kostka ISO

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

vittorio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 30, 2005 10:00
Lokalizacja: wrocław

kostka ISO

Post autor: vittorio » czw cze 02, 2005 21:18

witam wszystkich
podłączałem swoje nowe radio i musiałem przełożyć styki w kostce ISO - chodzi o zasilanie podtrzymujące pamięć radia i zasilanie odcinane przy wyjęciu kluczyka ze stacyjki (golf3).
Zauważyłem, że kabel podający prąd stale (podtrzymanie pamięci radia) jest dwa razy grubszy od kabla zasilającego radio (ten po włożeniu kluczyka do stacyjki) - w kostce instalacji samochodu.
Czy to jest prawidłowo ? Chyba więcej prądu ciągnie grające radio niż migająca diodka? (w instalacji przy radiu oba kable są takiej samej grubości).
sorry za lamerskie pytanie, ale się uczę...



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt cze 03, 2005 16:34

Stałe napięcie i kabel masowy powinny być grubsze natomiast stacyjka może być cieńsza.


TUTENHAMON

vittorio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 30, 2005 10:00
Lokalizacja: wrocław

Post autor: vittorio » pt cze 03, 2005 20:43

dzięki za odpowiedź, w takim razie jest wszystko OK.
A z ciekawości - dlaczego tak ma być? (że stale zasilany kabel gruby, a ten od stacyjki cieńszy?)



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt cze 03, 2005 22:47

Dlatego że zasilanie końcówki jest ciągniete z instalacji samochodu czyli tam idzie główny prąd jeśli ciągniesz radyjko głośniej końcówka bierze więcej prądu natomiast stacujka załancza radyjko i ciagle jest tam taki sam amperaż.


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości