Głośne audio, a trzeszczenie tapicerki. MK4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Głośne audio, a trzeszczenie tapicerki. MK4

Post autor: Eterboj » pt sie 31, 2007 13:12

Witam. Otóż niedawno zamontowałem uzupełnienie zestawu car audio. Infinity Ref 1250 i Carpower 1502. Po jakimś tygodniu słuchania muzyki zaczęły mnie niepokoić odgłosy dochodzące z wnętrza samochodu. Wcześniej takich odgłosów nie było. Kiedy przytrzymam klamkę kierowcy, pasażera i w tylnych drzwiach dzyndzel do zakluczania drzwi odgłosy w pewnym stopniu ustają. Wydaje mi się, że od tego basu zaczynają się luźnić różne części wnętrza:) Czy u Was też po jakimś czasie zaczęły się dziać takie rzeczy?



Awatar użytkownika
Wujek Sibula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 15, 2007 01:36
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: Wujek Sibula » pt sie 31, 2007 14:59

Też to zauważyłem u siebie. Ponadto jazda po dziurach skutkuje takimi samymi efektami. Pozdrawiam :bigok:



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » sob wrz 01, 2007 11:38

Witam.
Drgania elementów plastikowych przy mocnym basie to zjawisko naturalne. Niezbędnym zabiegiem jest wytłumianie "aktywnych" elementów pojazdu, zwłaszcza cięgien klamek.
Dodam, że intensywne niskie częstotliwości potrafią poluzować słabo dokręcone śruby lub wkręty..



Eterboj
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 03, 2007 01:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Eterboj » sob wrz 01, 2007 11:52

ktoś kiedyś powiedział, że od tego beda szpary miedzy drzwiami. O co chodzi? Czy faktycznie mocny bas działa "psując" samochod?



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » sob wrz 01, 2007 12:39

Eterboj pisze:ktoś kiedyś powiedział, że od tego beda szpary miedzy drzwiami
w to akurat nie wierz, przy twoim sprzęcie nie będzie poważnych uszkodzeń samochodu, ale trzeszczenie plastików a aucie może się nasilać, zwłaszcza przy mocnym graniu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości