[MK4] Podłaczenie wzm. do seryjnej inst GTI

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Walec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt sie 28, 2007 23:15
Lokalizacja: WWA/TRAX/PLUS

[MK4] Podłaczenie wzm. do seryjnej inst GTI

Post autor: Walec » pn wrz 03, 2007 13:34

Witam
Jak w temacie, stałem sie szczęśliwym posiadaczem MK4 GTi i mam pytanko.
Po poprzednim aucie pozostala mi skrzynia basowa (głośnik 25cm Pioneer) + wzmacniacz
i chciałbym ten zestaw podłaczyć pod seryjne radio z procesorem dzwięku.

W samochodzie jest seryjne radio (kaseta) + procesor dzwięku + wzmacniacz seryjny(Nokia) do napędzania głośników i zmieniarka w bagarzniku. MOje pytanie JAK podłączyć zwykły wzmacniacz pod tą instalację w aucie. Wzmacniacz Nokii (seryjny) nie ma czinczy tylko kilka kostek.
Może ma ktoś schemat jak co i do czego podłaczyć żeby moja skrzynia zagrała w Golfiie.


[size=100][color=red][b]PlusGSM telefony dla firm 8-) jak by co call me 0-601-304-500 8-) [/b][/color][/size]

Niektóre Kobiety Są Bezcenne, Za Wszystkie Inne Zapłacisz Kartą MasterCard !

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » pn wrz 03, 2007 16:17

Możesz podpiąć wzmacniacz od skrzyni pod wyjścia głośnikowe fabrycznego wzmacniacza, o ile Twój wzmak posiada wejście HIGH. Jeśli nie posiada, to ew. możesz spróbować podłączyć wejście wzmaka do głośnika przez dwa rezystory 470k ohm.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
Walec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt sie 28, 2007 23:15
Lokalizacja: WWA/TRAX/PLUS

Post autor: Walec » pn wrz 03, 2007 17:22

hayperekpo pisze:Możesz podpiąć wzmacniacz od skrzyni pod wyjścia głośnikowe fabrycznego wzmacniacza, o ile Twój wzmak posiada wejście HIGH. Jeśli nie posiada, to ew. możesz spróbować podłączyć wejście wzmaka do głośnika przez dwa rezystory 470k ohm.
Ale zaraz zaraz przeciez do wzmacniacza musi dochodzić sygnał liniowy więc dlaczego mam podłączać zewnętrzny wzmacniacz do wyjścia HIGH seryjnego wzmaczniacza Nokia ??

Chcialbym schemat pinów i wtedy bym wiedział gdzie do wzmacniacza Nokia wchodzi sygnał liniowy i o to mi właśnie chodzi.

Jeśli coś zle napisałem to proszę mnie poprawić


[size=100][color=red][b]PlusGSM telefony dla firm 8-) jak by co call me 0-601-304-500 8-) [/b][/color][/size]

Niektóre Kobiety Są Bezcenne, Za Wszystkie Inne Zapłacisz Kartą MasterCard !

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » pn wrz 03, 2007 21:25

Troszkę się niezrozumieliśmy :wink: Chodzi mi o to, żeby na wejście HIGH wzmacniacza, który napędza skrzynię, podać sygnał z któregoś z głośników.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
Walec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt sie 28, 2007 23:15
Lokalizacja: WWA/TRAX/PLUS

Post autor: Walec » pn wrz 03, 2007 22:23

problem w tym że mój wzmacniacz nie ma wejścia HIGH, po za tym z tego co wiem to przy takim rozwiązaniu bedą znacznie zniekształcenia dzwięku.

Ma ktoś jakieś rozwiązanie?? Z tego co wyczytałem w innym wątku to z radia Gamma sygnał wychodzi liniowy. Potem (wg mnie ale mogę sie mylić) sygnał przechodzi prze procesor dzwięku i powinien lądować na wjeściu wzmacniacza nokia który mam w bagarzniku i chodzi mi o to którymi przewodzikami wchodzi sobie do wzmacniacza i czy można bezkanie (bez strat) pobrac sobie z tego miejsca sygnał liniowy.

Dziwne troszkę dla mnie jest to że sygnał liniowy idzie zwykłymi (nie ekranowanymi) kabelkami ale mnijsza o to. Prośba o podpowiedź o kolory kabelków lub opis wtyczki we wzmacniaczu z którego mogę sobie pobrać sygnał liniowy :)

[ Dodano: 04 Wrz 2007 22:51 ]
Witam Pomoże mi ktoś ?? Chodzi mi o pinout kostek wchodzących do wzmacniacza systemu NOKIA SOUND SYSTEM (czy jak to sie tam nazywa).

W innym topicu znalazłem rozpiskę kostki ISO10 wychodzącej z radia gamma i tam jest wyjście na zewn, wzmacniacz ale bez sensu jest ciągnąć kable z pod deski skoro sygnał liniowy musi także dochodzić do wzmacniacza Nokia w bagarzniku.

Ma kroś może schemat instalacji (kabelków) tego systemu ??


[size=100][color=red][b]PlusGSM telefony dla firm 8-) jak by co call me 0-601-304-500 8-) [/b][/color][/size]

Niektóre Kobiety Są Bezcenne, Za Wszystkie Inne Zapłacisz Kartą MasterCard !

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » wt wrz 04, 2007 23:52



Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości