Tylne głośniki

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

trader
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 05, 2007 11:39
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Tylne głośniki

Post autor: trader » ndz wrz 02, 2007 16:45

Witam

#1. Jakiś czas temu przestały mi działać tylne głośniki w golfie 4 (2000 r.) - 2 w prawych i 2 w lewych drzwiach. Z przodu po obu stronach działają bez problemów.
Wcześniej ustawiałem stacje w radiu (oryginalne, Alpha) - czy to możliwe że przestawiłem coś w radiu i tylne głośniki się wyłączyły czy raczej problem może tkwić w samych głośnikach - może zerwane kabelki? Ktoś kiedyś miał do czynienia z podobnym problemem?

#2. Jak wymienić radio w golfie 4? Czy da się to zrobić samemu czy lepiej powierzyć to jakiemuś zakładowi? Podobno są tam złączki (kostki) i problem polega tylko na wyjęciu radia i przełączenia złączek. Będę wdzięczny za poradę w tym temacie.

Pozdr



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » ndz wrz 02, 2007 17:05

masz tam standardowa kostke iso pewnie wiec z wymiana problemu nie powinno byc zadnego. odpinasz stare, wpinasz nowe. co do glosnikow to jesli masz funkce przykladowo rozdzialu przod/tyl to rzeczywiscie mogles je wylaczyc ale tez nie jest problemem zobaczyc czy kabelki sa ok. prosto to sprawdzic odpinajac wtyczke i podbinajac zwykla bateryjke pod plus i minus. jak membranka wyskoczy badz opadnie (to zalezy od biegunowosci) to wtedy glosnik ok, a jak zrobisz to przy radiu to od razu wyeliminujesz kable. milej zabawy ;)



Awatar użytkownika
janu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 10:23
Lokalizacja: Kłobuck

Post autor: janu » ndz wrz 30, 2007 13:05

odpisz czy ci się udało coś zrobićbo mam identyczny problem.



greg

Post autor: greg » ndz wrz 30, 2007 15:29

trader pisze:#2. Jak wymienić radio w golfie 4? Czy da się to zrobić samemu czy lepiej powierzyć to jakiemuś zakładowi? Podobno są tam złączki (kostki) i problem polega tylko na wyjęciu radia i przełączenia złączek. Będę wdzięczny za poradę w tym temacie.
wkładasz wyjmaki lub podważasz przez otwory cienkim nożem - wysuwasz radio, wypinasz kostki - jeśli wkładasz nieorgnalne radio to wypinasz zasilanie pinu 5 bo radio moze głupieć lub w skrajnych wypadkach uszkodzisz radio

[ Dodano: Nie Wrz 30, 2007 3:31 pm ]
a radio Alpha to nie ma czasem tylko wyjść prawe lewe bez rozbicia na przód/tył?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości