu by ograniczyło przepływ powietrza z komory drzwi między tapicerkę ( trzeszczenie) jak również nie chłonąłby wody. W lato bym wyłożył taśmę dekarską i maty wygłuszające.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 91 gości