Potrzebuje porady...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
rafalkul9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt cze 03, 2005 21:32
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Potrzebuje porady...

Post autor: rafalkul9 » ndz wrz 09, 2007 12:19

Witam.
Posiadam w swoim samochodzie odtwarzacz Alpine, glosniki Dego, teraz mam zamiar zakupic wzmacniacz oraz glosnik basowy. Czy ktos moglby doradzic co wybrac. Chcialbym wydac nie wiecej niz 450 zl. Zastanawialem sie nad zestawem blaupunkta ( http://allegro.pl/item229799698_wzmacni ... sklep.html )

Prosze poradzcie cos.
Pozdrawiam
:kufel:



Awatar użytkownika
Ostrry
Panzerwagen fahrer
Panzerwagen fahrer
Posty: 107
Rejestracja: pn gru 27, 2004 18:14
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Ostrry » ndz wrz 09, 2007 12:27

NIE broń boże nie blaupunkt!!!
Napisz lepiej czego słuchasz i czego oczekujesz


PANZERWAGEN FAHERE

WWW.DREAMCARAUDIO.COM <--Takie małe ale pomocne :)

http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1572

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz wrz 09, 2007 12:33

Pomyśł na razie o wzmacniaczu 4 kanałowym (za taką kasę coś się poszuka dobrego w używkach) i zasil nim Dego ,które zagraja 2x lepiej niż pod samym radiem(drzwi masz "zrobione" ?) . Jak dozbierasz (wiem,wiem :-) ) dokupisz potem samego suba ale takie wyjscie jest duuuuuuuuuuuuużo lepsze niz jazda Dego na samej Alpince ,a w bagażniku zestaw Blaupunkta.



Awatar użytkownika
rafalkul9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt cze 03, 2005 21:32
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: rafalkul9 » ndz wrz 09, 2007 12:52

A wiec tak:
Drzwi nie mam zrobionych i nie bede robil, poniewaz niebawem bede zmienial samochod i nie chce juz inwestowac w obecny, natomiast sprzet caly zabiore do nowego autka.
Jakich firm wzmacniaczy szukac? Co to oznacza ze jest 4 kanalowy?
Najlepiej jakby ktos podrzucil cos z allegro konkretnego

Aha, slucham muzyki elektronicznej i oczekuje dobrego basu, bo o wyjatkowym brzmieniu nie ma mowy poniewaz odtwarzam wszystko z Ipoda, a wiadomo ze jest tam troszke zanizona jakosc.

Dziekie za podpowiedzi



Awatar użytkownika
MediaX
Forum Master
Forum Master
Posty: 1199
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:06
Lokalizacja: Mońki

Post autor: MediaX » ndz wrz 09, 2007 19:03

rafalkul9 pisze:Drzwi nie mam zrobionych i nie bede robil
to podstawa :crazy: ale szczegol moze w nowym to zrobisz :grin:
rafalkul9 pisze:Co to oznacza ze jest 4 kanalowy?
to ze dwa kanaly przod L+P mozesz podlaczyc przednie glosniki a tyl L+P mozesz podlaczyc suba w swoim radiu tez masz 4 kanaly


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787][size=167]KSIEGA PRZYKAZAN CAR AUDIO[/size][/url]


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d30de6adc141c0d4.html][img]http://images24.fotosik.pl/263/d30de6adc141c0d4med.jpg[/img][/url]

nagi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 01:15

Post autor: nagi » wt wrz 18, 2007 02:39

witam

jesli chodzi o serie Blaupunkta to polecam wzmacniacz GTA 470 mam go zainstalowany u siebie i jestem z niego bardzo zadowolony lub GTA 4100

nie kupuj wzmacniaczy cyfrowych pracujacych w klasie D poniewaz do basu za bardzo sie nie nadaja ;) dodatkowo roznie z nimi bywa - awaryjnosc, klopotliwa naprawa, wysoka cena



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt wrz 18, 2007 12:20

"nie kupuj wzmacniaczy cyfrowych pracujacych w klasie D poniewaz do basu za bardzo sie nie nadaja"

No i znów się nie zgodzę ,bo D klasa głównie służy do basu ,oczywiście można kupić za grubą kasę wzmacniacz 1kw pracujący w klasie AB ale zapotrzebowanie na prąd jest wtedy ogromne (w aucie masz wtedy ok 300w grzałkę) .Wzmacniacze D klasy mają lepszą efektywność i przez to oddają mało ciepła do otoczenia ,a przez to mają mniejsze straty energii.

Ja nie polecam GTA 470 ,bo brzmi marnie ,a i te 200w rms na suba jakieś takie "słabowite" (tak to jest jak mocy dużo ,a DF lichy).



nagi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 01:15

Post autor: nagi » śr wrz 19, 2007 02:23

powalla pisze:"nie kupuj wzmacniaczy cyfrowych pracujacych w klasie D poniewaz do basu za bardzo sie nie nadaja"

No i znów się nie zgodzę ,bo D klasa głównie służy do basu ,oczywiście można kupić za grubą kasę wzmacniacz 1kw pracujący w klasie AB ale zapotrzebowanie na prąd jest wtedy ogromne (w aucie masz wtedy ok 300w grzałkę) .Wzmacniacze D klasy mają lepszą efektywność i przez to oddają mało ciepła do otoczenia ,a przez to mają mniejsze straty energii.

Ja nie polecam GTA 470 ,bo brzmi marnie ,a i te 200w rms na suba jakieś takie "słabowite" (tak to jest jak mocy dużo ,a DF lichy).
powalla gdybys zapoznal sie z zasada dzialania wzmacniaczy klasy D to wiedzialbys ze zaczynaja one najefektywniej przenosc niskie czestotliwosci dopiero od ok. 50Hz co w przypadku zastosowania subwoofera ma duze znaczenie prawda...

co do GTA 470 to jest to moja subiektywna ocena i mysle ze w kategorii cenowej 200-250zl to jest najlepszy wybor + jeszcze jak gdzies tam napisales (lub nie Ty ;) ) GTA 4100



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr wrz 19, 2007 09:03

No naprawdę dziwne rzeczy piszesz ............zobacz sobie monoblocki ,"prawie" wszystkie ,to klasa D ,tylko nieliczne (czytaj najdroższe) ,to klasa AB ..........no ale ty wiesz lepiej i masz swoje zdanie .

PS: 4100 gra 2x lepiej niż 470 ,i co najdziwniejsze 4100 jest o ok 50 w słabszy na mostku ..........a radzi sobie z subem dużo lepiej ........no ale on został zrobiony w czasach kiedy księgowi nie mieli jeszcze nic do gadania .



nagi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 01:15

Post autor: nagi » śr wrz 19, 2007 12:49

nie, ze wiem lepiej tylko jest to poparte moimi doswiadczeniami z tego typu wzmacniaczami, poszukaj sobie na necie jesli Cie to interesuje a napewno znajdziesz tego typu komentarze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości