[mk3] Wykonanie odseparowanego zestawu.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

[mk3] Wykonanie odseparowanego zestawu.

Post autor: Deloox » ndz wrz 09, 2007 23:32

Witam. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zrobienie w miarę grającego zestawu odseparowanego. Nie mam jakiś wygórowanych wymagań. Co jedynym chyba wymaganiem jest w miarę miękki i głęboki bass ( tyle ile da sie osiągnąć z takiego zestawu). Nie chciałbym jakiś uderzeń takich suchych podchodzących pod charczenie.Nie musi grać głośno tylko poprostu ładnie. Największym moim problemem jest to iż mój golf to wersja CL i nie posiadam miejsc na głośniki w drzwiach, przelotek gumowych, okablowania. W sumie postaram sie takie rzeczy dorwać gdzieś na aukcji lub szrocie. Radio jakie posiadam to jvc 4x45w, myślałem o zmianie na coś ze zmieniarką bo narazie śmigam na ipodzie. Może nie jest to jakaś rewelacja, ale kwota jaką mogę przeznaczyć to około 400zł. Jeśli chodzi o mnie to w grę wchodzi wygłuszenie drzwi puszczenie okablowania, kieszenie z miejsca mi na głośniki (chociąż wolałbym te co mam bo są niebieskie). Głośniki, których myślałem to Phonocar lub Helix.
Ile by wzięli za taką drobną instalację w jakimś zakładzie z car audio? Czy wzmacniacz jest niezbędny? Wspomnę, że przeraża mnie trochę samemu rozkładanie drzwi i wnętrza samochodu by położyć przewody.
ps. Jeśli ktoś jest z okolic Olsztyna i mógłbym mną jakoś pokierować to byłbym wdzięczny.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
stasiu14
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 529
Rejestracja: wt sie 09, 2005 21:14
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: stasiu14 » pn wrz 10, 2007 07:37

Ja ostatnio tzn kilka dni temu kladlem instalke lguszylem drzwi i montowalem glosniki w mk3. Wczoratj podpielem pod wzmacniacz POWERBASS'y i powiem tylko jedno ze bardzo bardzo ladnie graja i nawet nie potrzeba juz skrzynki(ktora tez mam, ale narazieni podlaczalem z braku czasu). Drzwi rozebrac to nie jest problem(siacgasz raczke wykrecasz 2 srubyi podwazasz tapicerke bo jest na zaczaskach- tu trzeba ulamac zeby nic nie polamac) Jak masz drzwi rozebrane to tylko wyklejac tasma dekarska i dobrze grzac np farelka. Iczywiscie trzeba zamontowac dystans mdf ktory moznak upic na allegro. Kable to nie problem bo wystarczy zdjac progi drzwiowe te kable z deski przeciagniesz bze rozbierania po prawej str a po lewej trzeba odkrecic dolna polke pozneij ciagniesz na tyl i tam kolo pasow mozna zrobic nawet bez sciagania boczka(wersja 3d) i wyciagnac pod kanape kable i pod wzmacniacz. Wydaje mi sie ze troche iwecej kombinacji jest z podpieciem glosnikow pod radio bo trzeba wiecej rozkrecac ale glosniki te pod radiem te4z fajnie kopaly...



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn wrz 10, 2007 07:41

Witam.
W Olsztynie masz firmę Bud-Wil, na Żelaznej jak dobrze pamiętam, podjedź i spytaj, ile chcą za taką robotę, ale ja był bym z wykonaniem tego własnoręcznie, to żadna filozofia, wystarczy przejrzeć tematy na forum, temat ten był dogłębnie wałkowany.
W FAQ masz porady co i jak po kolei, do tego jeszcze tu:
http://www.audiotuning.pl/car-audio,golf_3.html
Co do głośników, jeśli nie planujesz wzmacniacza to w większości polecane Helix Blue 62, Phonocar Titanium, albo U-dimension Element tu:
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 3&pid=1522 (chyba jeszcze przez nikogo nie testowane, ale godne uwagi)
A pod wzmacniacz Powerbass S-6C, lub droższe ES-6C EVO.



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » pn wrz 10, 2007 15:31

Dzięki za odp. W sumie tez bym chciał to sam zrobić tylko boję się, że przy ściąganiu tapicerek coś połamię, urwę i później będzie latało, stukało itp. A czy moglibyście tak mniej więcej mi podpowiedzieć czego i ile będę potrzebował bo bym chciał to sobie jakoś podliczyć?


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn wrz 10, 2007 15:41

Slavwek.ie pisze:Co do głośników, jeśli nie planujesz wzmacniacza to w większości polecane Helix Blue 62, Phonocar Titanium, albo U-dimension Element tu:
http://www.essa.com.pl/of...id=233&pid=1522 (chyba jeszcze przez nikogo nie testowane, ale godne uwagi
ELementy już testowane. Grają bardzo miło. Choć moja opinia może w tym przypadku nie zostać uznana za obiektywną :grin:



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn wrz 10, 2007 17:06

A czy moglibyście tak mniej więcej mi podpowiedzieć czego i ile będę potrzebował bo bym chciał to sobie jakoś podliczyć?
potrzebujesz dystansów (zgłoś się do Kubus20), maty głuszące (ok 16szt po 5,5zł najtaniej na Allegro) lub taśmę dekarską (rolka 25cmX10m ok 100zł w markecie budowlanym), benzynę ekstrakcyjną lub rozpuszczalnik nitro (0,5l ok 8zł), trochę wkrętów do blachy (grosze) i dzień wolnego.
Narzędzia - wkrętarka lub wiertarka (do przymocowania dystansów), opalarka lub suszarka do włosów (do podgrzania mat przy klejeniu), nożyk do tapet (do podcięcia tapicerki przy dystansach) jakieś kawałki szmaty (do umycia drzwi rozpuszczalnikiem)
Kubus20 - jakie wrażenia z odsłuchu? grane były pod wzmacniaczem czy pod radiem? jak wypadają w stosunku do konkurencji cenowej? Brzmienie tweetera?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn wrz 10, 2007 18:04

Slavwek.ie pisze:Kubus20 - jakie wrażenia z odsłuchu? grane były pod wzmacniaczem czy pod radiem? jak wypadają w stosunku do konkurencji cenowej? Brzmienie tweetera?
Wrazenia tak jak pisałem bardzo dobre. Grane były w jednym aucie pod radiem, a w drugim pod wzmakiem, ale słuchałem bardzo krótko i nowych, niewygrzanych głośników, więc ciężko coś dokładniej napisać, ale było przyjemnie. Napewno przyjemniej niż PB S6C i inaczej od ES6C.
Generalnie muzykalnie. Podobało mi się.
Więcej będę mógł napisać jak posłucham ich może kiedyś trochę dłużej, wtedy opiszę. Na forum.
Jest pomysł żeby zrobić przyklejony pt. "odsłuchy" po to żeby opisać wrażenia z odsłuchów róznych klocków, ale narazie jakoś nie mam weny.
Koniec OT



Awatar użytkownika
MarJuti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt maja 19, 2006 19:39
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: MarJuti » pn wrz 10, 2007 18:39

osobiscie odradzam Bud-Wil w Olsztynie. za duzo sobie zycza. dowiadywalem sie o panele glosnikowe 2x165mm na strone i za komplet krzykneli mi 700zl. ja tam jestem zdania, ze sam powinienes to zrobic. dlatego ja wlasnie sam wszystko robie w aucie i dzeki temu wiele sie przy okazji ucze. ale jesli chcesz to PM me i sie zgadamy jesli potrzebujesz pomocy :)

pzdr!


[...]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn wrz 10, 2007 18:52

MarJuti pisze: dowiadywalem sie o panele glosnikowe 2x165mm na strone i za komplet krzykneli mi 700zl.
A u mnie w tym momencie jakieś 270zł na gotowo.



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » pn wrz 10, 2007 20:21

co kraj to obyczaj :bigok:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
MarJuti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt maja 19, 2006 19:39
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: MarJuti » wt wrz 11, 2007 18:37

Kubus20, ja do Ciebie dzwonilem jakos kiedys tam i sie pytalem to mowiles, ze nie masz materialu to narazie panele mam prowizoryczne. ale bede mial dla Ciebie zadanie, zeby spasowac panele 2*165 na strone do golfa 2 z deska od 3 i ewentualnie jakbys sie podjal to na tylne boczki (wersja 3d) po 2*165 na strone. takie moje male indywidualne wstepne zamowienie :jezor: jak bedziesz mial chwilke to zapodaj czy podejmiesz sie takiego rzezbienia i za jaka monete ewentualnie to dlubniesz.
pzdr! :okej:


[...]

Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » wt wrz 11, 2007 20:19

Ok zdecydowałem się, że chcę zrobić ten zestaw. Jednak złośliwość losu jest taka, że dzisiaj byłem u mechaniora i 300zł będzie mnie kosztowało zrobienie przedniego zawieszenia( gumy pod wahaczami, łożyska klocki). W sumie mam jedno pytanie bo odpada kupno nowych głośników, lecz posiadam głośniki takie z dystansami : http://allegro.pl/item239158882_glosnik ... fabia.html
Da radę coś z nich wykombinować ? Nie bijcie, ale w starą półkę w której miałem otwory na głośniki właśnie wsadziłem te z podanego linka i nie powiem mi się tam podoba. Mam kupioną nową półkę, ale dopóki nie zrobię głośników w drzwiach nie mogę jej założyć bo same dwudrożne w podszybiu z przodu grają beznadziejnie. Poradźcie jakieś rozwiązanie, żeby coś grało.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt wrz 11, 2007 21:47

MarJuti pisze:Kubus20, ja do Ciebie dzwonilem jakos kiedys tam i sie pytalem to mowiles, ze nie masz materialu to narazie panele mam prowizoryczne. ale bede mial dla Ciebie zadanie, zeby spasowac panele 2*165 na strone do golfa 2 z deska od 3 i ewentualnie jakbys sie podjal to na tylne boczki (wersja 3d) po 2*165 na strone. takie moje male indywidualne wstepne zamowienie jak bedziesz mial chwilke to zapodaj czy podejmiesz sie takiego rzezbienia i za jaka monete ewentualnie to dlubniesz.
pzdr!
Nie mam materiału nadal, ale ustawiłem się z tapicerem i to on będzie teraz tapicerował panele.
Zadania napewno bym się podjął tylko musiałbym dokładniej wiedzieć co i jak, szczególnie co się zmienia przy desce z MK3, bo rozumiem, że taką masz wstawioną.
W tym momencie jednak jestem uziemiony, bo moje auto w dośc drastyczny sposób powiedziało mi dzisiaj "dalej nie jadę!" i musze ogarnąć najpierw ten tema, bo brak auta w tym momencie to dla mnie kaplica...



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » wt wrz 11, 2007 23:10

Wpadł do mnie dziś Marjuti i padła decyzja, żeby kupić kieszenie z miejscem na głośniki i zobaczyć po kolei na jak gra np. bez wygłuszania na głośnikach z B5. Kubus20 jeśli bym sie zdecydował na montaż głośników od B5 ( golf IV lub bora) to muszę stosować dystanse. One niby są z dystansami tylko ciekawe jak to by się zgrało z kieszenią?


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości